Jump to content

Cati posesori de Audi 80 B3 si B4 sunt inscrisi pe forum?


ManiacuV6
 Share

  

  1. 1. Cat

    • 0
    • 0


Postare recomandată

Bine ai venit! foarte buna masina, ai facut alegere buna! si eu sunt posesor de un model identic:) daca ai ceva intrebari pe viitor si pot fi de ajutor am sa il acord cu cea mai mare placere!numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sant si eu proaspat posesor al unui audi 80,b3 din 1990 motor 1,8 cu tipul de motor NE. stie cineva daca acest tip de motor e E1 sau E2?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iordache_octavian24

salut,eu am b3 1991 injectie si a fost cataogat drept non-euro de catre rar bv deci.....ca la noi.oricum in actele de germania este e2.repet,ca la noi.imi pare rau daca te-am dezamagit.numai bine :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor. inca un proprietar proaspat de audi 80 2.0 ABK 1992. sper sa iasa euro 2 :P

post-26152-1283201863_thumb.jpg

Modificat de S.Razvan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

ma poate ajuta cineva cu un seervice manual pt un Audi B4 din '94???? Am cautat peste tot si nu am gasit nimic, doar in rusa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salutare la toata lumea!ma primiti si pe mine cu masinuta asta:b4,2.0e,85 kw? :icon_thumright: sper sa fiu de ajutor pe aici

ma poate ajuta cineva cu un seervice manual pt un Audi B4 din '94???? Am cautat peste tot si nu am gasit nimic, doar in rusa
Modificat de ciphri
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Audi 80 B4 s-a produs in paralel cu A4 intre '94 si'96 ?.. .Ma gandeam ca A4 e succesorul lui Audi 80 B4 ,ca la passat B3 ,B4, B5 etc.....gandeam gresit nu? :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Audi: Continuity In Flux (The Audi A4 Evolution)

da, audi a4 b5 este succesorul lui audi 80 b4, cat despre producerea lor in paralel, nu stiu ce sa zic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

va salut pe toti ! sint si eu ,posesor de audi 80 avant(b4) 1,9tdi,motor 1z.Parerea mea:sint masini minunate(daca te pricepi putin la mecanica).O am de vreo 3 ani si am avut citeva probleme (turbina,debitmetru,scurgeri de ulei,etc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesant clipul. Nu i-mi dau seama cum de l-am omis . :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare, de unde vine denumirea asta Audi 80, ce semnifica cifra 80?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright:Si eu sunt posesor de Audi 80 b4 TDI de 2 ani si jumatate, pot intra si eu? Vreau si eu la intalniri mai ales ca este unul foarte intretinut si tunat cu bun gust. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o intrebare, de unde vine denumirea asta Audi 80, ce semnifica cifra 80?

The original Audi A80 was manufactured between 1966 and 1969. It was part of the Audi F103 series, in which each model was named for its horsepower rating. Thus, the first A80 model features an 80-horsepower engine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

de jumatate de an propietar audi 90 2.0 5 cilindri

post-20456-0-21769000-1298733184_thumb.j

post-20456-0-96489800-1298733193_thumb.j

post-20456-0-39967600-1298733200_thumb.j

post-20456-0-79815100-1298733205_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Minunata masina... dar din pacate cam insetata.

Cateodata ma gandesc ca daca nu as avea masina deloc si as dispune de numai 2000-3000 euro, ce masina as alege? Cu siguranta un Audi80 B4 sau la un "nacaz" chiar un B3. Probabil ca gandesc astfel din cauza ca am avut un butoiash B3 intre 1998-2004 (mandria mea si masina mea de suflet), dar oricum sunt ferm convins ca Audi80 se tine cel mai bine dintre toate babele de 20 de ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de jumatate de an propietar audi 90 2.0 5 cilindri

2.0 in 5 cilindrii? putin probabil, poate 2.3

2.0 e in 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina este audi 90,nu audi 80 deci,capacitate 1994 ; 5 cilindri;cod motor PS ;115 cai; injectie ke-jetronic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor,

Ma adaug si eu in lista posesorilor de Audi 80 B3 2.0i 101Kw Quattro din 90-91 in acte, editia cu semnatura "10 jahre quattro".

Sunt posesorul ei doar din aceasta iarna si chiar ma pot lauda ca am o masina buna.

Inainte am avut un Passat din 2000 1.9TDI-PD. Sincer sunt mult mai multumit de acest Audi. Intradevar consuma dublu fata de Passat, este mult mai rigida datorita suspensiei sport cu garda coborata din fabrica, dar este uimitoare masina.

Si la dotari ma pot lauda cu interiorul recaro special de Quattro, reglaj scaune fata pe inaltime, AC, ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite si heliomate din fabrica. A si sa nu uit diferentialul blocant Torsen.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare tuturor.sunt posesor de un an al unui audi 80E,cod abk,2000cm,116 caluti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare baieti ma ajutati si pe mine cu o problema care nu o pot descoperi am si io un b4 tdi din 1993 motor 1z .masina nu trece de 120 de k/h se tureaza in gol pana la 4600 de ture si se accelereaza cu intarziere si nu trage cum trebuie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambreiajul decedat, dupa simptome iti patineaza discul de ambreiaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum zice sharanel zic si eu. Trage frana de mana si daca masina pleaca de pe loc posibil sa nu fie ambreajul. Daca masina nu pleaca de pe loc este ambreajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci masina pleaca cu frana de mana trasa ambreaju este nou nout nu are 3 saptamani placa disc rulment tot chitu si cateodata pe la 2500 de ture am niste suturi asa exact cum facea dacia de mult cand se infunda jigloru si acceleratia este cu intarziere asa se pare ?? am pus un debitmetru de pe alta masina care mergea foarte bine si toat asa face aveti idee care sa fie cauza??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.masina nu trece de 120 de k/h se tureaza in gol pana la 4600 de ture si se accelereaza cu intarziere si nu trage cum trebuie

cateodata pe la 2500 de ture am niste suturi asa exact cum facea dacia de mult cand se infunda jigloru si acceleratia este cu intarziere asa se pare ??

In doua posturi ai descris doua simptome diferite, cand te hotarasti anunta-ne. Si inainte de a mai posta trimite continutul unui moderator sa iti corecteze greselile de ortografie, de tastare si de exprimare, ca sa intelegem si noi ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!