Jump to content

Zgomot punte spate stanga


Mircea Lianca
 Share

Postare recomandată

Mircea Lianca

Salutare,

Am o mica problema la masina din semnatura, problema care in service nu a putut pe moment fi identificata - "mai mergeti cu masina si poate se accentueaza bataia" a fost recomandarea service-ului autorizat

 

La viteze de peste 50km/h pe drumuri tip "piatra cubica" se aude o bataie in zona rotii stanga spate, iar la constatare si service-ul periodic nu s-a identificat nimic - "nu misca" nimic decat in limite. E drept ca bataia nu este foarte pregnanta dar exista si nu as vrea sa conduca la un defect mai mare. Singura constatare in service este ca in cca 5000 km trebuie sa schimb placutele de frana si mi s-a recomandat sa procedez si la schimbarea discurilor.

 

Masina are acum 212000km dar numai 10.000km sunt in Ro si doar in ultimele cinci luni facuti.

 

Ce credeti ca ar putea fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Vezi sa nu fie flansele de la telescop ,bucsele punte spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mircea Lianca

E scumpa povestea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geisterfahrer

Ar putea fi multe, masina are destui km. Mai mergi cu ea si probabil zgomotul se va amplifica pana cand poate fi identificat in service.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Passat ul meu B7 este nou si troncane pe spate la denivelari. E prea rigida masina...Am avut un Passat din 2009,l am tinut 3 ani( cumparat la 150.000km si vandut la 240.000km),fara nici o problema la motor sau partea mecanica. Troncanit pe spate...nici vorba. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am gasit si eu la B-7le meu  aceeasi problema. Cauciucurile spate erau uzate atipic/deformate. Am rectificat unghiurile in sperantza k de-acolo este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!