Jump to content

Nu mai am lumini la plafoniere(fata+spate+parasolar oglinzi)


sandurv
 Share

Postare recomandată

Salutare !!! Am o problema cu Toledo-ul meu ,de vreo saptamana ,si anume nu mai am lumini la interior,deloc. Aici e vorba de plafoniere fata+spate+luminile de la parasolare ,nu functioneaza deloc (nici din comutator daca vreau sa aprind lumina nu functioneaza). Am verificat cele 2 sigurante 36 si 42  si sunt bune.Ce sa fie oare? Nu am verificat,deocamdata nici un bec in schimb am facut o diagnoza careia i-am facut o poza.Nimic concret,din ceeace vad eu. Aveti idee ce poate sa fie ,v-ati intalnit vreodata cu asa ceva? Sa fie un bec ars si calculatorul de confort sa opreasca tensiunea pe instalatie (ar fi culmea)? Am uitat sa specific mai am si acest  Seat Toledo din 2005 (model 5p).

 

post-59856-0-76493800-1411914517_thumb.j

Modificat de sandurv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Verifica siguranta 46(daca ai) trebuie sa fie una de 7,5 A, ea e raspunzatoare de lumina interioara; daca nu ma insel stiu ca modelele 2004 pana 2006 asa erau facute, incearca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie mi-o dat aceeasi eroare, si am verificat sigurantele, si una dintre ele a fost de vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK,o sa verific si siguranta 46 si tinem legatura.Multumesc de raspuns.Adevarul e ca eu nu am nicio carte de intretinere a masinii si nu stiu ce semnificatie au sigurantele,doar din auzite...verific.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Definitiv 46! M-am uitat si la mine e tot asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!