Jump to content

Problema frana LT35


CrackerX
 Share

Postare recomandată

Problema se manifesta in felul urmator:

 

In urma unui accident pompa de ABS s-a strambat (statea intr-o parte) si se aprindea becul ABS.

Am inlocuit pompa ABS cu o pompa noua , becul de la ABS s-a stins dar totusi exista o pb destul de grava:

 

De fiecare data cand franez brusc si intra ABS-ul, rotile raman absolul blocate franand pe ABS (carait) pana cand se opreste masina pe loc chiar daca eu ridic piciorul de pe pedala de frana.

 

dupa ce s-a oprit masina pe loc, frana merge normal.

 

Daca scot mufa de la pompa ABS frana merge normal,nu ramane franata dar nu mai intra nici ABS-ul.

Pompa noua ABS are acelasi cod ca si pompa veche.

 

Care sa fie pb? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este aerisita bine pompa de abs?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu asa zic

Modificat de CrackerX
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sir_galahad61

Poate ma insel dar cred ca am citit undeva ca trebuie facuta o noua programare a calculatorului cu vag pe modulul ABS.Problema e ca la majoritatea programelor de diagnoza nu poti intra la LT decat pe engine,imobilizator si airbag(cel putin eu nu reusesc sa intru decat pe acestea).Am fost odata la un tip prin Iasi care a intrat in celelalte module cu un program de la sprinter.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Bună ! Același problemă am si eu . Se blochează toate roțile până nu mai pot pleca de pe loc , dacă opresc motorul și apăs frâna de câteva ori se deblochează pentru câțiva km. și după problema se repetă . Ce poate fi ?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!