Jump to content

Inchidere usi Ibiza 6K2


flciuca
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Ibiza 6k2, an 2002, 1.4 MPI, AUD, 44KW, 3 usi.

De ceva vreme nu imi mai functioneaza asa cum ar trebui inchiderea centralizata in sensul ca in momentul in care vreau sa o descui din telecomanda nu se deschide decat portbagajul. Cand incui usile totul e ok. Din butoanele de pe usa acelasi comportament. La incuiat nicio problema iar ca sa o descui trebuie sa apas de mai multe ori pe butonul de deschidere. La prima apasare se deschide portbagajul, la a doua usa din stanga si la urmatoarele 3-4 si usa din dreapta. Am fost la un atelier de alarme din zona in care locuiesc si mi-au spus ca nu se baga si ca trebuie sa merg la Porsche ca doar ei pot sa rezolve.

-Ati mai intalnit problema sau aveti idee de la ce ar putea fi? 
-Imi puteti recomanda un electrician?

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa dezactivezi selective unlock din VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie facute cateva verificari, in general se rezolva..... trebuie vazut unde este problema... yale, centralizata, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns.

Am fost cu masina la brady si mi-au spus sa merg la PBV ca trebuie schimbata inchiderea si doar ei pot sa o faca. Oferta a fost de 350 euro, mentionand ca trebuie schimbat tot avand in vedere ca sistemul este incapsulat si nu se poate desface. Nu ma pricep la masini asa ca m-am decis sa merg si la un service de alarme. Baietii de acolo au zis "aaa...ai alarma pusa in alta parte nu la noi. du-te acolo. Daca vrei ti-o dam jos pe asta si iti punem de la noi ca sigur va merge."

 

Tind sa cred e ceva de la actuatorii de la inchidere sau poate vreun contact imperfect pe undeva.

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In aria de prestari servicii, la colegii de acolo ai incercat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!