Jump to content

negrutza mk6 variant highline executive plus 2011


mit78

Postare recomandată

Nu fac nici o modificare masinii, nici suspensie, nici motor, doar intretinere cu produse de top si nimic mai mult, stiu ca nu este full, eu am pus farurile si stopurile dectane, ca imi place cum lumineaza, jante am 2 randuri, vara 225\45\17 si iarna tot aliaj dar pe 16,marime 205\55\16.

Nu desfac nici un bord, niciodata.sunt preocupat de enduro mtb si tot ce tine de el, masina este mijloc de deplasare, nu pasiune.

Un singur lucru am schimbat la ea, si nu este de serie, discuri ate powerdisc, placute ceramice ate, la recomandarea mecanicului.

Link către comentariu

piele alcantara, exact ,nu este vinilin, pe dotarile ce le arata vin ul, spune exact asta, eu stiam toate dotarile, si nu cum s-a pomenit mai sus ca am fost tapit, si un coleg mai sus, spunea ca 2-3 mii sunt dotarile, povesti taica, povesti.

O masina full full depaseste 40,000 euro cu mult, masina mea a fost pe factura 30,000, o masina cheala entry de la ei , aceeasi caroserie costa undeva sub 20.000, mai exact vreo 18.000 si un pic.

dotarile te baga in ceata mult.

un set de roti cum am eu de 17 , costa undeva la 800-1000 euro , fara pneuri.

inca un rand de jante de 16 din aliaj cu cauciucuri undeva la 1000 euro, si lista poate continua

farurile xenon adaptive cu led costa inca 1200 euro .

 

Luxul se plateste, pacat ca , calitatea nu se reflecta in pret.

 

Eu unul sunt foarte multumit de ea, am investit ceva, dar nu ma pling, asta este normal in 2014, daca vrei sa dai cheie si sa nu te duci cu slepul.

de aproape 1 an de cand o am, am investit undeva la 2000 euro.

asta insemnand cauciucuri noi de 17 si 16 iarna, pirelli ambele seturi, egr nou, o balama noua la usa sofer, cea de sus, ulei schimbat de 2 ori, cu tot cu filtre motorina, ulei, carbon activ si aer discuri noi ATE powerdisc si placute noi ATE

 

ulei ce recomand , am folosit si inainte la masina anterioara, castrol edge 5w30 fst la bidon de 5 litri, dar nu luat de aici, ci din germania


http://www.castrol.com/ro_ro/romania/products/cars/engine-oils/castrol-edge-no-titanium.html

exact asta!

 

Si ca tot vorbeati de pasiune pentru masina, eu nu sunt ahtiat de sportul asta, prefer miscarea in natura cu biciclete scumpe si performante, mai precis enduro, all mountain ca si disciplina

masina pentru mine , inseamna confort ok, cheie si pedala, sa arate ok.,si sa mearga super ok, fara tuning, fara tobe sport, fara motoare puternice

Link către comentariu

Ai inteles total gresit! Unii colegi sunt mai acizi, insa cativa au vrut sa-ti spuna ca nu ai o masina chiar "full fara piele", ci o masina buna, dotata, careaia ii lipsesc cateva lucruri pana la full. Insa, nu neaparat lucruri esentiale! Daca e sa-ti spun sincer, lipsa bixenonului adapativ, e una din lipsurile mari, mai ales daca mergi mult noaptea. In rest, ingrijeste masina exemplar si ea-ti va raspunde cu acelasi tratament!

Si ca o gluma: s-o strici sanatos! (ca totusi omul -tu- e mai important decat un morman de fiare -masina-!)

Link către comentariu

da, clar, asta ziceam si eu, familia si viata ta e mai importanta ca masina, ca iti place sa ai ceva ok, este cu totul altceva

Link către comentariu

piele alcantara, exact ,nu este vinilin, ...

Nope e 100% sintetica f f f des confundata cu piele intoarsa. E o inventie italiana din anii '70, sunt sigur ca nu spune asta vin-ul doar ca ai scaune sport cu alcantara (desi daca e tradus in romana chiar nu m-ar mira). 

Vezi aici sau aici pe site-ul producatorului, de unde citez primul rand: "Made by a sophisticated industrial process with no rivals – the recipe is still a secret – "

 

Frumusica masina e un HL cu ceva dotari, cam asa era si masina mea cand era noua, si da scaunele sport cu alcantara sun f misto plus ca nu se pateaza si se curata usor, ca deh, plastic is fantastic. :lol:

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!