Jump to content

Golf 6 - Demontare suport telefon


Andrei1992
 Share

Postare recomandată

Stie cineva cum poate fi demontat acest suport?

Tot caut de ceva saptamani si nu gasesc nimic.

post-107039-14027742036822_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E pt Siemens? Daca gasesti ceva, sunt cu tine in echipa si eu vreau sa il dau jos; cu riscul de a ajunge la varianta: daca nu a rezolvat-o ciocanul inseamna ca era o problema electrica  :tuktuk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact pentru ce e, masina a venit doar cu suportul.

Modificat de Andrei1992
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu o sa va ramana gauri si va trebui schimbat capacul/fata de la torpedou.

Cel mai probabil pentru a il demonta trebuie sa demontati torpedoul.

Modificat de TDR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Torpedoul e mai jos ! Incearca sa desfaci acel accesoriu din plastic imitatie carbon, de forma dreptunghiulara alungita, situat intre inscriptia " Airbag  " si capacul torpedoului !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A, deci decat sa ramana gaura mai bine il las la locul lui. Oricum e destul de mic. Multumesc pentru informatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa acoperi gaurile cu ceva (chit,adeziv) si putina vopsea, va fi vizibil doar pt cine se uita atent.

Am mai vazut ca exista carkit cu bluetooth ce intra in suportul vechi de nokia 6310, poate se gaseste unul pt suportul tau si il pastrezi.

Si...mai exista suport pt iPhone ce intra in suportul masinii (doar tine telef, fara conexiuni).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

calin.florindaniel

Mai bine lasi suportul acolo unde este. Te uiti sub scaunul pasagerului si vezi daca ai modulul bluetooth si daca este a acolo poti achizitiona acel adaptor cu touchscreen. Eu l.am,achizitionat de pe ebay.com dar cand am fost in anglia la 20 lire.acum depinde cum aveti noroc.de obicei sa vand cam cu 70 lire. Daca reusiti sa castigati o licitatie este mai bine. La noi in tara acest adaptor de vinde in jur de 800 lei. La reprezentanta este vreo 1600 lei. Oricum este foarte bun in masina.se conecteaza automat cu tel personal cand pui contactul. Arata agenda.l, poti apela de pe el fara a mai scoate tel sin buzunar. Pe ebay il puteti cauta dupa codul 3C0 051 435 TA. Eu sunt foarte multumit de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate gasi acel adaptor la suportul din prima poza pentru un iPhone 5s? Daca da aveti idee unde? sau ce cod are? Am deja pregatirea bluetooth deci mi-ar trebui adaptorul doar ca sa sustina telefonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar sa fie compatibil cu pregatirea pentru telefon care la mine arata exact ca in prima poza. Din ce vad, acel produs de pe ebay nu face asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merita, mai bine cumperi un modul bluetooth care merge cu orice telefon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as vrea doar sa folosesc acel suport ca sa imi tin telefonul in el. Modul bluetooth nu am nevoie, deja am conexiunea bluetooth. Tot ce vreau este un adaptor care sa poata fi montat pe acel suport si in adaptor sa imi pot pune iPhone-ul. Conexiunea de date e deja realizata prin bluetooth.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da dar cum am scris mai sus suportul OEM care are potrivire 100% ii cam scump si ceva sa potriveasca nu cred ca vei mai gasi doar cu ceva adaptari si modificari facute de tine si eu am intors goagalul pe dos si nu am gasit ceva varianta in cazul meu pentru samsung galaxy s4 decat OEM la fel de scumpa

Modificat de calint
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-l jos si in gaura ramasa prinde un suport pt telefonul pe care il folosesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il poti da jos si prinde un sport de la brodit care sa vina in dreptul gaurii si ai si avantajul ca il vei putea folosi si cu alt telefon pe viitor.

post-6094-0-56752100-1403586300_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Astazi l-am dat jos, trebuie sa caut o solutie pt astuparea gaurilor (ma asteptam sa fie mai mici, dar nu sunt)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa pui o poza te rog cu acele gauri? Si eu vreau sa dau acel suport jos si sunt curios cum arata fara si cam ce gauri as avea de acoperit. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fac pozele dupa amiaza si le postez

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Pana la urma a dat cineva acel suport jos?

As vrea sa vad cum arata bordul de golf 6 cu el demontat..la gaura ce ramane ma refer..si cam care ar fi pasii pentru demontare..am vazut doar un surub torx daca impingi partea oscilanta in sus..cam atat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

are trei suruburi in torpedou partea de sus si trei suruburi in partea de jos dar in afara torpedoului cu tors de 20 .eu l-am bagat in torpedou sa pot folosi bluetooth-ul .am pus mai jos pozele

 

post-142519-0-28620300-1441896778_thumb.

post-142519-0-02455900-1441896783_thumb.

post-142519-0-02510700-1441896789_thumb.

post-142519-0-35284100-1441896794_thumb.

post-142519-0-68442000-1441896800_thumb.

post-142519-0-55002000-1441898110_thumb.

post-142519-0-32632700-1441898118_thumb.

Modificat de Donkey68
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Aveti careva montat acel suport de la Brodit ? Eventual o parere cu privire la costuri si daca se vede urat pe partea cu prinderea langa unitatea audio. Adica cracaneaza mult plasticele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!