Jump to content

Golf 6 - Inaltatoare


CARMISA
 Share

Postare recomandată

Salut, am scormonit in tot forumul dupa inaltatoare pentru golf VI dar nu am gasit nimic, poate nu am cautat destul vor spune unii si le multumesc daca imi arata calea spe lumina, 

Revin, la Skoda sau golf IV se gaseau niste inele (bucse inaltatoare) pentru urmatoarele modele nu am mai gasit nimic, fiind proaspat conducator de golf vi tinjesc dupa garda la sol a Octaviei cu inaltatoare care nu stia ce e aia bordura sau denivelare.

Daca aveti detaliile de executie ale inlatatoarelor sau furnizorul pentru asa ceva ar fi un mare ajutor.

Multumiri anticipate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-ai cumparat masina nepotrivita, iti trebuie un Tiguan sau Duster.

ontopic: se potrivesc inaltatoarele de Golf 5 - si-a pus un coleg, parca Doomy (sper sa nu ma insel).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Știe cineva ce culori punctate au arcurile pt PDG ? Sau ce coduri ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

  Salut,

 

 

Am crezut ca ma resemnez dar nu s-a intamplat asa pentru ca vine iarna cu nametii ei siiiiiiii.......

In concluzie am vazut pe siturile de vanzari aceste inaltatoare de cauciuc. A montat cineva asa ceva, stiti cit ajuta si cat sunt de durabile?

post-55625-0-99381200-1413617629_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai nevoie doar de niste arcuri de touran si vei avea o masina inaltata, numai buna pentru tara asta sau orice alta tara cu drumuri grele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Finally solved.

 

Am rezolvat cu inaltatoarele pentru fata. Pentru spate le am dar nu le-am montat inca si sta ca o barca cu prova ridicata. 

post-55625-0-44052900-1427137445_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai ceva poze sa vedem rezultatul final?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dar pentru moment nu sunt relevante pentru aspectul general deoarece nu le-am instalat decit pe fata. Cele pentru spate nu sunt gata inca .

Oricum acum e un pic lasata de spate si arata cam aiurea dar ideea este ca acolo unde inainte atingeam bordurile cu spoilerul sau chiar scutul....acum..... sunt in siguranta.

post-55625-0-84495000-1427300901_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. De unde le-ai cumparat caci ma tenteaza si pe mine..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu ultimele noutati.

 

Am montat azi si inaltatoarele spate .. nu stiu de ce dar desi pe spate inaltatoarele au 30 mm si pe fata 25 totusi pe fata am 1 cm in plus la distanta dintre roata si aripa. Am renuntat intradevar la cauciucul de pe spate dintre arc si bascula dar ala era 6-7 mm. Oricum nu conteaza eu sunt multumit de rezultat pentru moment. 

Am avut inlatatoarele spate de la Skoda (nu le motasem de lene... hihihihi ) acum le-am modificat si am economisit ... 

In concluzie 60 USD investitia si 3 ore de  munca. Atat m-au costat inaltatoarele fata. Aaaa sa nu uit si suruburile inca 10 lei. 

Inaltatoarele mi le-a facut un amic. Daca sunte-ti chiar interesati lasati-mi mesaj si transmit detaliile mai departe pentru inaltatoare. 

Si motivul pentru care e mai lasata pe spate! hihihihih

post-55625-0-81690000-1427395546_thumb.j

post-55625-0-46666000-1427395570_thumb.j

post-55625-0-74993300-1427395742_thumb.j

post-55625-0-41042300-1427395760_thumb.j

post-55625-0-08150500-1427395770_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ai facut bine ca ai scos acel cauciuc pe spate. Pe langa faptul ca previne frecarea dintre bascula si arc, el fixeaza arcul pe centrul basculei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e centrat si fixat acolo unde trebuie doar ca nu iese la inaltime pardon inclinatie (fata-spate) cum ar fi trebuit...... maine .... teste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca acum nu mai e lasata pe spate...    :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!