Jump to content

Tuning Octavia 2


BLUE ONE
 Share

Postare recomandată

ma intereseaza daca stie cineva ce stopuri tuning exista pentru octavia 2 si alte elemente tuning diferite de milotec,janko...ceva in gen cum sunt cele din poza cu octavia 1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gabriel

    16

  • BLUE ONE

    12

  • sonyscorpion

    10

  • B_U_T

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Subscriu, si eu caut stopuri pt O2, de preferat cele gen lupe... orice nou loc de tuning este binevenit daca stie cineva... milotec il stiu si mai stiu de skodatuning.ro.

Mai stie cineva altele sau vre-un magazin care poate avea prin Bucuresti?

Modificat de Diesel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
BogdanPotenza

Si eu intrebare daca stie cineva, daca ati fost la 4tunning show Prisma au adus astia angel eyes pentru Logan aveti ideea daca sunt si pentru Octavia 2 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu au aparut pt octavia 2 alte faruri sau alte stopuri(triple) momentan :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma interesez de ceva vreme de stopuri pentru o2 dar nu au aparut poate prin vara la klarglass sau inpro,daca apar va anunt,sau cum le gasiti dati un msg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

primul post pe vw forum. Site cu tuning skoda www.skodatuning.ro dar am impreia ca nu e din bucuresti. Sper in iunie sa lansez si eu comanda pentru o O2 elegance 2.0 tdi si atunci ma si apuc sa-i iau pleape si un eleron lamelar finut.

Modificat de VladP.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Uite ca a aparut deja in bucuresti:)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alte detalii poti da ?ce anume a aparut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alte detalii poti da ?ce anume a aparut ?
Asta era apropo de ce zicea Blue One: "Va aparea in curand in Bucuresti dar cu alte jante, Oz Palladio".
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la ce a aparut in Bucuresti , la 4tunning a venit o OCT II "desenata" de PBA. Era chiar draguta daca ati vazut-o. Dar si in pozele astea capota motor are plasa fagure cum o deschizi :banghead: . A si chiar pozele sunt din Bucuresti as vreau si eu o relatie despre jante.

Modificat de BogdanPotenza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un link ceva?

Pentru jante ma poti suna la 0723000222 sau sonyscorpion nick yahoo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te contactez pe yahoo cu rundownblue. Pe bune sunt poze din Bucuresti este firma de tuning. Si fata este de la Milotec :emthup: . :D

Uite poza cu ce face acum PBA nu dau link dar gasesti tu. Ce este bestial sunt jantele BBS Seat de 18''(iti spun eu masina este cu pachet drumuri grele n-are suspensie sport e cam girafa) poza nu este prea reusita. Este frumos ca acum au catalog Milotec exterior - interior nu stiu ce pun ei peste, dar este bine sa vezi ce vrei sa-ti iei.

Modificat de BogdanPotenza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te contactez pe yahoo cu rundownblue. Pe bune sunt poze din Bucuresti este firma de tuning. Si fata este de la Milotec :banghead: . :P

Uite poza cu ce face acum PBA nu dau link dar gasesti tu. Ce este bestial sunt jantele BBS Seat de 18''(iti spun eu masina este cu pachet drumuri grele n-are suspensie sport e cam girafa) poza nu este prea reusita. Este frumos ca acum au catalog Milotec exterior - interior nu stiu ce pun ei peste, dar este bine sa vezi ce vrei sa-ti iei.

Jantele nu sunt chiar bestiale iar ce dau ei de la milotec il dau cu 300% adaos,asa ca mai bine o iei fara si pui tu dupa.Eu prefer sa nu imi iau nici macar un bec de la ei,exemplu eu mi-am luat din germania de la skoda un adaptor pentru telefon care a costat 80 euro iar la PBA este 10 milioaneeeeeeeeeeeeee.Cum e posibil???????

Uite exemplu de jante care dau bine si pe O1 si pe O2.

www.sonyscorpion.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da intradevar ma asteptam sa puneti jantele astea sunt la moda acum in bucuresti,dar m-am razgindit intre timp si o sa va fac o surpriza(frumoasa sonyscorpion)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sonyscorpion
da intradevar ma asteptam sa puneti jantele astea sunt la moda acum in bucuresti,dar m-am razgindit intre timp si o sa va fac o surpriza(frumoasa sonyscorpion)

Jantele astea mi le-am pus acum 1 an si ceva eram in italia la un prieten cand le facea reclama de lansare si le am luat de acolo imediat pentru octavia gri.Si sunt pe 18 toli.Astea de la cea neagra sunt pe 19 si te asigur ca nu le are nimeni pe 19 poate 1-2.Oricum la mine au fost vazute prima oara si apoi si-a mai luat lumea.Pot sa pun si de alea nichelate dar nu am pe nimeni in state sa imi aduca ca astea europene sunt chiar urate.Oricum astept"marea surpriza"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sonyscorpion, ti-am vazut poze cu Octavia 1 si pe site-ul skodatuning.ro...

La ei ti-ai facut masina?

Cat despre Octavia2, ma intereseaza cum ai facut afisajul alb din verde OEM...

Navigatia e originala Nexus ? Asa pare pe intuneric... :D

La 'negresa' i-a decedat turbina? Oricum se vede tare ca esti un Skodist pasionat la cati bani ai investit in 'familialele cehoaice'... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e a 10 oara cand intreb ce fel de triple are O2 ca par negre in poze, mai intreb sau nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A-ti vazut revista cox cu octavia 1 rs tunata la 363 de cai? asta era surpriza cumva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stiti cumva daca gasesc pt octavia2 praguri (nu stiu cum se cheama exact) de plastic ca pe passat? pe toata partea laterala /jos dintre rotile spate si fatza, pentru protectie la eventuale lovituri de bolovani borduri etc. pt ca am mai patit cu bora sa trec peste un bolovan si sa lovesc caroseria in locul in care se pune cricul, si nu e chiar placut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sonyscorpion
stiti cumva daca gasesc pt octavia2 praguri (nu stiu cum se cheama exact) de plastic ca pe passat? pe toata partea laterala /jos dintre rotile spate si fatza, pentru protectie la eventuale lovituri de bolovani borduri etc. pt ca am mai patit cu bora sa trec peste un bolovan si sa lovesc caroseria in locul in care se pune cricul, si nu e chiar placut.

La cei care vand milotec,0723529664-Klaus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu ma gandesc sa-mi pun kitul sport din lista de accesorii originale Skoda, dar am vazut preturi exorbitante la alte chestii din lista (casetofonul auto, fara macar a fi cd player este 18 milioane !! iar cd-playerul este vreo 20 sau 23) si ma gandesc daca exista posibilitatea sa le gasesc la vanzare si in alta parte.

Spoiler fata + spoiler spate + eleron + ornament toba + praguri = cam 54 milioane.

Ma jagmanesc la preturile astea ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune si tu un link unde se pot vedea accesoriile originale Skoda, te rog!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!