Jump to content

Back to the future! Leon-ul meu 1.4


Rave

Postare recomandată

Farurile alea  :cool:  Bine ca nu am Leon cu halogene, as fi intrat in depresie...

Link către comentariu

Eu sunt fascinat de modul in care se ridica complet fasciculul de lumina cand comuta permanent pe faza lunga :D

Link către comentariu

Ai light assist? Sau e acel highway light cand peste o anumita viteza ridica fasciculul fara a activa faza lunga? Zic de leon :D

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nici, nici! Pur si simplu asa functioneaza faza lunga la Leon. La flash se aprind si ledurile suplimentare si cand se comuta pe faza lunga se ridica si celelalte.

Highway light nu l-am simtit efectiv inca. N-am putut sa-mi dau seama daca se simte sau nu nici macar cand il activam/dezactivam la viteze de autostrada.

 

Functionarea farurilor se poate observa aici, faza lunga e la secunda 15"

 

Link către comentariu

Are sotia pe masina ei Light Assist, e o incantare sa conduci noaptea cu functia asta activata, chiar functioneaza asa cum ar trebui.

Link către comentariu

Se naste un zambet tamp in coltul gurii cand vezi asa ceva pe gps...D-ala de ajunge sotia sa te intrebe "Da' ce esti asa fericit deodata? De ce ti-ai adus aminte?" :))

post-12783-14350943255312_thumb.jpg

Link către comentariu

Funny Mode Select, asta. Dupa ce am venit de la munte pe Individual si motorul pe Eco, pentru prima data de cand am masina, l-am trecut inapoi pe Sport in Bucuresti. Urmatoarele cateva plecari de la semafor ar fi fost cu scart daa era uscat :))

Link către comentariu

Ha, la ea ma gandeam cand am facut poza de mai sus :))

post-12783-0-09117700-1435689132_thumb.j     post-12783-0-70675300-1435689210_thumb.j

 

Cateodata imi e foarte dor de ea, da. Mi-a placut mult masina aia, a avut ceva special, ceva ce asta nu prea are! Cred ca e ceva cu Golf-urile...

Link către comentariu

Asa cred si eu. Mai ales cu alea albe si cu halogen :) Auto emocion...

Link către comentariu

Pentru asta nu, poate pentru alta. Asta e perfecta asa cum e! ;)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Multumita unui adevarat om, donez set ornamente praguri FR de pe un Leon 5F.

Poze mai pe seara!

Link către comentariu

niste jante pe 18 spitate gasim si noi pentru ea ? :)

 

 

Pentru asta nu, poate pentru alta. Asta e perfecta asa cum e! ;)

Like :icon_thumleft:

Link către comentariu

N-am facut nimic! :)

Le-am primit cadou, fara sa stiu de asta, de la un om cum putini sunt, fara misto, si cum eu am deja pe masina incerc, la randul meu, sa ajut pe altcineva.

 

19750226146_fe62608850_h.jpg

 

Like :icon_thumleft:

 

:icon_thumleft:

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Astept sa ma vad cu cineva cu un 1M, sa vad daca se potrivesc la el; daca nu le am promise unui baiat cu un 6J, pe care le-am si testat si merg. Sorry!

Link către comentariu

Daca tot a fost innorat Sambata am dat o fuga pana la mare sa-l bag pe cel mic cu picioarele in apa.

I-am injurat tot timpul pe cei care merg pe banda a 2-a cand prima este libera dar cel putin jumatate de drum nu poti sa o faci pe banda 1. Odata prima bucata, aia din placi, apoi cea peticita care e la fel de proasta...

Mers 130 pe CC cam tot drumul, exceptand cand ma mai nimeream in spatele vreunui Logan pe care, dupa ce il depaseam ( mergand 130 pe CC constant ) ma vedeam nevoit sa-l depasesc iar pentru ca se umfla romanismul in el si ma depasea ca, 15 secunde mai tarziu, sa scada iar la 115-120 km/h, obligandu-ma sa-l depasesc iar.

Unul a facut asta de 5 sau 6 ori la rand si m-am simtit nevoit sa pun ceva distanta intre mine si el ca sa scap...

post-12783-14385876619105_thumb.jpg

Si o poza cum ii sta bine masinii dupa asemenea drum

post-12783-1438588325375_thumb.jpg

Link către comentariu

vopseste cu rosu masina din bord :)

insectele, sper ca le-ai indepartat rapid.

Link către comentariu
  • cristi511 a deschis acest topic
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!