Jump to content

tapiterie


john k
 Share

Postare recomandată

SAlut.Si-a tapitat cineva de curand sacaunele si bancheta spate?DAca da cam la cat ajunge operatiunea asta?AS vrea sa imbrac si tapiteriile de pe usi dar am auzit ca nu prea se baga tapiterii la asa ceva.Aveti idee daca se poate ca ale mele tapiterii sunt cam murdare si as vrea sa le imbrac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SAlut.Si-a tapitat cineva de curand sacaunele si bancheta spate?DAca da cam la cat ajunge operatiunea asta?AS vrea sa imbrac si tapiteriile de pe usi dar am auzit ca nu prea se baga tapiterii la asa ceva.Aveti idee daca se poate ca ale mele tapiterii sunt cam murdare si as vrea sa le imbrac.

tapitzerie bobok, in piele, mushama, ce ai tu chef! 50 euro/scaun. lucreaza superb, dar al dracu de scump.

deci 50 euro e numai manopera cu materialu tau sau al lui (la care are si el castig evident) deci undeva la 400 euro cred ca ti ai face toata masina (scaune, bancheta, usi, bord, hayon) si ar arata ca la carte. la asta mai adaugi pretul materialului.

deci fa un calcul. :scratch: merita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As da 400 de euro pe interior total piele alba :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As da 400 de euro pe interior total piele alba :scratch:

mai pune....materialul...tu la ce pret crezi ca ti-ai procura atata piele alba?

si eu as vrea crem...dar mai e pana acolo...probabil ca as mai cumpara un set de jante pe baniii aia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze ca ma bag in seama, dar m-am confruntat si eu cu aceeasi problema... chiar daca nu am Golf I & Jetta I sau Golf II & Jetta II. Ideea este ca aveam pe cineva care imi putea lucra materialul din piele gratis... un avantaj zic eu, insa pielea ce trebuia procurata pentru executarea lucrarii ma ducea in jur de 1000 EURO.

Pielea se gaseste la fasii si nu la metru patrat pentru ca nu exista animale patrate. :scratch: Mie imi trebuia in jur de 12-15 metri patrati pentru tapiterie, asa ca am renuntat la idee.

Imi cer scuze daca v-am deranjat cu mesajul meu dar poate va ajuta cu ceva informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze ca ma bag in seama, dar m-am confruntat si eu cu aceeasi problema... chiar daca nu am Golf I & Jetta I sau Golf II & Jetta II. Ideea este ca aveam pe cineva care imi putea lucra materialul din piele gratis... un avantaj zic eu, insa pielea ce trebuia procurata pentru executarea lucrarii ma ducea in jur de 1000 EURO.

Pielea se gaseste la fasii si nu la metru patrat pentru ca nu exista animale patrate. :scratch: Mie imi trebuia in jur de 12-15 metri patrati pentru tapiterie, asa ca am renuntat la idee.

Imi cer scuze daca v-am deranjat cu mesajul meu dar poate va ajuta cu ceva informatii.

Eu nu vreau sa fac cu piele sau sa imi fac si bordul .Vreau o tapiterie normala.Sau cel mult o imitatie de piele care nu cred ca e asa scumpa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tapitzerie bobok, in piele, mushama, ce ai tu chef! 50 euro/scaun. lucreaza superb, dar al dracu de scump.

deci 50 euro e numai manopera cu materialu tau sau al lui (la care are si el castig evident) deci undeva la 400 euro cred ca ti ai face toata masina (scaune, bancheta, usi, bord, hayon) si ar arata ca la carte. la asta mai adaugi pretul materialului.

deci fa un calcul. :scratch: merita?

:D la banii astia poti lua un golf 2 neinmatriculat :D

bine bine, in alta ordine de idei, acesti tapiteri-minune pot inlocui materialul, astfel incat tapiteria sa fie identica cu cea originala? :D adica linia gti a avut ceva dragut ce merita tinut, zic eu... ca model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi permit sa intervin din experienta proprie: tot interior de bmw inclusiv fete de usi(fara parasolar si plafon) facut in 2 culori negru exteriorul scaunelor si galben interiorul pt scaune recaro +materialul meu cumparat fara adaos de la magazin vizavi de IGP pe Stefan Cel Mare langa magazin Germanos! manopera 100 euro !preturile care le spuneti voi aici de mii de euro sunt exagerate! omu ' cere da' cine ii da!

masina nu o mai am insa a fost pe 4tuning de vanzare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu ma gandeam la imitatie de piele...dar daca crapa?

Sinucigasu, tu la ce material ai optat atunci cand ai facut, si acum cati ani, si cat a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 Nu se recomanda pielea pe masini fara conditionat.

2 Pielea se vinde pe "fasii" dar de fapt tot la metru patrat cumperi pt ca fiecare "fasie" e calculata in metri patrati.

3 Stiu un tapiter care pt Mk2 cere manopera 5 mil juma

4 Alt tapiter cere manopera 400 euro

5 Mai stiu unul dar nu am intrebat pretul.

6 Pt fete de usi si alte treburi poti apela cu incredere la colegul agent_smith

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SAlut.Si-a tapitat cineva de curand sacaunele si bancheta spate?DAca da cam la cat ajunge operatiunea asta?AS vrea sa imbrac si tapiteriile de pe usi dar am auzit ca nu prea se baga tapiterii la asa ceva.Aveti idee daca se poate ca ale mele tapiterii sunt cam murdare si as vrea sa le imbrac.

In cate usi este golfu' ? Fete de usi mai avem pe acasa !

Vinilin maro- 2 usi

Un fel de material de catifea gri - 4 usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu am nici o problema cu fetele de usi - sunt ca noi. La fel si scaunele si bancheta spate, exceptand scaunul soferului care e tocit in stanga.Ce ma deranjeaza e plafonul care arata groaznic. Asta ce pret are si unde se poate face ? As vrea sa imbrac si stalpii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

materialul era o imitatie de piele (vinilin cred) si nu mai tin minte cat a costat!oricum era produs in Anglia!pretul era undeva la 150 mii 1,2 metri/90cm sau asa ceva! asta se intampla anul trecut in sezonu' vara- toamna ;)

p.s:mergeti unde v-am spus vis-a vis de IGP pe Stefan Cel Mare si gasiti acolo o gramada de culori si de combinatii!intrebati si de tapiter ca tre' sa stie!eu am fost la un cascador Dili Nebunu'(daca ajungeti la el o sa intelegeti porecla) mi l-a recomandat vanzatoarea. Dezavantaju' este ca te cam tine cu ele!un alt tapiter mai era pe splai cum vii dinspre vacaresti inspre timpuri noi pe dreapta este un service si o vulcanizare parca pe la jum drumului!mai intrebati si acolo!(sper ca am explicat corect :-?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tapiserie din catifea neagra. 2100.000 scaune fata +bancheta fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tapiserie din catifea neagra. 2100.000 scaune fata +bancheta fata

daca nu ma insel la iesirea din Pitesti spre Mioveni exista pe partea stanga cum te duci, o sumedenie de "ateliere" care se ocupa cu tapitzatul...am intrebat o data si mi-au zis ..scaune fata + bancheta fix 200 RON.deci sharky, ;)

;) cum vine "bila"? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...
Eu nu vreau sa fac cu piele sau sa imi fac si bordul .Vreau o tapiterie normala.Sau cel mult o imitatie de piele care nu cred ca e asa scumpa

850 Roni, cu materialul tapiserului`, material textil, Scaune, bancheta, fetze de ushi, plafon ... trapa etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am dat in noiembrie manopera 170ron. de vizavi de igp am luat imitatie de piele la 25ron metrul liniar si de la turcul din otopeni am luat un textil auto care a fost vreo 70ron metrul patrat. in total pe materiale am dat 350ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap. sunt prafuite, dar croiala se vede.

post-6058-1172095980_thumb.jpg

post-6058-1172095991_thumb.jpg

post-6058-1172095996_thumb.jpg

Modificat de danmoise
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap. sunt prafuite, dar croiala se vede.

Sunt super scaunele. Sunt ceva cute la inbinatura dar cu toate astea super( pacat ca e imitatie de piele) sper sa tina cat mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt cazul in care nu tine, mi-am luat suplimentar vreo 2m liniari de piele, daca e cazul le face Gabi retusurile. om vedea. deocamdata zac din noiembrie scaunele, asteapta o zi in care sa poata fi facut sistemul de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum 1 an si jumatate, mi le-am facut eu pe ale mele (ambele scaune fata) in imitatie de piele combinatie a doua culori (negru si gri). Au iesit f. bine, dar din pacate nu am mai avut bani si de canapea. M-a costat doar 1 milion scaunele fata amandoua, cu materialele tapiterului. Facute la un tip in Targoviste. Daca nu uit, voi pune poze cu ele. Pacat ca vara se incing de nu poti sta pe ele, iar iarna sunt sloi. Eu nu stiam ce sa ma mai fac cu ele, asa ca, cu toate ca aratau misto, iarna le imbracam cu o husa, gen patura, foarte groasa, ca sa pot sta pe ele, iar iarna ma frigeau si transpiram rau de tot daca stateam mai mult de 20 minute pe ele.

Concluzie: Arata bine dar nu-ti recomand... sunt incomode.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine e facut mijlocul in textil. iar vara nu va fi o problema, am AC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu pe cineva care tapiteaza ieftin si super bine!!!!!!

scaune banchete....

0741370402 - adi

nu costa mult un tel! :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!