Jump to content

Timp de asteptare Leon 5F


bbogdanmircea
 Share

Postare recomandată

bbogdanmircea

A deci nu m-am inselat. Dezamagitor, pierzi foarte mult daca nu poti rabata sezuturile ... cel putin la Golf 4 diferenta este enorma. Probabil ca va trebui sa caut ceva mai modular in cazul asta, nu as putea suporta gandul ca mi-am luat o masina mai noua dar care sa nu aiba acest feature. Merci de info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma indoiesc ca la Golf 7 Variant sau Octavia 3 Break se poate rabata si sezutul. Stiu ce zici, asa era si la Ibiza, insa Ibiza si Golful tau nu au prinderi Isofix.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si pe mine ma dezamageste ca la o masina combi nu se poate rabata sezutul numai spatarul, la masina inca actuala(cel din semnatura) se poate ridica si sezutul... dar cum toate masinile din grupul VW cu fiecare innoire model pierd ceva din ce aveau modelele anterioare, deja nici nu ma mir deloc...

In rest mi s-a spus ca timp de asteptare circa 8 saptamani... sper ca asa o sa si fie... II dau dreptate lui Bogdan Mircea :) dar asta e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine au fost 7 zile, masina luata de pe stoc, aflata in Curtici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

4 saptamani au trecut ...mai sunt 4  :dry: , cumva o sa treaca...dar tot mai greu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da da, asta e clar. Eu cred ca am vorbit zilnic cu dealerul pana cand mi-a sosit masina.

Ps: inca mai suspin dupa Xp-ul alb pe care l-am avut in td.

Asteptare usoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E cea mai urata si mai grea parte a cumpararii unei masini, esti nerabdator, ai asteptari pe care vrei sa le vezi indeplinite, etc. Sper ca niciunul dintre cei care isi iau acum Leon sa nu pateasca ce am patit noi anul trecut, dupa o luna am fost informati ca s-a modificat pretul masinii, din cauza trecerii la Euro 6 masina s-a scumpit cu 300 de EURO. A trebuit sa refacem toate documentele pentru leasing, plus asteptarea de 3 saptamani in plus din cauza modificarii normei de poluare a motorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am vorbit cu dealerul si in sistem s-a vazut ca fabrica a pus termen de predare prima saptamana ianuarie 2016 pentru masina mea :icon_cry:  , m-a linistit ca aceasta este de fapt un ultim termen posibil si ca anul acesta  toate masinile au venit mai repede fata de acest termen intre 2-4 saptamani... M-a linistit ca 99% primesc masina inainte de sarbatori...(chiar si asa ar fi 10 saptamani si ceva... ) Off Offff eu eram optimist si am crezut ca pana la sfarsitul lui noiembrie cel tarziu inceputul lui decembrie ar veni...dar asa slabe sanse...(octavia l-am primit fix dupa 8 saptamani...ei se pare ca aici nu o sa am norocul acesta... )  :scratch:  :eek:  :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Andrei eu zic ca poti sa speri la un codou de Mos Craciun!

 

PS: ce configuratie ai comandat? ai vandut Octavia?

Modificat de rempha
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Da... Octavia este vandut

Configuratia este Leon ST - 2.0TDI de 150CP,manual, nivel de echipare FR + pachet iarna, senzori parcare spate si Media System Plus de 6.5 inchi MIB 2(Bolero MIB 2 la Octavia de exemplu), culoare Adwenture Brown...sa stiti ca la culoare ma gandesc...find una nou introdus si pus mai mult pe Xperience...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu culoarea asta, in lumina puternica se vede maro inchis, in lumina difuza bate spre khaki ... mie mi se pare super dar pare mai potrivita pe Xperience care are si ornamente de plastic si caroserie mai lunga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai lunga??? Pai si ST este break... nu cred ca la lungime sunt diferente. Intr-adevar la Xperience sunt si elementele acelea din plastic care ii dau un contrast fain cu culoarea asta :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dragos: nu ne prezinti si noua XP ? Macar niste impresii, detalii, vreo 2 poze cu interiorul, mai ales :)

 

Mai suntem cativa interesati de modelul asta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Promit ca in weekend urc niste poze :) maine si poimaine nu sunt in tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am tras niste poze, le urc maine aici cu primele impresii, sper sa nu ma amendeze moderatorii ca nu am chef sa-i fac topic dedicat :)

Modificat de vdragos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Masina comandata pe 28 sept. si se pare ca soseste conform dealerului pe 3-4 dec. 2.0TDI 150CP, FR si ceva optionale, ST(combi) 

Impreuna cu mine a mai comandat cineva tot ST tot FR cu echipare absolut identica dar 1.4TSI 150CP ACT si se pare ca din cauza motorizarii(a cererii mari pe aceasta) are o intarziere de fix 2 saptamani fata de a mea. Deci 10-12 saptamani asteptare. destul de lung...mai ales fata de unele postari anterioare care in lunile martie aprilie anul curent si-au primit masinile dupa 6 saptamani... Ce-i drept masina mea sta deja la Curtici din 25 noi(miercuri) si din cauza zilelor libere...mai sta si acum... Consider timpul de asteptare lung, dar cum totul este relativ si pe passaturi sau octavii 3 hiperechipate se asteapta si cate 5-6 luni...este de fapt pe la mijloc... bine ca a trecut, desi rabdarea mea este deja in zona rosie rau de tot... Sarbatori Fericite! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a sosit :beer:  :vinemosul: ... maine o iau in primire deci: 28 sept - 4 dec. 

20151203_141640.jpg 20151203_141647.jpg 20151203_141704.jpg 20151203_141714.jpg
 
20151203_141808.jpg 20151203_141823.jpg 20151203_141835.jpg 
Modificat de Andrei1980
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Andrei: Bravo, arata foarte bine pe Adventure Brown, daca am retinut bine culoarea...

 

Personal, sunt fan al break-urilor cu linii dinamice, iar Leon arata foarte bine. Culoarea ii scoate in evidenta muchiile, buna alegere.

 

Sa te bucuri de el, in fond a fost comanda si nu stoc, deci deja "l-ai facut al tau" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va multumesc mult, nu vreau sa fac OT in aceasta arie, astazi l-am primit... deci 28 sept-4dec. Da comanda personala. Am gasit in torpedou foaia de iesire din fabrica scrisa in limba spanioala. 16 noiembrie. Pe 18 a fost pus pe transport. Asta ca si informatie pentru cei care isi asteapta masinile lor... ca si o idee. Da, sunt incantat de culoare, desi l-am comandat orbeste :) de pe monitoare :)))

Cum o sa am timp o sa o prezint la sectiunea Masina Mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!