Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

@Razvanyke Multumesc. Inca mai sunt de facut multe, pentru ca tot timpul imi vin idei, dar din pacate timpul si alte probleme nu imi permit mereu sa ma ocup de masina. In curand urmeaza un mic update la interior. Docamdata umblu cu interiorul bucati. Astept sa termin ce am inceput si urmeaza poze. :(

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am mai facut azi un mic update. Desi deocamdata nu prea imi place cum a iesit, exista doua variante:

- sau ma obisnuiesc si poate chiar o sa-mi placa

- sau nu o sa-mi placa si voi cauta pe cineva cu care sa fac schimb respectiv sa caut un bord stricat si sa revin la varianta de fabrica.

Dar, sa lasam pozele sa vorbeasca de la sine:

dscf1723.jpg

dscf1738.jpg

Daca va intereseaza detalii, pot sa mai dau cateva date.

Am vrut initial sa schimb led-urile rosii de tip smd care ilumineaza BC-ul cu unele albe. Zis si facut. Problema a aparut cand am dat de un film portocaliu care disperseaza lumina. Am sters vopseaua portocalie si asta a rezultat.

Link către comentariu

Imi place culoarea bleu care a iesit dar nu stiu daca se potriveste in combinatia asta de alb-rosu. Urat nu e ... mai mult spre ok zic eu. :rolleyes:

Link către comentariu

arata binisor..acele mi se par cam subtiri..arata bine ti-am spus dar eu sunt de parere ca cel mai frumos ii sta asa cum a iesit din fabrica :rolleyes:

Link către comentariu

Nici eu nu sunt convins ca e cel mai ok posibil...

Cred ca voi pune un anunt: schimb bord cu BC albastru cu alb cu bord standard. Prefer BC mare - ofer diferenta! :icon_thumright:

Link către comentariu

De ce nu incerci sa pui ledurile vechi la loc sau altele noi dar aceeasi culoare (portocaliu) si sa refaci acel "film" portocaliu poate cu un autocolant subtire si transparent - daca se mai poate face asa ceva. Iesi destul de scump sa schimbi bordul ... Succes :)

Link către comentariu

Daca pun led-urile rosii inapoi, scrisul va fi rosu, iar fundalul mov. Nu e bine. O folie, ceva ar fi o idee dar nu cred ca pot nimeri culoare si treansparenta foliei originale. Schimbarea bordului cu unul cu afisaj mare, oricum era in plan, dar pana acum nu am gasit. Acum voi fi si mai motivat sa caut. :offtopic:

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi am vazut masina in fata blocului fara stopuri :) Urmeaza ceva ?! ;)

Link către comentariu

Mda. S-a rupt un suport si s-a cam spart un stop. Deci, unul din seturile de stop nu se mai vinde.

Maine urmeaza poze nu noul look. :(

Link către comentariu

A trecut "maine" iar pozele sunt facute cu telefonul, dar iata-le:

borafront0903.jpg

boraback0903i.jpg

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu

Foarte frumoase noile jante

Cred ca si eu trebuia sa iau pe 18

Next time...

Sa o conduci cu placere si fereste-te de gropile din Bucuresti :(

Link către comentariu
  • 2 months later...

Dupa lungi cautari, am gasit in sfarsit: mi-am montat scaune Recaro imbracate in piele. Sunt de pe un Coupe. Deocamdata am o problema. Nu stiu cum sa montez sezutul de la bancheta. E prinderea total diferita. Va trebui sa studiez putin problema. De asemenea scaunele au lipsa o roata reglaj lombar (e rupta) si o roata regla spatar (lipseste cu desavarsire). Am inteles ca ar mai fi lipsa si 2 arcuri ce ajuta deglarea mai usoara a spatarului. Nu sunt noi scaunele dar sunt acceptabile.

Link către comentariu

Eu am gasit RECARO tot de pe un coupe dar textil. Asa imi si doresc, dar sa-mi spui daca merg montate pana la urma sau nu. Se poate renunta la rabatare scaunelor fata?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Cateva poze cu noile stopuei cu LED. Sunt foarte multumit de ele. Arata foarte bine. Cel putin mie imi plac. :D

dsc00081k.jpg

dsc00080x.jpg

A mai primit azi un mic cadou:

dsc00092cgy.jpg

dsc00091w.jpg

Capac ulei de la Audi R8. :rolleyes:

Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos. In sfarsit le-ai gasit...ca de cand stateai cu fetele de usi din piele ;)

Link către comentariu

Cred ca e daca nu cea mai frumoasa este sigur una dintre cele mai frumoase Bora Variant pe care le-am vazut.Bravo tie,cu fiecare poza noua pe care o pui imi intaresti parerea ca arata excelent!Numai Bine!

Link către comentariu

Stiu. Urmeaza. E pe lista. :icon_thumright: Trebuie sa mai gasesc o solutie sa montez fetele de usi pe spate. Sunt de pe o Bora limuzina si trebuie sa le modific.

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!