Jump to content

negrutza mk6 variant highline executive plus 2011


mit78

Postare recomandată

am achizitionat in predare leasing un vw golf 6 an 2011 echipare de top

masina este recuperata din germania nu romania ca si asta conteaza

motor 1,6 tdi bluemotion 105cp

masina are toate dotarile posbile in afara de senzori de parcare

faruri bixenon adaptive cu leduri

stopuri cu led

jante 2 randuri de aliaj 17 si 16 iarna

piele alcantara pe mijloc la scaune, piele la volan, schimbator  si frina de mina

oglinzi retractabile automat cu lumina pe ele.

pachet comming and leaving home

lumina la picioare in fata.

geamuri tratate pentru protectie solara

navigatie 3d rns 510 cu bluetooth telefon  si dvd

proiectoare ceata adaptive dupa directie

cruise control, computer mare de bord 

sunt super multumit de aceasta masina, nu am ce sa ii reprosez dupa parcurgerea a 25.000 km cu ea in acest an

post-141857-0-04320800-1411318807_thumb.

Modificat de mit78
Link către comentariu
  • 1 month later...

Nu ai CB Premium.

Nu ai Webasto.

Nu ai faruri xenon OEM.

Nu ai tapiterie de piele.

Nu ai trapa.

Altfel, sa stapanesti sanatos masina "cu toate dotarile posibile"..

Link către comentariu

Nu am pomenit de webasto,piele este pe mijloc, mai uitate odata.

Cb premium nu stiu ce inseamna, adaptiv in sensul ca la curba se aprinde proiectorul, pe partea unde coteste.

Masina este aproape full, lipsesc acoperis panoramic, senzori parcare si webasto,xenon.

Cat despre farurile originale, nu am cuvinte de lauda, decat fala ca ai aruncat 1200 euro pe niste faruri care iti creaza probleme, pica sistemul de autoleveling si balasturile sau se ard ledurile.

La dectane se inlocuieste fiecare led in parte.

Si stopurile de spate le am de la dectane si sunt foarte multumit de ele, lumineaza foarte bine ledurile.

Nu stiu, despre ce consum vorbim, nu inteleg, nu sm discutat cu nimeni despre consum.eu circul destul de mult.

Nu am nevoie de gti, sau benzina, am familie, aici nu vorbim de viteza.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos ! Frumoasa si bine dotata ; jantele alea dau foarte bine pe masina ! Ceea ce spui tu se numeste funtie cornering pe proiectoare ; si eu sunt de parere ca farurile cu xenon nu prea merita la banii aia..doar daca mergi preponderent noaptea ;

Link către comentariu

Din pacate te afli in eroare. Pielea pe mijloc e de fapt alcantara, standard la HL. Adevarata piele este o optiune scumpa de 1400e, pielea vienna care imbraca complet scaunul si fetele de usi. Cb premium inseamna color.

Pe proiector ai  cornering, nu adaptiv. Optiune regasita si pe TL. Adaptiv vine doar cu xenon oem si se misca lupa la viteze de peste 40kmh. 

 

Nu ai cuvinte de lauda pt xenon oem probabil pt ca nu ai mers cu el. In schimb vad ca ai cuvinte de lauda pt aceste faruri aftermarket care au obiceiul sa se blocheze http://vwforum.ro/topic/114389-golf-6-diy-deblocare-lamela-lupa-bi-xenon-faruri-am-depodectane/#entry2437827

Plus ca n-am auzit sa se strice asa repede balast si bec D1S fata de chinezariile aftermarket care dau probleme mult mai des.

 

A si nu am vazut incalzirea in scaune. 

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu dau deloc probleme,am de aproape 1 an, nici o problema, au fost loturi cu probleme, ba da se arde, depinde cum le tii, am cunostinte ce au avut probleme, toate se fac in china, si cele oem.in germania nu se mai face aproape nimic.

Link către comentariu

Intr-adevar multe chestii se fac in China..insa daca se fac in china nu inseamna ca sunt proaste..depinde de calitatea materialelor folosite.

Link către comentariu

Chiar si masina mea, am marele noroc ca este facuta in mexic si nu china, 750 mii rechemate in service,ai vorbit acum de china doar de bine, ca ai maifon facut la foxconn, eu am z3 tot orezaresc, si simt lucrul asta.

Dectane este totusi un brand.

Link către comentariu

Daca este un brand, de ce nu echipeaza OEM? de ce sunt echipate doar cu Hella sau valeo?

Link către comentariu

... Cristi ... nationalism ! ... lucrez intr-o firma nemteasca in domeniul auto si merg pe ideea de nationalism!

Link către comentariu

pai de aia sunt mai scumpe alea OEM, ca sunt mai proaste :).

Ai lipsa fix cele mai scumpe optiuni (piele, trapa, dsg, xenon, incalzire stationara). Nu e nimic rau in asta - masina arata bine oricum; dar sa te bati cu pumnul in piept ca ai toate dotarile posibile e samsareste si da dovada de neinformare, ca sa ma exprim elegant.

Sfarsit de saptamana placut sa aveti.

Link către comentariu

Nu o vand.are aproape tot.piele nu am vrut dim start decat intoarsa pe mijloc, nu imi place sub nici o forma.

Link către comentariu

Ideea era ca tu ai scris printre altele si asta : 

 

am achizitionat in predare leasing un vw golf 6 an 2011 echipare de top

masina are toate dotarile posbile in afara de senzori de parcare

 

 

Colegii te-au informat ca nu este chiar asa ; le poti multumi ca ti-au adus la cunostinta acest fapt ; nu e vorba de ce ne place sau nu, e vorba strict de optionalele pe care le are masina, pt ca vorba lui mike. , sunt pline siteurile de " masini ful opcion "..si ideea era ca nici tu sa nu iti fi luat o teapa la bani crezand ca e full ; oamenii sunt destul de usor de pacalit pe la noi pe aicisa..

Link către comentariu

Teapa in nici un caz, cunosc dotarile. Numai ca nu dau importanta asa mare, calu de munte este pe primul loc, si cel mai important lucru este familia.

Link către comentariu

Nu stiu ce legatura are ce vorbeam noi mai sus cu familia sau cu ce zici tu ; colegii ti-au adus la cunostinta dotarile ; e clara propozitia asta nu? :) tu ai zis ca are toate optionalele posibile ; e o diferenta nu? Nu induce lumea in eroare.

Link către comentariu

Nu o vand.are aproape tot.piele nu am vrut dim start decat intoarsa pe mijloc, nu imi place sub nici o forma.

pe mijloc ai alcantara. nu piele intoarsa.

sa o stapanesti sanatos, pune mai multe poze cu masina.

Link către comentariu

eu cred ca te-ai prins de prima oara cu ce dar iti plac discutiile interminabile ; daca ti-as zice ca am o nevasta siliconata si model de top dar ea e o tanti care lucreaza la shaorma nu te induce in eroare? Daca cineva ti-a atras atentia cu ceva ( spre binele tau si cultura ta generala ) crezi ca esti in masura sa ii spui lui ce e pe primul loc..?

Link către comentariu

Ce l-ati incoltit pe saracul coleg,din entuziasmul lui sunt sigur ca regreta ca a deschis theadul cu masinuta lui de care e mindru  in fond.

Nu v-a facut placerea direct sa isi ceara scuze in genunchi ca a avut convingerea ca dotarile respective sunt de top .de parca ar fi deschis gura in clubul posesorilor de Bentley cu piele  si xenon oem,nu tot niste Golfuri in fond cu ~2000 de euro dotari in plus sau in minus...

 

mit 78, nu pune la inima, bucura-te de masina impreuna cu familia ta,daca nu iti lipseste nimic de la ea inseamna ca e ok totul, din pacate romanii mai au pina se vor vindeca de niste cutume specifice.

Link către comentariu

Nu e vorba de asta ; dar putea foarte bine sa fie pacalit de vanzator ca este full si sa ii ceara un pret mai mare...si vanzatorul fiind reprezentanta putea oarecum sa ii ceara socoteala ; si nu vad ce este asa rau sa ii aduci omului la cunostinta ceva nou...poate pe viitor ar  fi vrut sa puna xenon sau sa faca retrofit la BC color cum au facut si altii ; 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!