Jump to content

BORA Variant TDI Automatic Rave Green


rudolf.s

Postare recomandată

Multumesc. :) A fost o surpriza placuta sa mai intalnesc "o sora" de aceeasi culoare.

Link către comentariu
  • Replies 804
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rudolf.s

    300

  • Circoloco

    36

  • Muale

    34

  • JonDoe2

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am avut ocazia sa o vad si eu live, parcata in fata la Mega Image. Foarte frumoasa, pacat ca nu era si proprietarul prin preajma :blink:

Link către comentariu

Multumesc.

Se pare ca in curand mai urmeaza niste schimbari. Mai multe detalii cand am detalii. :Driver:

Link către comentariu

Chiar sunt curios ce va urma ca le cam are pe toate :icon_cool:. Grabeste-te ca suntem nerabdatori :D

Link către comentariu

Sa-i mai dea D-zeu inca 222.222 km fara probleme! ca vorba aia GV Variant nu-i ca Bora Variant - prietenii stiu de ce... :icon_thumright:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Hai ca trecui si eu pe la tine....primesti cu colindu?

ce sa-ti mai zic de cat ca e :P si ma bucur ca si la noi in :) incep sa se contureze masini cu look de jermanica.

felicitari

Link către comentariu

Multumesc, multumesc.

Ca un mic update (urmeaza si poze):

- jante noi pt vara 18" (model Audi S3)

- fete de usi imbracate in piele

Link către comentariu

O poza cu ceasurile aprinse mai bine incadrate sa vedem cum arata per ansamblu, se poate?

Sunt interesat si eu sa fac aceasta schimbare, chiar frumos arata.

Link către comentariu

imi poti spune si mie te rog ce marca sunt cauciucurile din poza asta ?

On Topic:foarte frumoasa masina,cat mai multe modificari..

post-36859-1228845520_thumb.jpg

Link către comentariu

As adauga si eu o intrebare. Incalzirea in scaune... a fost montata pe scaunele cu care a venit masina sau au fost schimbate cu unele gata echipate cu acest sistem?

Link către comentariu

@andr3iWDP Pe fata erau Yokohama iar pe spate Toyo. Nu mai tin minte exact modelul.

@Circoloco Incalzirea in scaune a fost din farbrica asa.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Este doar o parere personala si sper sa nu te superi , ti-am vazut masina absolut inamplator prin bucuresti, arata foarte bine, imi place ce-ai facut din ea ...FELICITARI

-dar liniile alea cromate de pe bandouri si bari + stopurile o strica rau, ai facut-o CHICI - (Adică beteală, globuri, dantelă, zorzoane, sclipici, farduri, unghii vopsite) ...

o scoate in evidenta prin TARANISM nicidecum printr-o masina frumoasa VW

in rest frumoase jantele si toata masina ....pune la vanzare stopurile (or fi ele cu leduri, fumurii) sunt destui doritori de zorzonele si ia ceva simplu frumos ......BAFTA

Modificat de edy1092
Link către comentariu

@circoloco Atat amortizoarele cat si arcurile sunt de la H&R, CupKit. Coboara masina cu 35 mm mai jos.

@edy1092 Avand in vedere ca masina a venit DIN FABRICA cu bandourile si grila fata cromate, am mers pe ideea de cateva elemente cromate pe exterior si interior. Nu stiu sincer unde e trasa linia cromului intre elegant, fin si taranism. Eu nu consider ca am depasit acea linie. Recunosc ca daca era masina lipita de jur imprejur su ornamente cromate turcesti din bazar ca era un taranism. Avand in vedere ca totusi masina a fost conceputa cu elementa cromate, am considerat ca niste capace cromate care inlocuiesc cele originale (nu sunt lipite peste cele vechi) si niste manere cromate raman in limita bunului gust. Care e acea limita e greu de stabilit. Fiecare are alte gusturi. Cat despre lampile spate, era singurul model cu led-uri disponibil. Dintre cele 3 culori, rosu, crom si negru, am ales varianta neagra tocmai pentru ca era mai discreta. Nu imi place nici mie excesul de zorzoane, si daca ai vazut masina poate ai observat ca nu ai sa gasesti pe ea lucruri inutile. Cel putin din punctul meu de vedere.

Daca stii tu ceva modele de stopuri cu led-uri care sa arate mai decent, sunt deschis la propuneri. Astept oferte. :rolleyes:

Si nu, nu ma supar pentru ca fiecare are dreptul la parere si nu trebuie sa placa masina mea tuturor. Am facut-o asa pentru mine, si daca mai e cineva care o apreciaza asa ma bucur.

Link către comentariu

O apreciaza multa lume , crede-ma!

Stii bine ...la Sighisoara , masina a facut senzatie...si spun asta sincer!

Felicitari!

Link către comentariu

se vede si dupa warn inseamna ca posturile lui nu sunt dintre cele mai bune si la semantura lui masina nu prea semana cu vw stie el despre cine e vb

oricum masina este superba este unica prin aspectu si intretinerea ei .

Link către comentariu

Frumoasa masina!!Nu toata lumea este constienta de banii pe care i-ai bagat in masina,deci isi permit sa critice!Nu-i asculta!!!Ai facut o treaba buna!BRAVO!!

Link către comentariu
se vede si dupa warn inseamna ca posturile lui nu sunt dintre cele mai bune si la semantura lui masina nu prea semana cu vw stie el despre cine e vb

oricum masina este superba este unica prin aspectu si intretinerea ei .

Deja orice comentez pe acest forum imi iau warn, pt simplul motiv ca am bmw la semnatura , cat am avut leon nu ma baga nimeni in seama, chiar nu am dreptul sa-mi spun o parere strict personala?? trebuie doar sa laud ? nu va inteleg sincer ......mi-am luat 60 warn deoarece nu am felicitat , laudat si nu am scris urari de bine, astept sa-mi iau 100% warn cat am bmw si apoi cand revin cu audi S5 sa-mi fac din nou cont si sa o iau de la capat ...

spune-ti si voi e corect ???

Link către comentariu

Salut edy1092!Problema nu cred sa fie cea ca ai criticat,ci felul in care critici!Esti mult prea taios in critici!Incearca si fii mai "diplomat" pe viitor!Multa bafta!

Link către comentariu

parerea mea, fara suparare, e mai bine sa nu mai spui nimic in legatura cu masina omului pe care toata lumea o lauda(au si de ce) si sa-i trimiti pe PM eventualele sugestii. inca odata parerea mea si scuze de :lol:

pentru masina un mare + si felicitari. nu am vazut-o personal dar a vazut-o fratele meu acum cateva zile in buc si mi-a spus ca e super-tind sa-l cred deoarece ii cunosc gusturile :Driver:

Link către comentariu

Multumesc pentru aprecieri. Nu ma deranjeaza deloc critica, si daca e si constructiva ma bucura. Sper sa nu se ajunga la diverse certuri sau suparari. Fiecare are dreptul la o parere. Eu nu m-am simtit jignit de niciun post. :)

Revenind la masina, din pacate in curand voi schimba din nou bara. Un prieten (culmea) a lovit bara cand dadea inapoi. Nu a vazut ca eram in spatele lui. :(

Alte probleme ar fi ca nu imi functioneaza incalzirea in scaunul soferului si nu am nici cand nici cum sa-l repar. E cam dificil sa urc la etajul 8 cu scaunul. :D

In curand voi monta ornametele in culoare amasinii, cele care inlocuiesc modelele de aluminiu. Din pacate lacul nu a iesit exact cum mi-am dorit, dar dupa ce le-am vopsit si a doua oara si au iesit la fel, cred ca le las asa. Revin cu poze sa se inteleaga mai bine despre ce e vorba.

Pana atunci, asteptam primavara sa montez jantele noi pe 18". :D

Link către comentariu

Rudolf salutare,

Nici nu mai tin minte de cand tot vroiam sa postez aici ca ti-am vazut masina prin Buc zona Mihalache si ca imi place maxim cum e, desi e kombi si eu + Kombi not egal love.

Arata foarte marfa si chiar mi se parea ca are un aspect unitar, nicidecum ca ar fi fost facuta in graba sau puse elemente pe ea doar sa fie.

Mult succes si km cat incape cu mica Bora verde :) !

Link către comentariu
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!