Jump to content

Incalzire in scaune


Kampfar
 Share

Postare recomandată

Salut! Am cumparat acum ceva vreme o instalatie electrica de incalzire in scaune, mai completa, in sensul ca are releele, comutatorul si ceva din electrica, cat de cat sa stii de unde sa incepi si unde sa termini. Foliile nu le-a avut si nici nu ar fi avut rost pentru ca nu s-ar fi potrivit pe Recaro(cred). Acum intrebarea mea, ce folii pot folosi pentru incalzire, ce rezistente trebuie sa aiba acele folii, din ce material(am vazut ceva din carbon), de pe ce masina pot adapta, daca da, ce modificari necesita sau daca e cineva care aduce la comanda asa ceva??? E cam urgenta treaba ca trebuie sa montez scaunele si nu vreau sa stau apoi sa le demontez ca sa pun foliile....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Poti lua un kit aftermarket de incalzire in scaune si il poti monta pe orice scaun de masina doresti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Am cumparat acum ceva vreme o instalatie electrica de incalzire in scaune, mai completa, in sensul ca are releele, comutatorul si ceva din electrica, cat de cat sa stii de unde sa incepi si unde sa termini. Foliile nu le-a avut si nici nu ar fi avut rost pentru ca nu s-ar fi potrivit pe Recaro(cred). Acum intrebarea mea, ce folii pot folosi pentru incalzire, ce rezistente trebuie sa aiba acele folii, din ce material(am vazut ceva din carbon), de pe ce masina pot adapta, daca da, ce modificari necesita sau daca e cineva care aduce la comanda asa ceva??? E cam urgenta treaba ca trebuie sa montez scaunele si nu vreau sa stau apoi sa le demontez ca sa pun foliile....

 

Salut! Poti da un link de unde le-ai luat? Eu am luat butoanele si mufele de sub scaune, dar nu prea gasesc rezistentele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Keetec sunt foarte ok ca si rezistente de carbon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, Al Bundy, dar de unde le pot lua? Nu stiu pe nimeni care sa aduca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le-am gasit pe mai multe site-uri, dar cei care le vand spun ca nu se potrivesc pe butoanele originale ale masinii. Se pot adapta cumva sa functioneze pe butoanele originale ale masinii? E vorba de masina din semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA masina ta, mai este nevoie doar decate un termistor montat in perna de la sezut si functioneaza cu butoanele OEM>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat! Am gasit la Cluj rezistentele OEM. Luni le primesc. Mai ramane sa vad pe cine gasesc sa mi le monteze si sa vad cat ma costa  :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAT sunt cele OEM? Sunt de carbon sau fir de incalzire? Au si aripioarele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt 400 lei. Nu mi-am dat seama sa întreb dacă au și aripioarele. Cred ca sunt. Tipul vroia sa le pună pe scaunele lui, dar s-a răzgândit. Le avea de câțiva ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca sunt OEm este foarte bun pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!