Jump to content

Tipuri de becuri B7


bogdan_dub
 Share

Postare recomandată

On 29/06/2017 at 5:41 PM, Beni Kis said:

res_21c98df45b6634d404689fe00d3f918b_450
CAN205 de la Carguard. Le-am fortat un picut ca sa intre in soclu, dar functioneaza si lumineaza foarte fain.

Salut.

Tipul de led din postarea ta se poate monta pe day light cat si pe cornering?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi s-a ars becul de la pozitie de pe partea dreapta,ce tip de bec am nevoie?si ce mi-ai recomanda?

LE: Nu am xenon la masina.

Modificat de valy2d
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Valy, ti-am scris in privat.

Modificat de Boditza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Buna seara! Pana la urma a mai montat cineva led-uri la faza scurta sau la DRL? In caz afirmativ, ce led-uri ati folosit ca sa nu va dea eroare?  Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat eu la DRL. Bec led cu lupa can bus (fara eroare). Le-am luat de pe okazii de la "vagautogroup" aka Adrian Balanoiu. Au ținut exact 10 minute după care ambele s-au ars, ba mai mult unul dintre ele s-a rupt și se plimba prin far. Asta s-a întâmplat în August, iar domnul de mai sus de atunci nu a fost în stare să-mi returneze banii. Îi urez mulți clienți și multă sănătate și sper că și-a luat deja un A8 din țepe de genul ăsta.

PS 1. sper că nu se consideră reclamă.

2. În cele 10 minute de viață nu au dat eroare.

3. Recomand. Mai ales vânzătorul

Modificat de pyngi83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,becul P21W mi s a ars,dupa inlocuire,nu mi merge cel nou dar in bord imi dispare eroarea de bec ars.am fost sceptic si am cumparat diferite marci.nici asa nu vrea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am tot cautat referinte si nu am gasit pentru bec de pozitie (nu in bara, nu DRL, nu faza scurta, nu faza lunga - pt ca nu am XENON). Ce fel de bec trebuie (fason, tip) pentru acel bec de pozitie care este si chior :) ?

Daca nu-l schimb, risk si o amenda cred.

Modificat de ciprian686
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cumperi un bec nu un driver de aprindere din ecu treci peste faza cu soclu si mergi la un peco si cumpara , nu sta pe net 3 ore sa cumperi un bec care costa 2 lei 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e adevarat. Insa nu stiu cat de usor este de schimbat, ca la cel din bara am facut prostia sa cumpar un bec de 2 lei, exact 2 lei. Pana dai jos, umbli pe acolo cu riscul sa rupi usor ceva urechiuse, macar sa merite efortul sa pui un bec bun. Am vrut sa nu mai repet prostia, sa iau unul bun si daca e greu de schimbat, sa nu mai fie nevoie sa repet operatia.

Dar ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat problema destul de simplu

Soclu: T10

Tip Bec: W5W

Am pus philips - din link-ul de mai sus.

De schimbat, este foarte usor: ridici capota, scoti aparatoarea de cauciuc si scoti bec-ul respectiv (are fason din plastic)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Eu nu reușesc să scot efectiv becul din cauza firelor aglomerate din acel spatiu.

O sugestie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, as dori sa inlocuiesc si eu becurile din bara (luminile de zi ce stau aprinse permanent, cred ca DRL se numesc) cu unele cu lumina alba (led cred). Imi puteti recomanda un model ok (care sa tina cat mai mult si nici sa nu dea eroare de bec ars).

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o intrebare, pentru dlr becul p21w are pini simetrici sau este modelul cu pini decalati?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

identitate78

Am primit de dimineata mesaj ca becul pe frana stanga este ars.

Ce tip de bec este? Exista bec pe frana si in jumatatea de stop de pe haion si in jumatatea de pe aripa?Inca nu am apucat sa rog pe cineva sa apese sa vad exact ce s-a ars.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@Stelian. Dacă îmi aduc bine aminte, sunt cu pini normali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Asa este, sunt becuri P21W cu pini simetrici.

Iar la lumina placuta cu nr pe haion sunt becuri T10 (w5w). 

Modificat de Stelian.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

La Passat 2012, ce model de bec sunt montate normal in proiectoarele de ceata, cornering? H8? Sa ars un bec si am vazut ca aveam H11 galben, no- name? Exista vreo problema electrica, daca instalez H11? Din cate stiu diferenta intre H8 si H11, e doar de putere. Multumesc

Modificat de Ciprian Rosu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

am un b7 variant 2011

am un bec ars la numar

este W5W,  soclu  T10?

cum se schimba...pls

salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 postari mai sus e modelul becului.

de schimbat, ridica hayonul si vezi lampile , intr-o parte ai un spatiu mic unde e clema. acolo bagi o surubelnita dreapta sa faci parghie si tragi lampa afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

https://leditup.ro/shop/headlights/kit-led-h7-micro-series-p1-6-000k-4-000-lumens-set/ 

Asta em pus eu pe faza scurta. Super

https://leditup.ro/shop/headlights/kit-led-h7-micro-series-a1-6-000k-5-000-lumens-set/, iar asta e recomandarea ptr f lunga  nu le am cumpărat încă. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Buna, am un bec ars, cel de semnalizare din far, este vorba despre un vw passat b7 2014, îmi poate spune cineva dacă  pentru a schimba  becul este nevoie de a da farul jos, si ce tip de bec este?

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!