Jump to content

Golf 6/Jetta - Faruri si stopuri aftermarket


golfmk6
 Share

Postare recomandată

cred ca se referea la test run-ul care se face dupa ce cuplezi contactul. da, este normal sa faca asa. 

stopurile mele sunt de la dectane si doar le-am montat, nu a fost nevoie de nici o codare.

Modificat de StefanSSD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

triplele OEM codate corect nu fac asa. cred ca nici cele AM nu fac daca sunt codate ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit faruri cu led si xenon OEM de Golf 6 cu 1133 euro tva inclus. Mai costa 100 de euro montajul. Credeti ca e ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si apoi mai costa:

200 de euro - centrala electrica.

50 de euro - adaptoare halogen - xenon

100 de euro - senzor de nivel

50 de euro - cablaj senzor

 

X00 de euro - instalatie spalare faruri - optional

Asta in cazul in care farurile vin complete cu becuri si calculatoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca vin complete, cu tot ce trebuie. Spalator de faruri am, ca e varianta HL. Luni fac o verificare la fata locului, vad farurile si restul si apoi ma hotarasc.

Modificat de edi10000
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La acel pret ar trebui sa fie complete. Sunt sh?

 

Centrala trebuie neaparat schimbata, altfel nu iti vor merge led-urile si nici nu vei avea faza lunga.

 

 

@Rave:  Ai uitat de calculator central de xenon pt AFS si autoleveling. 50-70euro

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Edi : Spalatoare ai ca ai pus optiune nu ca este HL.Sune exact ce piese ti se ofera in banii aia ca sa iti spunem ce iti mai trebuie.

Ma cam indoiesc ca ai tot kit-ul plug n' play.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala ar trebui sa vina cu farurile. Am uitat insa de montajul pieselor de mai sus, care nu e inclus in cel al farurilor...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile sunt noi. Am intrebat daca contine tot ce trebuie, calculatoare bla bla si mi-au spus ca da. Dau banii, le monteaza pe loc si pot pleca cu masina intr-o ora. V-am spus, trebuie sa vad cu ochii mei, sa nu fie vreo teapa, desi firma pare serioasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

99% nu vor contine ce am scris in postul anterior, daca pretul e cu tot cu alea atunci sa ne zici si noua unde ai gasit. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile sunt noi. Am intrebat daca contine tot ce trebuie, calculatoare bla bla si mi-au spus ca da. Dau banii, le monteaza pe loc si pot pleca cu masina intr-o ora. V-am spus, trebuie sa vad cu ochii mei, sa nu fie vreo teapa, desi firma pare serioasa.

DAaa, fara autoleveling si fara faza lunga. Asta da montaj de 100 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu cred ca sunt replici, fac si ei un "comision" de 300-400 euro si DA, le vor monta pe loc ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa fie nesimtiti sa fie replici la pretul ala. Pe CS sunt la pretul asta farurile complete, cu tot cu transport, si montajul mai e 50 de lei nu 100 de euro...

De-abia la autoleveling si centrala se schimba lucrurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@edi10000: Sa faci poze sa vedem si noi despre ce e vorba. 

Sa te uiti pe parte inferioara a farului pt ca acolo trebuie sa fie calculatorul si balastul daca vin cu totul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna CS?



Asadar....am fost la firma. Farurile xenon cu LED si bla bla bla sunt 1133 euro cu Tva. Am intrebat daca merge o mica smecherie (gen neplata tva fiind persoana fizica si a zic ca nu, dar cred ca o scot la capat pt. ca vreau sa iau pentru 2 masini). Mai trebuie cumparate becurile si nu stiu ce calculator de 185 euro dar mi-a spus ca pentru 2 masini imi face o reducere si costa 2500 euro. Din ce am vazut acolo, vin multe masini de smecheri (X6, X5, RR)- cred ca e ceva serios. Farurile vin doar pe comanda din Germania, avans pentru 2 masini ar fi cam 1100 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CS inseamna CarSystems, un site cu diverse piese auto pentru retrofit-uri.

 

Farurile OEM cu led sunt la ei complete la pretul asta:

http://www.carsystems.pl/xenon-dynamic-headlights-with-drl-golf-6-r20-5k941753e-5k1941754,id298.html

 

Mai exista aici, dar fara becuri, balast sau calculatoare.

http://shop.ahw-shop.de/vw-golf-6-5k/beleuchtung-und-lichtanlage/scheinwerfer-und-nebelscheinwerfer/vw-xenon-led-golf-6-vi-scheinwerfer-tagfahrlicht-original-vw?c=1779

 

Calculatorul de 185 de euro este centrala electrica, trebuie una speciala care sa stie farurile cu xenon si DRL pe led. Ca aici:

http://www.carsystems.pl/central-electric-module-1k0937087r-led-xenon-high-r20-soft-064-upgrade,id337.html

 

Eu zic ca pretul asta este fara auto-leveling, asta daca nu cumva masina are suspensia automata - caz in care ar putea sa fie inclus in pret dar ma insel. Auto-leveling reprezinta ajustarea automata a farurilor sus-jos in functie de inclinatia masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil ca mai ai nevoie pe langa becuri si de ridicatoare de tensiune (balast), mufe adaptoare. Asta doar pentru a le face cat de cat functionale (fara faza lunga sau DRL pana nu cumperi centrala).

 

Iti ofera garantie? Ai vazut exact codul oem al farului?

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna CS?

Asadar....am fost la firma. 

LA ce firma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masini de smecheri ftw :)  :8:

Modificat de mike.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna CS?

 Din ce am vazut acolo, vin multe masini de smecheri (X6, X5, RR)

 

RR=Rolls Royce? Bauniesc ca nu venise sa isi puna xenon la masina... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca vad ca e o firma pe langa Parcul Carol, sau fosta Propaganda...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!