Jump to content

Octavia 3 - componente aftermarket, chip tuning, intretinere...etc


barqqsanu
 Share

Postare recomandată

Salutare,

 

Am receptionat si eu primele comenzi de pe Aliexpress, sunt foarte incantat. Le-am primit acasa, aduse de postas (metoda de livrare gratuita aleasa de vanzator), fiind si mici - 2 plicuri format A5.

 

Sunt foarte multumit de acest produs, se incadreaza foarte bine in spatiul existent pe portiere si schimba radical interiorul

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Stainless-steel-The-door-armrests-sticker-for-2015-Skoda-Octavia-A7/32331118902.html 

 

Al doilea produs a fost o husa pentru cheie, buna calitativ, dar nu se potriveste la masinile cu euro 6, probabil ca la nici o Octavia 3, desi in descriere scria Octavia 2015, in schimb mergea la Octavia 2 - i-am dat-o unei vecine

 

http://www.aliexpress.com/item/2015-Genuine-Leather-Car-Key-Cover-for-Volkswagen-VW-Jetta-MK6-Tiguan-Passat-Golf-POLO-CC/32342969546.html

 

 

Livrare foarte rapida, 13 - 14 zile

Modificat de Norman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ai montat acele table? Se lipesc peste plasticele existente?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, au benzi dublu adezive (3 M) montate pe ele. Se aplica direct pe plastic in spatiile de pe portiere si se preseaza. Au venit "laminate" in folie de plastic, pentru protectie la transport. Sunt foarte incantat de ele, schimba "look"-ul total, am luat culoarea gri 

Modificat de Norman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa faci niste poze? De aproape si cu toata usa?

Merci

Modificat de barqqsanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@barqqsanu: vezi pe Superakoda, au un produs similar și au multe poze ;)

http://www.superskoda.com/Skoda/OCTAVIA-III/Octavia-III-RS6-brushed-stainless-steel-interior-door-handle-panel-4pcs-set-OCTAVIA

Au și cu vrs model

Modificat de ToniM
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din experienta voastra, chip-ul dauneaza cumva la masina ? am intrat in vorba cu un baiat intr-o parcare si mi-a zis ca imi pot duce 1.2 tsi de la 105cp la 130cp cu chip..

ma gandesc sa nu dauneze ceva la motor/turbina etc.. nu prea le am cu mecanica..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@son1k: vezi ca pierzi garantia producatorului daca chip-uiesti prin soft ;)

 

Prin box poti discuta si cu domnul Voinea ce optiuni ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cunosc o persoana care a apelat in urma cu cativa ani la chip insa la o alta marca de masina. Mi-a spus ca i-a afectat ambreiajul in sensul ca dupa circa 1 an a trebuit sa il schimbe. De motor sau turbina nu a spus nimic, dar nici nu am mai tinut legatura cu persoana respectiva pentru a sti ce s-a intamplat cu masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cine e interesat de subiectul modificarilor, exista sub-forum foarte activ cu multe impresii si sfaturi. Vedeti aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prea mult in raport cu ce sa fie ? Ai ales chestii utile, le am si eu in obiectiv. La pozitia 4 sunt un pic derutat, ca la mine la Euro 6 Style n-am buton de reglaj al farurilor ca in poza dar probabil e la fel, o sa ma uit mai atent. Am comandat aseara o alta husa pentru cheie si dupa cateva ore vanzatorul mi-a dat mail sa ma informeze ca mi-a expediat comanda

Prea mult in raport cu ce sa fie ? Ai ales chestii utile, le am si eu in obiectiv. La pozitia 4 sunt un pic derutat, ca la mine la Euro 6 Style n-am buton de reglaj al farurilor ca in poza dar probabil e la fel, o sa ma uit mai atent. Am comandat aseara o alta husa pentru cheie si dupa cateva ore vanzatorul mi-a dat mail sa ma informeze ca mi-a expediat comanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Norman,

 

 

 ma refeream sa nu fie pre mult crom:)

 

 pai si eu am tot euro 6 style si am faruri automate dar ca si marime cred ca e la fel butonul.


Norman,

 

 

 

vad in linkul postat de Toni ca este si acel ornament de care vorbeam mai sus pentru faruri automate deci e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu va deranjeaza in oglinzile exterioare cromul din jurul gurilor de ventilatie, mai ales daca le dublati si cu astea de pe bord? Sunt momente cand le gasesc deranjante, ca si iluminarea blocului de lumini din stanga volanului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am bagat de seama nici un fel de deranj aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fara suparare dar tablele alea parca-s din alt film, parerea mea e ca nu se pupa deloc cu interiorul Octaviei.

Modificat de mariusd4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kidmanis:

 

"Nu va deranjeaza in oglinzile exterioare cromul din jurul gurilor de ventilatie" - pe mine da, confirm.

 

Despre ramele astea suplimentare, ramane sa vad, ma gandesc sa le pun cumva de proba.

 

Sper ca dupa trecerea verii, problemele cu reflectarea in oglinzi sa dispara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata mai bine ca in pozele de pe aliexpress.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!