Jump to content

despre aripi..


kalaj
 Share

Postare recomandată

Va rog sa-mi spuneti daca se potrivesc aripile spate de la un model 1300(cu stopuri "fir de calcat") la broasca mea, adica 1200 din '63(faruri ovale).

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De mers merg (desigur, cu tot cu partea de tabla), dar se pierde puritatea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog sa-mi spuneti daca se potrivesc aripile spate de la un model 1300(cu stopuri "fir de calcat") la broasca mea, adica 1200 din '63(faruri ovale).

Multumesc

Da de ce ? In afara de puritate (nu-s nici pe departe de-ala), sunt mai frumoase astea cu migdala :). Am vazut si adaptate cum vrei tu, dar se observa ca "nu-s de acolo", si asta nu numai la una

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da de ce ? In afara de puritate (nu-s nici pe departe de-ala), sunt mai frumoase astea cu migdala :D. Am vazut si adaptate cum vrei tu, dar se observa ca "nu-s de acolo", si asta nu numai la una

pai fratilor,omu vrea doar aripa sa puna si sa pastreze stopu "migdala"! :)

....ca vorba aia doar nu-si ciobaneste troaca(ca stopurile nu "e sudate de haripa")!?

De mers merg (desigur, cu tot cu partea de tabla), dar se pierde puritatea :P

tabla? ce tabla bre misule?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc dar numai cu tot cu stopuri mari.

Pe aripile alea nu se pot pune stopuri migdala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc dar numai cu tot cu stopuri mari.

Pe aripile alea nu se pot pune stopuri migdala.

io am vazut un set de niste aripi cu suportul de stop tip "fier de calcat"(tip 1300,1500,1302)si una dintre ele nu mai avea suportu ala de tabla(pe care se asaza "oglinda"sopului"si partea aia de plastic colorat)si parea(aripa) la fel cu cea cu stop"migdala"!

kalaj poate se referea la curbura aripii(adica daca sunt mai multe gauri de prindere pe caroserie sau daca curbura de la prindere a aripii difera de la 1200 pana-n 65 fata de cele dupa 65)!?

...adica nu stiu?...stiu si io?

Se potrivesc dar numai cu tot cu stopuri mari.

Pe aripile alea nu se pot pune stopuri migdala.

adica vrei sa zici ca nu-ti poti pune aripi cu look pre 67 la 302 tau?sau stopuri "migdala"pe aripile tale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cica "ce tabla", si in postul precedent vorbeshti despre ea.... Pai ce bre, capacul si reflectorul nu stau pe carcasutza???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De mers merg (desigur, cu tot cu partea de tabla),

pai da misulica caci toata aripa parca-i de tabla :blush: si m-am prins mai tarliu ca "tabla" e suportu stopului! :banghead:

...da kalaj sigur se referea la curbura,gauri,....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aripile de spate se potrivesc de la orice model de broasca la orice broasca,stopurile ,in afara de "talpa de elefant"se potrivesc si ele de la una la alta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, are dreptate Karcsi io ma gandeam la cele "talpa de elefant".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!