Jump to content

Bluetooth [Passat CC]


marssss_84
 Share

Postare recomandată

Poza 2 este touch adaptor - adica cel care face posibila conexiunea BT .Mai ai nevoie de suportul craddle  in care intra TA .

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Am tot citit pe aici si as avea si eu o problema si o intrebare. Am un passat cc r line din 2011. Am cumparat masina mam conectat cu telefonul toate bune .agenda comenzile volan tot. Dupa un timp nu a mai mers sa ma conectez cu telefonul. Dau sa caute telefonu si apare initializare si tot asa. Reusesc sa ma conectez doar la media. Am scos unitatea de sub scaunul din dreapta si are codul 5N0 035 730 D. Care ar fi problema va rog mult? As inlocui unitatea cu una 3C8035730E. Se potriveste? As scapa de problema mea? Multumesc mult. 

Modificat de Bogdan rmx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca a mers cu telefonul tau pana acum si nu ai schimbat telefonul, trebuie sa mearga - sterge conexiunile si incearca sa le imperechezi iar.

da, merge  3C8035730E - e mai bun ca diversitate de conexiuni, se poate utiliza si cu Iphone, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E fb si 5N0 035 730 D . Merge si iphone pe el fara probleme si cam face tot atatea lucruri ca si 3C8035730E cu exceptia wi-fi si select connect (hfs sau rsap) . Unitatile astea se busesc foarte rar (dar nu imposibil) sa nu fie si de la telefon . Mai da un restart o sa reusesti pana la urma .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Multumesc pentru raspunsuri. Am sters conexiunea si nimic. Am dat un restart si nimic. Nu merge cu nici un telefon. Singura varianta a ramas sa schimb calculatoru. Am comandat unul sa vad apoi daca rezolv problema. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai sters conexiunile cu vag com sau din CB masinii?

sterge-le cu vag com si o sa mearga

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sters si asa si asa. Si nimic. Cum pun contactul imi aparare initializare sistem...si asa ramane. Sau cadeodata merge dar cand ii dau sa caute tel imi intra iar in initializare. Astept calculatoru nou. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Folosesc un telefon Samsung conectat la masina cu protocol RSAP . Anumite mesaje SMS nu pot fi citite pe BC (cred ca cele ce contin diacritice). Exista vreo solutie pentru a le putea citi? (update bluetooth sau vreo setare)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut!

Am un passat din 2011, are rcd 510, dar nu are modulul bluetooth. Intrebare: daca achizitionez un modul, pot sa il cuplez la masina, adica exista mufe sub scaun, chiar daca el nu a fost echipat cu astfel de modul?

Ar mai fi o treaba, volanul nu e multifunctional. Ar fi vreo problema in functionarea blurtooth?

Va multumesc

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU exista fire, trebuie trase.

NU e o problema ca nu ai volan multifuctional.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Multumesc!

Vreo recomandare de unde as putea cumpara un modul. Merg la reprezentanta sau incerc vreun site ca cel din discutiile de mai sus?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 3/12/2016 at 8:57 AM, SergiuCo said:

Salut!

Am un passat din 2011, are rcd 510, dar nu are modulul bluetooth. Intrebare: daca achizitionez un modul, pot sa il cuplez la masina, adica exista mufe sub scaun, chiar daca el nu a fost echipat cu astfel de modul?

Ar mai fi o treaba, volanul nu e multifunctional. Ar fi vreo problema in functionarea blurtooth?

Va multumesc

 

 

in afara de montarea cablajului, trebuie montat si microfonul, in plafoniera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am microfoane ca vb pe auxiliar acum si sunt. Sau e altul?!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am montat noul calculator pentru telefon. Acum ma pot conecta,agenda,sms tot. Merge perfect. Dar imi opreste netul de pe tel si cand dau sa apas sa le reactivez imi spune sa introduc simul in tel? Asa functioneaza sau trebuie sa fac ceva ca sa pot folosi net pe telefon in timp ce este conectat la masina? Cu calculatorul cel vechi imi mergea. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce cod are noul modul? Si de ce te conectezi rSAP? conecteaza-te UHV.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5N0 035 730 D aceste este noul modul. Nu imi da nimic cum sa ma conectez sau altceva. Imi scrie la bluetooth pe disple "premium" . 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, Bogdan rmx said:

5N0 035 730 D aceste este noul modul. Nu imi da nimic cum sa ma conectez sau altceva. Imi scrie la bluetooth pe disple "premium" . 

 

 

On 3/17/2016 at 8:06 PM, SergiuCo said:

Pai am microfoane ca vb pe auxiliar acum si sunt. Sau e altul?!?

cum adica  pe Aux ? cu telefonul legat la unitate pe Aux ... ?.. pai atunci foloseste microfonul telefonului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alegerea conexiunii din BC poate fi facuta doar pe modele minim 3c8 730C D sau E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da iam dat de cap. Cand se conecteaza telefonul la masina cere sa iti acceseze simul. Da dai ok nu mai merg datele mobile. Si daca ii dai nu merg datele mobile. Singuru dezavantaj este ca nu iti mai apar sms pe rns. 

Si as mai avea o intrebare daca stie cineva sau e posibil asa ceva. Cand te uiti pe yotube de exemplu se poate sa se vada pe rns masini? Trebuie un program ceva ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge ceva gen mirror, cu un simplu program - necesita achizitionarea unei interfete, care sa stie sa faca mirroring

exact - daca nu ii permiti, nu intra pe sistemul Rsap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat astazi un modul Bluetooth 3C8035730E with Wi-Fi Hot Spot la Florin. Totul pare sa mearga perfect in scurtele teste pe care am apucat sa le fac. Multumesc mult inca o data! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spor la butonat/vorbit !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde imi pot comanda acea interfata? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am acest modul BT 3C8-035-730-C, ar trebui sa mearga si streaming-ul audio? Am incercat vreo 4-5 modele de telefoane si nimic doar voce!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Edy_77 changed the title to Bluetooth [Passat CC]

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!