Jump to content

Caseta de directie sa fie?


mihai_d_85
 Share

Postare recomandată

Salut.De curand am observant o problema la polonic(care de altfel face doar ce vrea ea).Acum vreo 2 zile mergea asa de frumos,torcea asa de lin de-ti venea s-o pupi in botic....No,daca tot se alinta zic in sinea mea k vrea fata ceva....Dar ce?! Si am aflat.....Imi pierdea uleiul de servo-directive.Tot disparea din el.Bine-nteles k am cautat sa vad cauza...Doar era ulei din ala verde si scump.Dihania imi pierde ulei in spatele rotilor fata.Pe dreapta chiar face o mica balta;pe stanga se prelinge doar pana pe puntea fata.Asta dupa ce ii facusem in prealabil completarea....De vreo 2 ori....Am vorbit cu un mechanic si mi-a spus k e clar caseta care pierde ulei dar,doar in mers.Reconditionarea ei la mechanic ma costa in jur de 1000 ron.Oare nu  as putea sa demontez eu dracia aia de caseta si sa-I schimb oringuri,semeringuri si ce mai are ea pe acolo?(k doar sunt mechanic turbine....).In fine daca ma poate ajuta cineva cu niste scheme de genul unde e localizata caseta,cum se demonteaza,ce are in ea s.a. as ramane recunoscator.Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poți da trebuie să ai scule!!! Vezi că nu te costă chiar așa de mult să o recondiționezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scule am,nu e o problema.Mecanicul cu care am vorbit a spus k ma costa in jur de 1000 ron reconditionarea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate si mai ieftin  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou,mi-a pierdut tot uleiul din rezervor.Si masina a stat peste noapte.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!