Jump to content

carburatoare Zenith 36 dublu corp


tonic
 Share

Postare recomandată

Am un amic care are pe masina 2 carburatoare Zenith 36 dublu corp (cele din poza). stie cineva cum as putea sa le sincronizez pe masina, are cineva un aparat de sincronizare cu vacuum (pt 4 canale sau chiar 2), ca sa pot sincroniza aceste carburatoare...ca practic fiecare cilindru (din cei 4) ii corespunde cate un corp al carburatorului dublu si deci se regleaza separat.

merci

si poza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca Costin este cel cu broasca de vanzare de la Ciolpani, atunci am vorbit cu el. Mi-a zis ca a reglat carburatoarele la gica Carlig. Azi am fost pe la el dar din pacate nu are timp saptamana asta :Driver:

Caut pe altcineva care are un dispozitiv din acela de sincronizare ca sa reglez carburatoarele....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca Costin este cel cu broasca de vanzare de la Ciolpani, atunci am vorbit cu el. Mi-a zis ca a reglat carburatoarele la gica Carlig. Azi am fost pe la el dar din pacate nu are timp saptamana asta :Driver:

Caut pe altcineva care are un dispozitiv din acela de sincronizare ca sa reglez carburatoarele....

http://www.socalautoparts.com/Catalog/CatalogSubCat.aspx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci,

dar eu cautam pe cineva aici in Bucuresti care are ca sa pot regla carburatoarele...pt. ca vrem sa mergem sambata la un off-road cu pinzgauerul :)

sa mai pun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci,

dar eu cautam pe cineva aici in Bucuresti care are ca sa pot regla carburatoarele...pt. ca vrem sa mergem sambata la un off-road cu pinzgauerul :D

sa mai pun?

te inteleg, dar daca ai doua carburatoare, este bine sa ai scula asta printre scule :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ai dreptate dar nu o gasesc de cumparat asa repede pe aici.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!