Jump to content

Passat B5 ATJ 6 Trepte


ursachicatalin

Postare recomandată

Clusterul asta de b5.5 l am luat moca. Dar e pentru cutie automata. Fără BC. Am zis ca merge folia. Nu mi am dat seama decat după ce i am dat output test pe instruments și vitezometrul stătea la 80. Asta după câteva zile de la montare. Ce sa faci...n ai ce sa faci

Link către comentariu

Pentru tableta din bord am folosit un amplificator audio. L-am montat in portbagaj. 20160927_123017.jpg

 

Spalata. Montat folie spate 80% si fata 30%. Grila fara emblema

20160927_134827.jpg20160927_134805.jpg

Link către comentariu

100 kmh la ora 12, are B5.5 - B5-ul are 130kmh

catalin - felicitari pentru munca depusa !

Link către comentariu

Multumesc Florin. Mai am arcurile sport oem si scutul metalic in garaj. Trebuie sa ma apuc si de astea intr-o zi. Poate si un drl in faruri gen ca lui Cosmin. 

Link către comentariu

In poza cu statia,cablul legat cu soricel alb pe tabla era bine infasurat in banda textila pt protectie,zic eu,sper ca nu deranjez.Asteptam poze cu suspensia si nu numai...

Link către comentariu

Foarte frumos Passat-ul! :) Modificari si retrofituri cu gust :) Spor in continuare! 

Link către comentariu

Trebuia pusa sa nu încurce si sa nu se vadă.  Asa am acces la reglajele de pe ea. Am dus firele pana în fata pe sub mocheta. În capăt i am pus mufa iso mama dubla. Se conectează frumos cu cablaje masinii

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am procurat un cluster Immo3 (cu multumiri lui @mmg ). Are range activat, ace luminate la contact, martor tempomat activ doar la "Set", luminat alb la o intensitate asa cum trebuie (cu rezistente, frumos) . Trebuie sa mai adaug o rezistenta cred pentru buzzer. Nu imi suna la lumini uitate aprinse. 

O mica chestie: clusterul e de golf. Si e o mica diferenta la nivelul de motorina. Adica golful are 55litri rezervorul. Pe cand passatul are 62. Eu acum am 25 litri in rezervor si imi indica jumatate. Ca si cum ar avea rezervor de golf. Merge adaptat din vcds de la fuel correction? Sau trebuie rescris ceva in cluster. Ma gandesc ca daca corectez din vcds si imi indica 25 litri unde trebuie, o sa apara la plin o eroare. Adica o sa am plin la 55 litri? Sau o sa afiseze corect?

20161104_162932.jpg

Link către comentariu

De mentionat: Ceasurile au soft de GOLF (1J5 920 826 C) pentru ca asa mi-a recomandat @F l o r i n ca sa functioneze. Daca se poate corecta din soft si poate sa-mi spuna cineva adresele ce trebuie modificate, i-as fi recunoscator. Multumesc ! La fel si cu buzzer-ul pentru lumini uitate aprinse, daca stie cineva ce modificare trebuie facuta, raman dator :) Multumesc !

Link către comentariu
  • 2 months later...

Haha, frumos, frumos!

Ai avut ceva de munca la ele. Eu am renutat la idee pentru ca am un model de cluster mai rar, cu nr. de km jos pe display-ul din dreapta. Si daca-l spargeam... de-amar mi-era. :D

Link către comentariu

La folia de polarizare te referi? Da e migala mare. Mai ales de curatat adezivul.  Nu am găsit alcool izopropilic. 

Link către comentariu
  • 1 month later...
ursachicatalin

Urmeaza cateva upgrade-uri:

1. Upgrade faruri cu drl secvential (astept sa le livreze chinezul)
2. Side Markere America in bandouri
3. Masina coborata vreo 3 cm
4. Cauciucuri vara noi pe jante 17 S-line

Posibil reconditionare la interior la trimuri prin hidrotransfer mai ales la consola centrala, la tableta.

20170308_210057.thumb.jpg.9b91c82280a9321af8c0afc3c9b0558d.jpg

Modificat de ursachicatalin
Link către comentariu

Eu as face sablon dintr-un carton gros, parctic gaura in care sa intre foarte bine side markerul. Apoi pus cartonul pe bara si trasat un contur putin mai in interior, sa ai de unde sa decupezi precis. Cred ca merg date multe gauri ceva mai in interior, apoi cu cu cutter bun decupat din ce in ce mai mult.

Link către comentariu

E periculos cu discul de taiat la minifreza ca poate sari de unde tai si sa treci mai departe, pe vopsea. Am si eu experienta cu minifreza, dar cu un cutter imi par riscurile mai mici.

Link către comentariu
ursachicatalin

Oare poți cu cutterul in bandoul ăla gros? Oare cu un cuțit încins cum merge?

Link către comentariu

Cutitul va topi plasticul si ii va face o margine urata, proeminenta. Merge si cu freza, insa mi se pare periculos sa sara de unde tai. 

Link către comentariu
ursachicatalin

Am din aia cu cap cardanic mai ușor de mânuit. Trebuie să mă risc cumva :)

Link către comentariu

Sa ne pui niste poze din timpul lucrarilor, avem ce invata din asta! 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!