Jump to content

Audi A8 D4 - şocuri în volan când volanul e virat


SavuAD
 Share

Postare recomandată

Salut, Am un prieten in germania care si-a luat recent un audi A8, 2012 an de fabricatie si are urmatoarea problema:

Cand ia viraj maxim stanga sau dreapta si merge in R cu ea zice ca ii da un soc in volan. La viraj maxim si mers inainte nu are nici o problema sau cand merge cu spatele fara sa vireze...Are careva vreo explicatie la acest comportament ? A mai intalnit cineva asemenea problema pe audi-uri ?

Modificat de SavuAD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomanda-i o scanare vag. Dupa care se vor face alte verificari mai amanuntite. Pot fi mai multe cauze, cutie, volant, motor, suporti de motor, caseta directie etc.

Modificat de TrIcK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El spune ca a mai vb cu prieteni care au A5, A4 si zic ca si lor le face la fel. Mi-e greu sa cred ca masina de 125 de mii sa aiba asemea probleme din fabrica...Asta i-am recomandat si eu sa se duca la reprezentata cu ea ca are si garantie...dar e ciudat ca face doar in marsarier la viraj maxim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!