Jump to content

Audi A5 2012


Dan Treisprezece

Postare recomandată

E ce mi-as fi dorit eu, dar nu s-a incadrat in buget.

E frumoasa, sa o folosesti cu placere!

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Multumesc !

Eu daca nu gaseam un A5 in mintile lui, luam B8. De B8-uri m-am si uitat initial.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Dan Treisprezece

Cateva poze pe zapada. Prin februarie o sa ii dau si bara jos sa ii vopsesc armatura.

post-99708-0-08143300-1452001017_thumb.j

post-99708-0-17644000-1452001008_thumb.j

post-99708-0-13502900-1452001020_thumb.j

Link către comentariu
  • 1 month later...
Dan Treisprezece

Multumesc ! Sa vedem daca mai urmează ceva. Sper ca nu are sa se lege poliția de poziția numărului 

Link către comentariu

Il poti pune si sub far! Care-i problema? Nu am vazut nicaieri reglementata pozitia placutei de inmatriculare!

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Eu pur si simplu auzisem, acum am verificat si eu si nu am gasit nicio reglementare de genul.

Link către comentariu

Reglementare exista cu privire la modificarea in vreun fel a placutei in sine ( stergerea marginilor negre spre ex). 

In fine, ce jante ziceai ca ai de vara? 

Link către comentariu

Merita mai mult, sincer iti spun....dar nah...asta e parerea mea. Oricum, frumoasa masina, inca imi face cu ochiu...

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Stiu, cand ma plictisesc probabil o sa schimb pe 18, probabil anu viitor in primăvara. Dar momentan am luat cauciucuri pentru astea pe 17.

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Revin cu o intrebara pusa obsesiv parca pe topicul acesta. Desi mi s-a spus ca nu se poate, totusi revin poate a aflat cineva ceva intre timp, Pot pune difuzor ca cel din pozele de mai jos pe bara spate normala de A5 ?

56cc66badfc0a_DifuzorbaraspateAudiA58TCo

56cc66bb7ff86_DifuzorbaraspateAudiA58TCo

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Acum revin cu niste informații primite via olx, a spus ca aduce difuzor aftermarket care se potrivește pe bara normala spune el. Bara mea spate stock, este din doua bucăți sau din una(fusta este detașabilă?)

Link către comentariu

O sursa buna de informatii este ecstuning.com

Acolo gasesti cam orice piese si part number pt masina ta.

Ei spun ca sunt 2 tipuri de prelungiri OEM pt bara, unele pt bara stock si unele pt S-line/s5. De aici trag concluzia ca si bara ta e din 2 piese. Cel mai usor poti verifica la un service. https://www.ecstuning.com/Audi-B8_A5-Quattro-2.0T/Exterior/Body/Rear_Bumper/

Link către comentariu
Dan Treisprezece

Mersi frumos @Bebee ! Am cautat chiar azi topicul tau cu A7-ele, l-ai insurat, ah? Sa stapanesti sanatos Mini-ul :)

Link către comentariu

"Hands down" alta viata cu acest detaliu , sincere felicitari pentru "mecla" data masinii :o

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!