Jump to content

Probleme instalatia audio (upgrade, defectiuni, etc.)


teh
 Share

Postare recomandată

Cu totii garantati ca nu se intimpla nimic daca mergi cu el necodat,dar faceti un scurt pe iesiri de mai multe ori si vedeti cum reactioneaza monitoring-ul despre a carui codare este vorba,asupra muting-ului unui TA 7384 ca si analog,pentru ca finalul din RCD este ceva de genul asta...Semnalul este prelucrat digital in interiorul RCD si nu analog,astfel incit banuiesc ca in concordanta cu coding-ul acestuia se modifica curbele de frecventa la iesiri si altele,avind la iesire un sistem de monitorizare care stie de consum,deloc,normal sau peste limita,ca si protectie a finalului audio si nu numai,ceva in genul cd playerelor Blaupunkt.Daca nu ar fi asa,cum altfel ar apare fader-ul dupa conectarea celor de spate.Si un simplu fir daca legi,il vede ca si open circuit,deci eu zic sa mai asteptam pareri viabile...Nu cred ca acest coding este pus de nemti este doar pentru depistarea unor defecte pe boxe la o eventuala diagnoza,ci are o legatura si cu functionarea acestuia.Daca nu e asa,mea culpa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu vreau sa te dezamagesc, dar esti OffTopic. Incearca mai bine pe Aria de Passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu stiu daca e okey unde am postat, dar as vrea sa aflu care este siguranta din panoul electric ce tine de functionarea casetofonului la un polo 9n, motor 1.2 benzina. Am schimbat playerul, iar acum nu functioneaza. L-am dus la garantie, mi-a spus ca este ok, dar in masina nu functioneaza. Ce ar putea fi? Poate fi siguranta arsa?

post-41538-0-98146200-1343650544_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In mod normal ar fi trebuit sa ai doua bucati de carton cat o carte de vizita pe care sunt trecute sigurantele si ce protejeaza ele:)O sa ma uit putin mai tarziu la mine sa le fac o poza si le atasez.

Am revenit cu pozele. Sper sa le intelegi dar ori cum ar trebui sa se vada daca sunt arse.Trebuie doar sa te uiti cu atentie si se vede acea sarma din ea ca e intrerupta daca e arsa

post-94683-0-10134800-1343670211_thumb.j

post-94683-0-66880400-1343670225_thumb.j

Modificat de NuCeTaNu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc frumos! un mare domn!

eu din pacate nu am acele cartonase:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. As vrea sa-mi pun cd player in locul cass-ului beta existent acum pe masina. Ce solutii (mai ieftine) imi recomandati? Pot pune o magazie de cd-uri la cass-ul actual sau trebuie si un player, ca nu ma prea pricep? Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Stie cineva de ce prind doar un singur post de radio? sau poate maxim 2..si asta foarte rau??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e posibil sa ai probleme cu antena, sa fi iesit mufa din spate sau cine stie... cu iesirea pentru antena

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am uitat la mufa, este ok. Am avut ceva probleme cu device-ul l-am schimbat si acum am altul si ma gandesc sa nu fie din el, din partea electronica. Ma intrebam daca a mai patit cineva la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Ar tyrebui, daca nu , cumperi un adaptor pentru ISO sau Fakra, depinde ce ai pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimbi cu un Rcd nou...mai mult de 300 de lei nu costa si ai terminat. Eu am schimbat cu un Kenwood 4x45 de watt+statie si subwoofer Blaupunkt si difuzor Coustic de 400 de watt ( total 1000 lei). Ti se cam balangane oglinda retrovizoare dar te obisnuiesti ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut! o intrebare: Casetofonul original de polo 9n3 are iesire pt. subwoofer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut, am o magazie de 6 cd-uri care imi face figuri. Citeste cd-urile, minutul, secunda, piesa dar nu se aude decat un tacanit. stiti pe careva care se pricepe la asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut!am cumparat un polo curand si am o problema la radio: scaneaza dar nu gasescte nici un post fie FM fie pe AM -orice banda;mentionez ca cd-ul merge; as vrea intai un sfat si apoi poate sa ma bag sa demontez prin masina. ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil e sa fie antena scoasa din spatele casetofonului. Apoi sa nu aibe casetofonul in sine probleme cu receptorul de radio, sau cu amplificatorul de semnal care este baza unde se infileteaza antena de pe plafon. Pt. a accesa amplificatorul e nevoie sa desfaci tapiteria in spate la luneta.

Ia-o prin eliminare!

Modificat de yrynel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa nu fiu offtopic; cum scot radio cd ul original de pe un happy 2008? am confectionat 4 lamele si sa le bag in cele 4 gauri din colturile radioului dar nimic; ceva ajutor pentru un novice?vreau sa verific antena pt ca scaneaza si nu gasesc nimic.. cdul merge...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai confectionat lamele dintr-o cartela de telefon si sunt cum trebuie sa iti deblocheze clemele de prindere cel mai simplu este sa desfaci un buton fals de deasupra radioului si sa introduci un carlig sa prinzi de spatele lui si sa tragi de el afara.

Sa nu te apuci sa incerci cu surubelnite sau ceva pe margini ca o sa ramai uimit cat de repede se zgarie bordul :).

Butonul ala il scoti cu o surubelnita mica de conectica invelita cu o carpa sa nu zgarii ceva pe acolo.

Sau a doua varianta sa te duci sa faci rost de cheitele alea cu cioc sa poti sa si tragi de el.

Eu cu prima varianta am desfacut pe al meu cand i-am pus boxe pe spate.

Bafta !

Modificat de Snake_CMC23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau mai bine mergi la cineva care are cheitele originale, poate chiar la reprezenatanta sau la un centru de audio auto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!de cateva zile am o problema cu cd-playerul la Polo,merge radio,dar nu mai afisaza nimic pe ecran,unde credeti ca e defectiunea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil la display. Apasa putin cu degetul pe el si vezi daca incearca sa faca ceva.

Modificat de Snake_CMC23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am apasat putin si pe el,nu face nimic,cate o zi merge,cate una nu merge,nu are legatura nici gropile din asfalt,sigurantele sunt toate bune,sa fie problema in el?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai atat timp cat radioul functioneaza inseamna ca se alimenteaza. Asa ca problema poate sa fie numai din el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!