Jump to content

montare digifiz pe mk2 cu motor vr6


radu dnt
 Share

Postare recomandată

A montat cineva  vreun digifiz pe vr6? sau are un link de forum unde as putea vedea ce mi trebuie pentru a face trecerea de la 4 la 6 pistoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o sa-ti indice bine turatia. Iti arata in + cam cu 200-300 de rpm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta pe google si o sa gasesti o gramada de topic-uri legat de asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m am uitat dar nu am gasit nimic:( ma poti ajuta cu un link?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am montat eu digifiz CE 1 pe un mk2 CE2 si merge perfect tot...

 

te ajut eu daca vrei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

teishu, el vorbeste de un VR6, pe instalatie Electric 2

Buba e ca acel motor are 6 pistoane nu 4, si asta inseamna diferenta la valoarea aratata pe turometru

Instalatia de electric 2, e un pic mai diferita de cea de E1

On topic. Se poate monta fara prea multa bataie de cap, si...... nu stiu sgur, dar cred ca ai putea vorbi cu un electronist, sa-ti faca un tradoctor de la 4 la 6, sau ...... cine stie, poate e-bay. De montat nu e mare scofala, daca ai un pic de cunostinte de electronica cat sa citesti o schema electrica; asta in cazul in care gasesti digifiz de E1, si nu de E2 ce iti trebuie tie.

Daca gasesti modelul de E2, e plug and play, caci instalatia de golf 2 E2 , este exact aceeasi instalatie cu cea de pe care vine acel VR6, deci nu ai avea de modificat absolut nimic.

Exista un site a2resource unde gasesti ambele instalatii electrice, cu culorile aferente, si trebuie sa pui fiecare fir al ceasului pe culoarea corespunzatoare (culorile instalatiilor electrice E1 si E1 nu difera. Adica, daca de la senzorul de presiune de joasa este un fir albastru pentru E1, pe E2 o sa aiba acelasi fir albastru, doar ca o sa mai aiba inca o masa care pleaca din calculator - masa senzori.

Singura problema este ca Digifiz pe E2 este foarte foarte rar, cu mult mai rar decat cel de E1.

Modificat de Archanghel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!