Jump to content

Manere cromate


rudolf.s
 Share

Postare recomandată

Dupa ce am tot asteptat sa se incalzeasca putin vremea iata ca a sosit momentul sa montez ornamentele cromate pe manere. Ornamentele au fost cumparate de pe e-bay prin Codatel (multumiri). Poate sunt unii care ar vrea sa vada cum arata astfel de ornamente asa ca m-am gandit sa pun cateve poze.

Inainte

img19692rm.jpg

Dupa

img19841qr.jpg

img19866ot.jpg

Precizez ca manerele vin cu o banda dubluadeziva 3M lipita pe spate dar eu (la sfatul mai multora) am mai pus si niste silicon, sa fiu sigur.

img1975s4cr.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata intr-adevar bine... parerea mea e ca schimba destul de mult lateralul masinii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ajungi maine la intalnire sa vedem LIVE?! Sunt curios sa vad detaliile ! distanta de manerul original, daca intra praf pe acolo, cat de usor se pot dezlipi etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Alex_eID Sper sa ajung. Teoretic vin.

@sebi74vwpolo Le-am luat de pe e-bay prin codatel Nu mai stiu sa iti spun exact pretul... Am cumparat si ornamentele de interior... Nu mai stiu cat au fost. Ma mai gandesc si daca imi aduc aminte te anunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

felicitari rudi. pretul din cate tin minte a fost vreo 50 $ pentru amandoua seturile ( exterior + interior) ar fi bine sa pui poze si cu cele de interior chiar sunt curios cum arata

pretul eu zic ca a fost destul de bun avand in vedere pretul cu care e vandut pe anumite site-uri (fara transport)

ex: http://www.estrictlyforeign.com/asp/produc...egory=1&ID=1593

si cele de exterior dar cu gauri

http://www.estrictlyforeign.com/asp/produc...tegory=1&ID=329

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pate vin maine la intalnire si le poti vedea pe viu. Oricum voi face poze si la cele de interior. Am uitat azi de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

As dori sa stiu daca si ornamentele cromate (cele de pe bari si usi) sunt originale sau au fost montate de tine. Daca da , de unde le ai luat. ma intereseaza si pe mine.

Modificat de nikolas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ornamentele de pe bari, bandouri si masca sunt originale. Eu am montat doar cele de pe manere.

Apropo: stie cineva unde as putea sa-mi nichelez barile (portbagajul) de pe tavan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
mario zaccaria

Rudolf arata-ne si noua poze cu ornamentele de interior ca suntem tare curiosi , sau esti egoist si le privesti doar tu :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar ca arata bine ! Mai ales ca ai si bandourile cromate... Felicitari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai bine il intrebati cum s-au comportat pana acuma ca au un an de zile :( (pe viitor uitati-va si la data postarii) :)

Modificat de Obsy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand ai dreptate, AI ! :) Ma uitasem doar la ultimul post.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nicio problema... Pana acum. S-au comportat foarte bine. :D Am avut grija sa le lipesc foarte bine. Acum am gasit pe ebay niste manere care sunt cromate in totalitate. Din pacate s-a incheiat licitatia si altele nu gasesc. Cand gasesc un set imi cumpar. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rdolf daca mai ai becuri d-alea de semnal argintii dai un pm :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Acum am gasit pe ebay niste manere care sunt cromate in totalitate. Din pacate s-a incheiat licitatia si altele nu gasesc. Cand gasesc un set imi cumpar. :)

Astea le-ai vazut ? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am vazut dar sunt scumpe. 50 EURO 2 bucati. Eu am gasit pe ebay cu 39 pentru 4 usi. Mai caut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

dar de alea de se gasesc prin vitan ce parere aveti ca vreau si eu sa-mi iau si nu stiu daca sunt bune,mi-a zis un prieten ca cica mai de calitate sunt vreo 80lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hopa... La cele postate de ayres... Sunt cumva complete adica le scoti pe cele normale si le pui pe respectivele. Vreau sa evit cele care se lipesc pentru arata aiurea, gen "bricolaj" tip vitan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Sunt cumva complete adica le scoti pe cele normale si le pui pe respectivele.

Exact !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

D-astea m-am dorit dintotdeaua, dar mi se par cam scumpute. Totusi toate o sa faca 120 euro deci cam mult pentru un moft in esenta :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!