Jump to content

Probleme instalatia audio (upgrade, defectiuni, etc.)


teh
 Share

Postare recomandată

ce sa faci cu firele de CAN, la MFD1 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nevoie de can mfd1 sau e precablat in beta?

E plug&play,inlocuiesc versiunea de radio Beta cu Mfd-ul fara nici o modificare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu are nevoie de firele pt CAN...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut! Tocmai am achizitionat un rcd 200 cu mp3 pentru golful meu (golf 4 tdi an 2003). As vrea sa stiu va rog la ce pret sunt cele doua adaptoare pentru mufe iso si cel petru antena si de unde se pot cumpara si daca mai trebuie facute modificari  avand in vedere ca acum pe masina am un radio beta! Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa iti tragi firele de CAN - le iei din mufa verde a ceasurilor. Adaptoarele - vezi pe str. Maica Domnului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
anghel stefan viorel

mai multe detalii (cum ar fi un nr de cladire) ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt vreo 10 magazine ?(daca nu mai multe) pe toata strada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

anghel stefan viorel

Am fost pe maica domnului si doamne ce am mai cauat si degeaba. Habar  nu aveau de ce mufa am nevoie, la nici un magazin. O doamna vanzatoare ma indrumat catre targul vitan. Am fost si in targ si degeba (aveau mufe adaptoare pentru carkit dar nu era exact ce i-mi trebuia)

 In final dupa 3 ore de cautare si fire albe de par in cap m-am hotarat sa ma duc la reprezentanta Vw la Midocar k oricum trebuia sa comand un buton pt incalzire si abia acolo am gasit adaptor mufa iso la fakra cu tot cu mufa de la antena, care costa 60 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salut ! Un mic ajutor. AM pus navigație cu 4 ieșiri. Am boxe în ușile din fata și 2 twiterele pe stâlpi fata. Cum leg boxele pe spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Completezi extremitatile mufei de boxe cu papuci,4 la numar,demontezi plasticele si te legi.Dreapta mufei este boxa dreapta spate cum te uiti la mufa de pe masina,avind cheia mufei tot in dreapta.Papucul de sus e plus,cel de jos e minus.Sau(cel mai indicat) citesti topicul acesta de la inceput si altele similare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok de acord cu tine.navigația pe care am pus o are mufa adaptoare de la mufa vw la iso care are 4 fire legate în ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai completezi mufa cu inca 4,alea de pe extremitatile mufei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LiviuColesnicov

Salut, 

 

Va rog sa-mi spuneti, daca stiti, ce cdchanger-uri sunt compatibile cu rcd200. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am placa din fata a casetofonului rcd 200 pe care este atasat display-ul si potentiometrele + toate butoanele ce le are casetofonul.

mentionez ca are display-ul spart in reste este perfect functionala.

este interesat cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ma poate ajuta si pe mine cineva cu mufele adaptoare (ISO Quadlock si ISO fakra) necesare trecerii de la un radio Beta la un RCD200 cu mp3. Sunt o "carca" de mufe si tu stiu pe care sa o comand. Am sunat la magazin dar si baietii aia sunt putin depasiti...

 

http://www.tme.eu/ro/katalog/car-audio_71/#id_category=112783&page=1&s_field=artykul&s_order=ASC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Are cineva montat modelul asta http://www.emag.ro/radio-cd-auto-blaupunkt-4x50w-usb-aux-negru-new-orleans-220/pd/DBT8QBBBM/

Pe polo 9n3?

As fi curios de catva poze...

Poate sa-mi spuna cineva ce mi-ar mai trebui sa-l montez pe polo-ul meu?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna seara.

 

Mi-am cumparat un radio cd rcd200 folosit initial pe un Polo din 2007. Masina mea me care vreau sa-l instalez este un polo 9N fabricat la sfarsitul anului 2002 pe care am varianta BETA (cel cu caseta audio)

Am cumparat mufa adaptoare pentru RCD 200, problema este cu acel can + si can -. Nu am clima pe masina, este varianta cu AC, ma puteti ajuta cu o schema, de unde as putea gasi acele fire pt can? Multumesc frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU ai firele de can, poate doar in ceasurile de bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna ziua. Am  montat rcd 200 pe polo 9n din 2002 in felul urmator:

Fir + permanent pt SAFE      U+ din contact , si - permanent

 

apoi firele CAN HI si CAN LOW din spatele ceasurilor de bord de pe mufa verde din dreapta pinul 7 si 8 culori portocaliu cu negru si portocaliu cu maro. Le-am conectat la radio si nu se intampla nimic ,adica la fel pierde codul daca scot cheia din contact si iluminatul radioului este slab.

 

Ziceti-mi va rog, dupa aceasta operatiune de conetare a firelor CAN era necedara resetarea calculatorului masinii, adica deconectarea bateriei pt un timp?

 

Se poate cumva  anularea cererii acestui cod de siguranta?

 

Asta ma deranjeaza cel mai tare. Daca leg ambele fire la + permanent nu_mi mai cere codul dar nici nu se mai opreste cand scot cheia.

 

Ce as putea sa_i fac?

 

Si apropo, trebuie sa va marturisesc ceva

 

La prima tentativa de montare nestiind care e treaba cu acest CAN, am bagat borna + pe CAN + inscriptionat pe radio in timp ce era oprit, nu s-a intamplat nimic sa dea vreo anomalie sa iasa fum, sa pocneasca sau altceva. Posibil sa-i fi stricat ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La RCD 200 sunt 2 fire ce se leaga la +12V permanent si un al 3-lea fir ce se leaga la +12V dupa contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut , tocmai am schimbat bateria masinii(polo 9n3) si imi cere codul la casetofon , mentionez ca deja am incercat de 2 ori.Am cartea masinii si o cartela cu coduri , insa cel mai scurt cod e din 5 cifre si incepe cu 0.. la casetofon imi cere un cod din 4 cifre.. solutii?

Modificat de essex25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la o reprezentanta sa-ti dea codul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da jos casetofonu si fa poze la serie si pune aici. Fa poza si la cartela ca ai acolo sigur codu numa ca nu il vezi...

 

Edit:

 

@bonzo69

 

1. pe viitor nu mai incuraja activitati ilegale (impartasirea unor coduri care ar trebui sa fie in posesia proprietarului si a producatorului)

2. scrie corect (litera mare la inceput de proprozitie)

 

Ia-o ca pe un avertisment verbal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari tuturor

Imi recomanda si mie cineva un sistem multimedia cu touchscreen (navigatie, mp3 player, radio, bluetooth) pentru Polo 9N3 (1.2 benzina, fab. 2006)?

Nu tin sa aiba DVD pentru ca oricum nu va fi folosita aceasta functie..

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!