Jump to content

VW Golf5 GTI


SpeedeR

Postare recomandată

asta asa e! eu abia astept sa-mi vina leonul sa vezi cautari de modificari si la mine...!

pota enu o sa ma arunc asa departe ca tine dar oricum daca masina ma satisface din punct de vedere fiabilitate macar cateva luni bune fara probleme o sa incep sa schimb si eu!

dar pentru inceput o sa fie de natura estetica si abia apoi tehnica pentru ca eu nu am mai avut 185 caluti pe mana si o sa fie suficienti....cel putin o vreme!

Link către comentariu
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpeedeR

    105

  • Bogdan_wrc

    11

  • ryco78

    10

  • Shtrumf2k

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara o problema ;)

si pune accent pe 'cel putin o vreme ' ala... o sa treaca repede vremea aia, si o sa vrei mai mult :) de fapt, asa e la orice ;)

Link către comentariu

e in firea omului sa schimbe ...si stiu ca o sa vreau mai mult curand...

oricum eu am ramas cu 2 masini in mintea mea si nu mi le pot scoate din minte adica leonul din semnatura si gti-ul ...

cred ca ma imbolnavesc de nervi ca daca aveam mai multi bani mi le luam pe ambele :D!

pana atunci insa admir ce vad pe la voi si astept sa-mi vina a mea sa o admir si pe ea ;)!

bantui pe aici printre voi mai invatz una alta de tuning ma mai informez ce si cum mai o parere si una alta!!!

poate cine stie o sa am ocazia sa vin si eu la o intalnire cu voi sa va cunosc si pe voi si bolizii!!!

Link către comentariu

daka vrei sa ne vedem , sa mai schimbam o impresie despre tfsi sau alte chestii da un semn

pana atunci,asteptare usoara :)

Link către comentariu

Urmareste discutiile de pe Vortex. Se pare ca este destul de eficient intercoolerul stock. Limitarile par a fi : intake, exhaust si apoi fuel pump !

Link către comentariu

10x dar pe vortex ma pierd in multimea de topic-uri :)

nu prea am eu rabdare sa ma caut si pana la urma ma enervez k nu gasesc cva si uit :D o sa caut

pompa de benzina...exista aftermarket aici? eu nu am gasit..

Link către comentariu
10x dar pe vortex ma pierd in multimea de topic-uri :)

nu prea am eu rabdare sa ma caut si pana la urma ma enervez k nu gasesc cva si uit :D o sa caut

pompa de benzina...exista aftermarket aici? eu nu am gasit..

regulator de presiune, pompa de benzina .....ca sa manince si pistoanele tale ceva :D

down pipe ca sa nu ramina "copilul" tau cu "expiratul" limitat :D

gasesti daca stii unde sa cauti :D

Link către comentariu

am gasit :lol:

momentan ne rezumam la modificari mai minore :rolleyes:

se pare k am gasit unde am cautat

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Arata super bine :D Pacat ca linile capotei nu sunt putin mai spre interior ca si grila.. Atunci ar fi arata super super bine :D asa, cum "negrul" de pe capota e un pic mai lat ca griila, arata super bine :D

Link către comentariu

Incredibil... arata super...singurul lucrcu pe care trebuie sa-l mai faci este sa vopsesti "fusta" din spate rosie... si atunci poti sa nu te mai grabesti cu tuning-ul.

Eventual si niste pleoape...

Felicitari inca o data pt aspect :D

Link către comentariu

sppedeR, vezi pe site ul lui mtm, au niste solutii pt masina ta, costa cit inca 1/2 din pretul de nou dar cel putin vezi ce se poate face la o masina ca a ta !!

Link către comentariu

:D misto poze!intradevar masina arata intr-un fel ...super !

iar capota aia neagra se incadreaza perfect !!!

:P

Link către comentariu

10x all pt aprecieri;)

Dap.. niste pleoape se potrivesc de minune akolo ,acum... si o extensie fata, k nu ii schimb tot spoilerul

in rest, praguri, un spoiler spate discret si niste roti frumoase pt viitor...si poate si capota din carbon, tot asa cum e ea aku, doar pe mijloc..

10x 2 Shtrumf2k am gasit ce si de unde :D

e doar o chestie de bani , k toate celelalte , pana o sa pot sa le iau..

Sau sa imi scriu si eu numele pe praguri si pe capacul de la motor, k rapidistu uionut stancu, k poate asa e la moda acum?!?! :D :P

Link către comentariu

250 la ora...limitata la 5300 aproape

250kmh.jpg

scuzati 'claritatea' dar... :D

k sa faceti o comparatie

Image002.jpg

Link către comentariu
asta asa e! eu abia astept sa-mi vina leonul sa vezi cautari de modificari si la mine...!

pota enu o sa ma arunc asa departe ca tine dar oricum daca masina ma satisface din punct de vedere fiabilitate macar cateva luni bune fara probleme o sa incep sa schimb si eu!

dar pentru inceput o sa fie de natura estetica si abia apoi tehnica pentru ca eu nu am mai avut 185 caluti pe mana si o sa fie suficienti....cel putin o vreme!

pai e acelasi motor k la gti, un pic mai subnutrit , din motive de management....cum si s3 nou va avea 2.0 tfsi cu 265hp...

cand iti vine,as vrea sa ne vedem si noi... sa le punem in paralel pt a observa diferentele :D

Link către comentariu

prin mijlocul lui mai trebuie sa vinA! sigur o sa ne vedem si le comparam daca vrei!

Link către comentariu

Nu stiu daca mai e nevoie sa mai zic ceva....Masina e bestiala...E visul meu...F tare sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri din plin de ea.Bafta

Link către comentariu

bestiala masina!

a prestat frumos ieri.. :)

ti-am facut la un moment dat semn dar nu ai vazut..cand asteptai pe acolo..

oricum ai avut galerie.. :)

Link către comentariu

10x :)

si mie mia placut cum a prestat masinuta... am scos locul 5 din toata grupa D , locul 4 fiind ocupat de celalalt gti, rosu, dar cu evacuare supersprint :D

am plecat mai in fatza, dar a recuperat pe parcurs

Locul 4 : 86 – 14,053 el

Locul 5 : 72 – 14,104 eu

destul de bine 14sec p 400 m pt o masina stock :D

Link către comentariu

l-am vazut si pe ala. e frumos rau si ala. era in 2 usi si cu ceva kit exterior.

dar si ala negru de la Nurvil a prestat bine. pacat ca a avut ceva plecari gresite.

Link către comentariu
  • 5 months later...

sa mai scriu si eu cate ceva :D

am mai luat niste stopuri cu led pentru ea , si am ajuns la putin peste 31k km ,fara nici o problema :D

Modificat de SpeedeR23
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!