Jump to content

despre filru de ulei


marius_gymy
 Share

Postare recomandată

buna colegi...o intrebare fulger...cum se scoate filtru de ulei din carcasa aia de la un polo 9n 2003 1.2 6v 40kw motor AWY..multumesc

daca se poate cineva acuma..ca sunt cu ea desfacuta...multumesc in ca odata fratiilor mei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi poza ! Ai nevoie de cheie de 36 , dessurubezi , scoti, inlocuiesti, vezi O-ringuri , daca e cazul schimbi.

 

post-138920-0-30247200-1405252624_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cat ulei intra in motor?...si daca pot sa pun un aditiv ceva?...mersi mult

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru 1.2 6v awy trebuie 3 L de ulei care sa respecte norma 502.00 sau 501.01,vascozitatea o alegi tu.

edit:informatia a fost luata din autodata

Modificat de Akos09
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La motor AWY , conform ELSA , ai nevoie de 2.8L cu filtru cu tot, aditivi nu recomand. Spor !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi mult,am schimbat(nu trebuia azi ca e duminica)dar nu mai aveam cand...si marti plec pana la oradea..si sper sa mearga(deoarece imi scoatea un fum albastru cateodata si pe toba finala)acum nu scoate,deocamdata si am pus un ulei simplu de la unix 5w-40 A.Z MEISTER...si apropo de unde ai poza aia cu filtru?nu poti sa-mi dai si mie manual de polo ca nu stiu nimic de el,eu mai am un fiat bravo dar am tot manualul despre el....multumesc mult de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am din Elsa, e program de service pt VAG. descarcal de pe torrent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu cum sa procedez am dat ceva jos aprox de 16 gb dar nu ma lasa sal instalez...sau poate no fii ala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu are 29 GB, ai nevoie de program si apoi de date, programul are undeva la 70-80Mb, iar datale au 29Gb in functie de versiune. eu folosesc ELSAWIN 4.10 poate te ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!