Jump to content

Parasolare O3 (laterale)


Aditu
 Share

Postare recomandată

Iata ca dupa o vreme au aparut pe net parasolare pt O3, speciale, adica dedicate pentru conturul geamurilor spate. Sunt foarte faine, calitative si vin la fix. Prinderea mi se pare super...cu magneti neodymium. Vin 20 in pachet dar am folosit 7 cu 7. Perdelutele vin frumos, se aseaza bine, nu misca, nu fac zgomot si conform testelor producatorului poti merge cu 100km/h si nu se desprind. Nu am de gand sa probez.
Ideea e ca eu prefer asa ceva in locul foliei pe geamuri. Iata si poze:post-17144-1397503799493_thumb.jpgpost-17144-13975038089675_thumb.jpgpost-17144-13975038187063_thumb.jpgpost-17144-13975038304198_thumb.jpgpost-17144-1397503844689_thumb.jpgpost-17144-1397503858588_thumb.jpgpost-17144-13975038704922_thumb.jpgpost-17144-13975038809487_thumb.jpgpost-17144-13975038916648_thumb.jpg

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoase Adi,vin elegant ,sunt subtile si practice.Oare gasesc pentru Jetul meu ,ai vreun link ceva?

As fii tentat de asa solutie.Am vazut ceva in genu cu magneti la un amic pe Logan ,mi se pare ca sunt poloneze daca nu ma insel.

Modificat de calin.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aici le-am luat: http://www.x-shades.eu/en . Sper sa nu zica lumea ca le fac reclama, insa au fost foarte seriosi, au sosit in 2 zile din Slovacia, frumos ambalate in cutie de carton, si intr-un saculet de folie ca sa le depozitezi cand nu le mai pui, o foaie cu instructiuni... Vezi aici:  http://vwforum.ro/topic/106109-group-buy-superskodacom/?p=2350134

Se face chiar si o actiune de cumparare pe topicul indicat. Dar va rog sa nu poluati aici legat de cumparare. Topicul asta sa ramana de informare, asa cum am cautat si eu cand prospectam.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc ! Este utila informatia ,ca sunt faine.

 

Sa te umbreasca sanatos ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La astea cum se rezolva problema daca vrei sa lasi geamul jos? Ca stiu si eu cochetam la Golf sa montez asa ceva, dar daca trebuia sa las geamul jos, picau, plus ca copii le mai trageau jos. Bine...pana la urma am pus folie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu 300 lei se pune folie Llumar pe un combi (geamurile spate si luneta). De ce sa umblati cu plase care nici nu resping radiatiile UV?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca lasi geamul jos ele raman sus. Au si ale avantaje si dezavantaje, la fel a si folia.

Fiecare alege ceea ce il "coafeaza" mai bine. Va rog sa nu incepeti o dezbatere parasolare vs folie.

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu NU merg cu geamurile spate lasate. Nici nu las pe cei din spate sa se joace la ele, au guri de ventilatie in spatele consolei. Iar de aruncat pe geam diverse lucruri nu poate fi vorba.

No, sa le folositi cu placere! Eu imi pun folie cat de curand, nu ma tenteaza panza la geamuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lucian, uite ca unii prefera plasele astea in locul foliei lumar, sunt multe motive pro si contra, nu inteleg de ce trebuie sa fie un fel de versus, apropo, preferintele fiecaruia nu se discuta. Nu esti nici tu vreun etalon pe forumul asta, nici noi nu suntem.

Cine vrea sa puna are informatia aici cum sa o faca, decizia le apartine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu incheiasem discutia, insa vad ca altii nu inteleg. Nu-s niciun etalon, inca nu am folie, dar urmeaza. Am avut niste strecuratori de astea montate pe laterale si luneta si sincer nu ma incalzeau/racoreau cu nimic. Ce e drept, dadusem nimica toata pe ele, faceau un fel de umbra, insa erau par la ceas pe langa o masina cu folie legala.

Se pot sterge postarile mele, daca am deranjat pe cineva.

Modificat de Lucian M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte ok parasolarul asta si nici strica interiorul masinii. Deja este pe lista mea de cumparaturi pt O3.

La O3 nu exista decat un parasolar pentru luneta (pe lista de optionale).

 

 

 

Eu am pus la fabia si folie (pe spate mai inchisa) - dar tot simt nevoia sa mai am un parasolar pentru a bloca soarele puternic, mai ales cand merg cu copilul si cand il ia somnul.

Folia nu opreste prea mult din lumina de la exterior.

Modificat de warlock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema nu ii atat lumina ci protectia UV

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact asta a fost motivul pentru care am pus pe Fabia.

Pt O3, am pus "sun pack" in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat a fost transportul ca as vrea si eu sa iau pentru ca am deja pe spate (luneta plus gemulete ) si as mai vrea sa iau si pentru geamurile din spate ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca scrii in doua locuri nu primesti nici un raspuns conform reglamentului :) Pe site iti spune si valoarea transportului daca adaugi in cos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu poti sa imi zici tu cat ai dat sa imi fac o idee ? ca am vazut ca tu ai comandat ! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

65 lei transport si 8,8 lei comision paypal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aditu, cu ce firma de curier au venit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha mersi ...... pacat ca nu au in stoc acum ...... desi cred ca o sa le iau de la Midocar pt ca am vazut ca sunt 280 lei si nu e mare diferenta ! Mersi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am ridicat de la posta. Le trimit prin posta Slovaca si ajung la...Posta Romana.

Te-au contactat pentru comanda? s-a rezolvat ca sa le primesti pana in Paste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-au contactat, au zis ca le trimit azi sau sambata, ca vineri e sarbatoare nationala la ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

gata, astia nu mai vor bani, nu mai fabrica, li s-a terminat avantul.

 

"Production of sun shades X-shades has been finished."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
cipriantinu

Poate nu pun intrebarea unde trebuie dar stie cineva latimea geamurilor laterale spate? Am gasit niste rulouri si sunt 2 marimi: 45 sau 55. Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!