Jump to content

Achizitionare Passat B8 - termen de livrare


radudrc
 Share

Postare recomandată

Salutare. La TDI, e cineva care a dat comanda de curand? Ma interesa cam ce termen de livrare este estimat, in special pt modelul 2.0 tdi, modelul R Executive.

Multumesc

Modificat de Lotta
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am semnat și comandat un R 2.0 TDI dsg pe 14 Octombrie și termenul estimativ dat de fabricant e a 10 săptămâna din 2019.estimativ fiind joaca ba a doua sapt ba a zecea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa vina pana la sfarsitul anului dar precis cand nu stiu ptr. al meu. Repet achitat avans pe 27.06.2018. Intram in saptamana 49 si din sapatamana 26 sunt 23 de saptamani si nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Am fost ieri la Reprezentanța VW.Comandă + avans în data de 07 August.Următoarea livrare(minciună) sfîrșitul lunii Februarie.

Una peste alta pe 08 Martie se fac șapte luni.

Cică sunt cerințe foarte mari la motorizarea pe benzină,mai ales în celelalte țări europene!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am citit pe celelalte forumuri Vw din Anglia, Polonia si Germania, chiar si pentru comenzi mai vechi, termenul de livrare ar fi sfarsitul lunii februarie - jumătatea lunii martie 2019

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Oricum  nu mi se pare în regulă să aștepți șapte luni pentru o mașină nouă! 

Producția  și distribuția nu cred că se face în funcție de comenzi!

în urmă cu 7 ore, mirceavb02 a scris:

Din ce am citit pe celelalte forumuri Vw din Anglia, Polonia si Germania, chiar si pentru comenzi mai vechi, termenul de livrare ar fi sfarsitul lunii februarie - jumătatea lunii martie 2019

Și hai să fim serioși...Germania ...sfîrșitul lunii Februarie?

?

Cred că glumești!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost iar amanat ptr. saptamana 52. Sa fie asa daca nu cumva se gandesc sa o livreze la anu' in 2019 cine stie cand. Durata de livrare pana in prezent 26 saptamani. Daca ramane asa. Una peste alta imi este greu sa cred ca nemtii respecta romanii chiar si in cazul in care se bucura de beneficii de pe urma noastra. Tot untermensch am ramas.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in locul vostru as fi anulat comanda si as cere si niste daune pentru ca nu si au respectat contractul ..nu e normal sa iti spuna ca dureaza 2-3 luni si sa astepti atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Ar trebui să facem totuși ceva reclamații!Nu știu ...caut pe net,poate găsesc ceva.

Nu știu de ce ,dar îmi fac impresia că totul(nesimțirea) pleacă de la reprezentantele VW.

Cică așteaptă răspuns de la fabrică!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Am citit contractul de trei ori! Știe așa:Termen livrare 18 săptămîni de la confirmarea plății avansului.Apoi mai jos în contract “Termenul de livrare poate fi prelungit cu 8 săptămîni.Una peste alta 26 de săptămîni.(6luni jumate)

Pînă pe 06 Februarie 2019 nu pot face nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, te-au facut aici. Eu cred ca ei cam stiau de la bun inceput ca termenul va fi de 6 luni, dar au trecut mai putin in contract ca sa nu sperie clientii.

Ma rog, au mai fost cazuri in care s-a intarziat cu livrarea, clientul a vrut sa anuleze, i-au mai dat o reducere de pret.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Nu îmi rămîne decît să aștept 6 Februarie.Apoi văd ce fac.Am timp de gîndire suficient.O să încerc ceva atunci. 

Între timp am fost și la Opel .Îmi place Insignia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat si eu azi statusul livrarii la PV.Din staptamana 2,2019 s-a facut saptamana 6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum se poate verifica statusul livrării in afara de a întreba reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca daca iti da seria de sasiu poti verifica pe site,cumva..nu stiu exact.La mine inca nu a aparut seria,dci nu s-au luat de ea.

Si un alt lucru enervant este ca nu poti face nicio modificare asupra comenzii intiale(niciun alt optional nu poate fi adaugat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Seria de șasiu o poți afla cu o lună înaintea livrării.Cel puțin așa mi s-a spus de la reprezentanța VW.

Pînă ne vin nouă mașinile,apare Passat B9.

Mie unul. ,îmi iese pe nas...am vrut Passat nou 0 km!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare membrilor

Am achitat un passat advance 1.5 tsi in 24 septembrie, iar saptamana trecuta dealer-ul ma anuntat ca s-a lungit livrarea pentru saptamana 11 2019.

Initial prin contract erau circa 14 saptamani.

Modificat de ovi3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Termen de livrare 28 de saptamani conform contract. 20 de saptamani ca si oferta plus 8 saptamani conform conditii de livrare....

Ca sa vezi ....

Modificat de Rasvanmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa o ... deutschland-ie....

Modificat de Rasvanmircea
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce părere aveți.Pe 14 Octombrie eu cu un prieten ne hotărâm sa mergem la o reprezentanta din județ. Ne facem câte o configurare acelasi Passat r line 2.0 150cp. DSG numai ca diferența este de culoare. Eu am luat argintiu(pyryt silver) el si.a luat alb.Lui i-a venit mașina sambata exact la 2 luni și eu aștept săptămâna 10 din 2019 aducă 6 luni. O fii culoarea ? Voi ce culori va.ti luat poate e ceva de aici ca avem termene foarte lungi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Eu am comandat Passat alb 1,5 tsi150 CP pe 07 August și vine în Februarie.Ce zici?

Modificat de Ioanid Constantin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat culoarea pyrit silver, cu comanda deja lansata de dealer si tot in saptamana a noua din 2019 imi ajunge masina. Cel putin asa susține dealerul...

Conform contractului perioada de livrare era de 12 saptamani plus inca 4 saptamani prelungire (conditiile generale din contract). Comanda plasata in 03.10.2018!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am depus toată documentatia in termenele specificate de legislația în vigoare, fiind emisa in acest sens o nota de inscriere in program in data de 17.10.2018. Daca dealerul nu imi livreaza autoturismul pana in data de 16.02.2019 e problema lui.

Sunt convins ca va suporta acest discount, fiind depasite termenele mentionate de dealer in contractul incheiat cu mine.

Voi preciza aici deznodământul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ioanid Constantin

Interesează-te ce termen de valabilitate are tichetul .

Modificat de Ioanid Constantin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!