Jump to content

Golf 6/Jetta - BC++ - E-MFA


GabiB77
 Share

Postare recomandată

Ce parere aveti de asa ceva? Cred ca e compatibil si pentru Golf 6, nu vad sa fie specificata motorizarea. Ati vazut asa ceva montat?

Am descoprit apa calda? :)

 

http://www.kufatec.de/shop/en/e-mfa-additional-gauges/e-mfa-dis-add-on-display-boost-oil-battery?tab=einbauservice

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

tine cont ca toate informatiile de acolo vin din CANul masinii deci interogate de la calculatorul de motor. Aceleasi pot fi luate cu o interfata bluetooth (gen ELM dar sunt si altele cateva) si cu o aplicatie de Android sau iPhone sa vezi acelasi lucru pe ecranul acestuia (tot frumos aranjate gen bord-computer daca aplicatia nu e ceva free ci una de 5-10euro).

Just my 2 cents :P

PS: Notes:

Not suitable for Audi vehicles

At this stage the DIS Add-On is suitable for the following vehicles:

Volkswagen Golf 5, Golf 5 Plus, Jetta (1K0)

Volkswagen Caddy (2K)

Volkswagen Tiguan (5N)

Volkswagen Touran (1T0)

Volkswagen EOS (1F)

Volkswagen Passat 3C (3C0)

Volkswagen Scirocco (1K8)

Seat Leon (1P)

Boost pressure as well as Oil temp. display just in case if supported by vehicle

Not suitable in combination with hands free kits which are displaying telephone information through the instrument cluster (for example Premium rSAP)

Not suitable in combination with hands free kit FISCON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Una e sa vezi informatiile alea pe BC si alta e sa le vezi pe un Android/iOS atasat, daca le vezi ;)

 

Nota am vazut-o, insa nu e primul site in care Golf6 nu apare si poate cineva a vazut asa ceva si pe Golf6, nu vad mare diferenta fata de Golf5 dpdv CAN

 

LE: se pare ca m-am inselat, am avut impresia ca se observa si range-ul, insa nu :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gabi, nu merge decat pe masinile cu bord rosu/albastru.Scrie pe site. Am eu pe masina.

La tine merge Polar Fis, mult mai complex ,dar si mai scump.

 

Modificat de florin r.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!