Jump to content

Golf 3 - euro 3


Assisis1
 Share

Postare recomandată

L-am deschis, dar sper sa nu se transforme in b

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Golf III diesel 1896 cm3 anul 97 cod motor AAZ

ce euro are?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am sters postul pentru ca erai off-topic, dar vad ca insisti.

Daca foloseai functia Search gaseai urmatorul topic: Norma poluare Acolo vei gasi tot ce te intereseaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare,

unde poate fi gasita lista cu codurile motor?

Le :pana la urma un gof 3 variant jocker din 1998 iasa euro 3 la noi?

codul motor : Ale

Modificat de golf3ale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe site-ul RAROM.ro oficial al RAR gasesti o lista completa cu toate motoarele euro 3 din lume.

ALE de pe golf 3 este acolo. INSISTATI !!!! ESTE EURO 3 nu va lasati inselati !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa fii 100% sigur ia din cartea de identitate numarul de omoloare europeana. Ultimele 2 caractere arata norma de poluare sub forma " E2,E3 etc. "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tracto am impresia ca in certificat este trecut doar D3!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Euro 2 ...100% iti iese cu D3.Oricum,sistemul nostru de clasificare e diferit fata de sistemul lor.Sunt masini din 12 1998 cu euro 2.In mod normal daca apare pe breef EURO 3 aia iese sigur E3,daca iti apare D3 iese sigur E2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golf3ale ai acelasi cod motor ca al meu care in urma cu 3ani si jumatate a iesit Euro2 din pacate!

Eu zic sa te uiti pe eticheta din portbagaj de sub mocheta acolo scrie foarte clar EU3!

Succes!

LE:Eticheta de la mine...

img6557ut.jpg

Modificat de Amedeo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect,am uitat ca se gaseste si in cartea service!

Nu ramane decat sa ii dorim colegului golf3ale ca motorul lui sa fie incadrat la Euro 3(cred ca ar fi singurul mk3 de la noi din tara cu aceasta norma de poluare.)exceptand mk3 cabrio care s-a fabricat pana in 2002.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am uitat pe lista de pe site-ul RAR. Singurul model cu motor ALE este golf cabriolet tdi. Daca ai scurt sau variant ai toate sansele sa iasa E2. Totusi nu vad de unde aceasta diferenta intre tipuri cu acelasi motor.

Probabil pt ca e singurul model care s-a mai fabricat dupa '98

si se refera doar la cele din 99 incoace inclusiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Carte service nu am!

O sa vad zilele astea ce ascunde sub mocheta,dar am impresia ca ..va fi euro 2 ?!RO%20flag.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@omu negru.

Da acela este dar uite exemplu: user-ul "amedeo" are golf 3 variant 1.9 tdi ALE si scrie si pe sticker-ul din portbagaj ca e euro 3. Nu are nici o legatura caroseria cu motorul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@golf3ale nu e vorba de carte service e vorba de cartea de identitate a vehiculului care o emite RAR-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

acum ca citesc imi aduc aminte de cand am cumparat eu Golful, din ian 2010, tipul care l-a adus si l-a inmatriculat atunci mi-a spus clar ca e euro 3...eu am ramas blocat, el mi-a zis ca asa e si asa il inmatriculeaza, oricum el s-a ocupat de tot!

Ca si idee e Golf 3, iunie 1996, motor 1.4 AEX @ 44KW, 4 trepte :D, ca neamtu' nu a vrut sa-i puna 5 :D

Salutare!

Adi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai mult ca sigur acel motor nu este euro 3. Singurul euro 3 este acel cod " ALE " 1.9 tdi de 90 cai.

Dilema continua @Adiu la masina ta ar trebui sa ai 5 trepte. Singurul motor pe care s-a pus 4 trepte este cel de 55 cai nu cel de 60 pe care il ai tu. Deci mai mult ca sigur ai cutia schimbata......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Golf3ale

Te-ai uitat unde ti-am zis sa te convingi ca e euro 3? Colegul Amedeo are acelasi golf ca al tau motor identic si este euro 3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!