Jump to content

emblema janta


anged
 Share

Postare recomandată

dupa cum puteti vedea in poza s-au rupt 2 picioruse de la emblema. are cineva idee cum as putea lipi-o de janta? ce solutie sa folosesc? oare cat costa un set nou oem? la bucata nu cred ca se vand.  aftermarket o fi de calitate? nu vreau sa cumpar de pe net pt ca nu vreau sa incurajez furtul.

post-63260-0-03004200-1395692360_thumb.j

post-63260-0-46558800-1395692360_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti pe okazii seturi noi, nu sunt prea scumpe, dar nici foarte ieftine (si noi, nu furate)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te duci la distribuitor de piese, e vreo 20 sau 30 d lei bucata ! si ai terminat povestea ! incetati cu astia de pe net care le fura de la alte masini !


p.s. se vand si la bucata! 95% din piesele din gama VAG se vand la bucata! de la ultima saiba si piulita pana la ceva mai complex! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat din targ originale sh, nu cunosc provenienta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poxipol si gata..

Si la echilibrarea rotii ce faci ?

Spargi emblema ?

Ca dupa ce o lipesti cu poxipol nu mai dai jos !!!!!!!!!!

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune banda dublu adeziva in jurul picioruselor si va intra fortat in janta. O vei putea da jos si remonta ori de cate ori vrei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok, multumesc, asa ma gandeam si eu sa o infasor in leucoplast sau banda dublu adeziva si sa o introduc fortat. nu am incercat inca sa vad cat costa oem, aftermarket cred ca nu sunt calitative. de pe net furate de la voi nu vreau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat de la Midocar. Se vand la bucata si costa 40 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si la mine s-au rup insa am folosit pistol cu bastonase de plastic si le-am pus la loc si intarit marginea capacelor ca sa nu se mai rupa usor clemele. Acum stau foarte bine.

Modificat de blordc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!