Jump to content

Pulverizator spalat parbriz.


andrein
 Share

Postare recomandată

Jetul bate direct pe parbriz, dar probabil din cauza presiunii ajung stropi si pe luneta din spate, fapt ce ma deranjeaza.

Se pot redirectiona in vreun fel acele duze ? Sau se poate scadea presiunea ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aceesi problema si la mine, dar eu spre deosebire de tine am stergator si pe luneta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se pot redirectiona.Tot ce iti trebuie este un ac (de cusut).Iei acul si il bagi in duza care nu stropeste pe parbriz (cea care arunca peste masina),vezi ca duzele sunt duble (cate 2 gauri pe fiecare duza).Nu umbla la cele care stropesc bine deoarece reglajul lor devine un pic cam complicat dupa aia.Incearca sa le misti sus/jos-stanga/dreapta foarte usor si destul de fin (orice mica modificare a pozitiei lor la o stropire pe parbriz iti da o eroare destul de mare).

Bafta.

L.E.-eu le-am reglat sa imi bata la jumatatea parbrizului si am scapat de problema stropirii lunetei.

Modificat de Aedy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu la mine nu se pot regla diuzele decat sus jos(precisez ca am duze incalzite) dar stanga dreapta eu nu pot sa le reglez, sau sa reglez individua fiecarie diuzi de pe spituitoare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine se misca ambele decat sus jos si nu cu acul ci cu mana ca sunt montate ca pe o balama si se poate misca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Tot cu duzele am si eu o problema, cea stanga este infundata (cred) deoarece stropeste drept ca la robinet si nici macar pe parbriz si stanga sus de zici sa sunt spalatorie de avioane...help? Cum se desfac chestiile alea?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da se pot redirectiona.Tot ce iti trebuie este un ac (de cusut).Iei acul si il bagi in duza care nu stropeste pe parbriz (cea care arunca peste masina),vezi ca duzele sunt duble (cate 2 gauri pe fiecare duza).Nu umbla la cele care stropesc bine deoarece reglajul lor devine un pic cam complicat dupa aia.Incearca sa le misti sus/jos-stanga/dreapta foarte usor si destul de fin (orice mica modificare a pozitiei lor la o stropire pe parbriz iti da o eroare destul de mare).

Bafta.

L.E.-eu le-am reglat sa imi bata la jumatatea parbrizului si am scapat de problema stropirii lunetei.

Corect... Atentie, insa, ca le poti regla sa stropeasca corect, dar cand masina se delaseaza cu viteza mare stropii sa ajunga pe luneta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine stropesc bine pe parbriz si sunt reglate perfect si apa ajunge si pe luneta , chiar daca sta pe loc masina , e presiunea mare si asta e , sunt multumit cum bat si nu ma deranjeaza ca mai stropeste si luneta , se usuca repede :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Mai colegi,

Ma seaca rau problema asta...cand stationez, apa din pulverizatoare ajunge pana la luneta (deci bate in partea de sus a parbrizului)...dar cand ma deplasez cu viteza, apa din pulverizatoare ajunge la jumatatea parbrizului fara sa ude luneta...cine ma poate ajuta cu reglajul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate citesti si tu mai sus DArtagnan la toti este la fel asa sunt facute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e !

Nu prea ai ce sa-i faci ..decat poate sa directionezi jetul mai jos spre parpriz ,dar dupa aia nu iti va fi optim pt spalarea aceastuia.

Jetul fiind puternic se izbeste de parbriz si "sar" picaturi inspre spatele masinii.

Eu l-am lasat asa cum era, nu am mai umblat la duze deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am umblat ca erau infundate...si le-am miscat din greseala cand am umblat cu acul sa scot mizeria...

poate citesti si tu mai sus DArtagnan la toti este la fel asa sunt facute

...am citit, speram ca cineva sa aiba o solutie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!