Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci, am facut aseara o vizita pe la baieti, si stam in felul urmator:

dsc06580p.jpg

dsc06582.jpg

dsc06583n.jpg

dsc06587o.jpg

dsc06588l.jpg

dsc06590c.jpg

dsc06591y.jpg

dsc06594s.jpg

dsc06597g.jpg

dsc06604h.jpg

dsc06613s.jpg

Scaunul soferului, adica al meu:

dsc06625d.jpg

dsc06632r.jpg

Link către comentariu

Multumesc, multumesc.

Azi am cumparat si jante noi de iarna, pe 17":

b295b6bwkkgrhqmokkeeypd.jpg

Sunt niste jante pe care mi le-am dorit de mult dar acum le-am gasit pe ebay la un pret bun. Astept sa ajunga si sa vad daca e nevoie sa le vopsesc sau merg si asa. Umreaza sa caut anvelope. Are cineva idee ce dimensiune as avea nevoie pentru jante de 17"? Sa corespunda la 205/55/16.

Link către comentariu

@Spawn b93rlf Multumesc! Astept cu nerabdare sa ajunga jantele si ma apuc de cautat anvelope.

Am montat scaunele si plafonul negru. Urmeaza o sedinta foto. Trebuie sa mai montez cateva elemente care mai au nevoie de un strat de vopsea. Cea mai mare dilema o am insa cu plafoniera W8. Unde gasesc plafoniera W8 neagra? De fapt am gasit pe ebay dar e.... 169,00 EURO!!!!!!!!!!

bvmfijmkkgrhqjiyev1znjp.jpg

bvmeudewkkgrhqfh8ev1zws.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

felicitari pentru schimbarile realizate la masina.de foarte mult bun gust.e superba ,cel mai frumos Variant pe care l-am vazut(imi place foarte mult atat exteriorul cat si interiorul,in special luminile albe din bord gen Audi).Multi km fara probleme!

Link către comentariu

foarte tari modificarile pe care i le-ai facut . plafonul negru si interiorul din piele o sa fie senzatie ! multa bafta in continuare!

Link către comentariu
Azi am cumparat si jante noi de iarna, pe 17":

jante pe 17 pentru iarna???

o anvelopa de iarna mai de doamne-ajuta e 7 milioane

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri! Plafonul negru mai are putin sa fie gata. Mai am cateva elemente care mai asteapta un ultim strat de vopsea, dar din pacata mutatul a oprit pentru moment lucrarea.

@_zenith_: Pai as poti spune si la jantele de vara: 18? Iti dai seama cat costa o anvelopa? :)) Pe ideea asta ar trebui sa umblam toti cu jante pe 13 si 14. Din fericire mai sunt si anvelope folosite. Multe la preturi foarte buna in stare excelenta. Exista si ebay. Daca e iarna masina nu trebuie sa arate mai putin frumoasa.

Link către comentariu

:lol: Cred ca banii de Golf 5 Variant au intrat in batranica Bora.

Superba masina!!! Bravo Rudi!

Astept poze cu masina gata montata.

Ma intereseaza cu ce material a fost imbracat plafonul si ce adeziv a fost folosit.

A fost jupuit materialul alb sau s-a aplicat peste?

Cu culoarea parasolarelor cum ai rezolvat-o? Dar chederele?

...Parca ma bate gandul sa ma apuc si eu de treaba la Boricica mea.

Cu respect.

Link către comentariu
Daca e iarna masina nu trebuie sa arate mai putin frumoasa.

CLAR :icon_thumright:

Link către comentariu

adevarat, insa trebuie sa te gandesti si la partea practica: iarna ai nevoie de anvelope mai inguste si cu un talon cat mai mare

Link către comentariu

@Eugen Dragan Se poate. Din pacate valoare masinii tot scade iar Golful V inca nu a scazut destul ca pret. Nu imi pare rau de niciun ban investit in masina.

Pentru plafon am umparat material dintr-un magazin de textile din Arad. E material special pentru tapiterie, cu un strat subtire de burete. Lucrarea a fost facuta de baietii care au pus si pielea pe scaune. Nu stiu exact ce lipici au folosit dar stiu ce nu e tocmai ieftin. Da, materialul vechi a fost dat jos si cel nou s-a lipit direct pe carton (sau ce material e). Piesele interioare le-am vopsit cu spray negru, normal. Inainte am dat cu plastic primer sa prinda bine. Mai am de vopsit cateva piese. Unele au iesit foarte bine iar altele puteau iesi si mai bine. :) La chedere inca mai caut vopsea de textil.

Poti sa te apuci. Merita.

@_zenith_ In primul an am avut anvelope de 195/xx/15, dupa aceea am umblat cu 205/55/16. Nu stiu daca chiar am dat de zapada mai mult de cateva zile si atunci doar in oras. Cand s-a a fost iarna prea mare deja, oricum nu puteam trece cu bara fata fara sa fac pe plugu de zapada, si am preferat sa merg cu mijloace de tranport in comun la servici. Drumurile pe care umblu eu jumatate de an sunt dezapezite. Nu am masina de teren. :)

Link către comentariu

@wed Sincer, nu prea seamana. Foarte putin.

Inca sunt in cautare de anvelope. Sincer, nu mai stiu unde sa caut. Pana la urma ma enervez si imi iau un set nou.

Link către comentariu

erau aicea 2 anvelope 225/45/17 de iarna la 5mil ambele folosite foarte putin...erau chiar pont alea...nu mai stiu daca sau dat sau nu,oricum 45 nu mi se par chiar potrivite...incearca 225/50/17 ptr iarna

a si era sa uit,faine jantele,firma parca sunt aluette?

Modificat de nemtzalau
Link către comentariu

Da, sunt Aluette. Vreau sa pun exact dimensiunea cu care vin din fabrica, si diametrul exterior al anvelopelor sa ramana la fel. Nu vreau roti mai mari.

Link către comentariu

Salut.

Nu e terminat interiorul?

Sunt curios cum arata pana la urma.

Bafta.

Link către comentariu

De curand m-am mutat si din pacate nu am mai avut timp sa termin vopsirea catorva elemente. Mai am manerele, suportul de ochelari, o parte din parasolare si chederele. Lampile trebuie sa le mai modific - sa pun ledurile.

In rest o sa fac niste poze sa vedeti si voi ce a iesit. Eu sunt multumit.

Link către comentariu

De ceva timp, cand scanez masina primesc un mesaj:

Address 08: Auto HVAC Labels: 3Bx-907-044.lbl

Part No: 3B1 907 044 C

Component: CLIMATRONIC C 2.0.0

Coding: 11000

Shop #: WSC 01391

1 Fault Found:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

37-00 - Faulty

Pe site la Ross-Tech scrie asa:

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71): Faulty

Possible Causes

Wiring/Connectors from/to Air Flow Flap Positioning Motor (V71) faulty

Positioning Air Flow Flap Positioning Motor (V71) blocked

Positioning Air Flow Flap Positioning Motor (V71) faulty

Possible Solutions

Check Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

See Measuring Value Blocks (MVB)

Perform Output Test

Perform Basic Setting

Check/Repair Wiring and Connectors

Are cineva idei?

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!