Jump to content

Dash PC in VW BORA


TIR
 Share

Postare recomandată

...am inteles ca display-ul e touch-screen sau gresesc..... oricum intrebarea era pe unde bagi informatia in el adica unde e mufa USB?

si a doua intrebare .... mai degraba ingrijorare... crezi ca va rezista display-ul la cantitatea de aer cald care il"loveste" direct in spate... sti ca se incalzeste rau de tot spatiul ala de sub suportul de pahare.... s-ar putea sa apara ceva diferente de contrast...

In rest sa te bucuri de el cat mai mult... ca arata misto

Modificat de TOXIC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • TIR

    23

  • gabriel

    9

  • Golf TDI

    6

  • WoW

    3

Top Posters In This Topic

Da este cu touchscreen. Mufa usb este in spatele lui si duce la uninte care am montato in portbagaj.

In ce ce priveste incalzitul nu cred ca ar fi probleme e foarte mult spatiu in spate... si monitorul nu are mai mult de 1cm grosime da nare de unde ssa aiva atata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat jucaria asta:

Tablet PC DEVO model Evoook ,VIA Eden-1 Ghz,40 GB,512 MB DDR.Wireless,Bluetooth,Modem -56 Kbps,Realtek 10/100 Base -T ,AC-97 Audio on board sound,16-bit stereo,full duplex bilt-in speaker and microphone,8,4'' TFT LCD Touch panel SVGA 800x600,3USB 2.0 port,1 IrDA,1 Earphone jack,1 micriphone jack,1 PCMCIA Type II Slot,1 mini VGA output port,10 HOT Key,Brightness Control,Removable Li -ion Standard batery Pack (3 ore),Whizpro Bios ,APM 1,2 ,WINDOWS XP Home Edition

Nu stiu inca daca o sa-l fixez undeva in masina, dar probabil ca atunci cand o sa am o solutie GPS viabila va trebui sa pot sa-l folosec si in mers.

Cred ca e mai bine sa-l pot lua cu mine, sa sa nu fiu legat de masina, pentru internet si alte aplicatii.

Modificat de bebestef
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

POZE DE LA MONTAJ:

DACA TOT AM INCEPUT TREABA HAI CU BOXE SI PE SPATE CA DE merita ACUMA:

WELCOME...

Momentan atata ca nu am avut cand sa mai facem si softul pe el instalat maine... continuarea si eventual mai multe poze...

Felicitari. exact asta urmaresc si eu sa mi fac dar n am strans inca banii. vreau sa te intreb de TV tuner daca ai cum iti merge, daca e extern etc.

Succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

suppeerr tarree!!!!!!!!!!!

si eu vreau, spune-mi te rog cat a fost shipingul??

o sa intru pe site sa caut un alt tip de monitor deoarece consola la mine e ocupata de un gps cu ecran mic la care nu as vrea sa renunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cu totul adus acasa face vreo 1000 EUR cu tot ce mi-am luat...

Am si gps pe masina... merge super bine si in mers nu am nici o problema...

In legatura cu tv/radio nu am rezolvat nimika momentan este extern nu stiu ce are nu prinde radio bine deloc. Cred ca maine o sa li leg la antena masinii originala. Si pt tv imi trebuie alta antena

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai >>>> AICI <<<< toate butoanele posibile, cu poze si coduri. Odata stabilit codul, te duci la reprezentanta si il cumperi, din stoc sau la comanda. Succes si felicitari pentru sistem!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai >>>> AICI <<<< toate butoanele posibile, cu poze si coduri. Odata stabilit codul, te duci la reprezentanta si il cumperi, din stoc sau la comanda. Succes si felicitari pentru sistem!

WOW foarte tare mersi pt ele cred ca pana la urma o sa comand asa ceva da ssta bine si cu el in scrumiera nu il observa nimeni. De exemplu acuma am masina la spalatorie si am oprit tot siteumul sa nu se joace nimeni la el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EXTRAORDINARA treaba ai facut acolo, felicitari.

sincer me bate si pe mine gandul....dar e cam complicat din cate am vazut :scratch:

daca poti, la terminarea instalarii sa faci o lista cu toate cele necesare pentru instalare, operatiuni,echipamente, costuri..etc, poze daca mai ai din timpul montarii, in caz ca ne apuca pe unul dintre noi(restul doritorilor) mesteritul.

inca odata felicitari!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru sistem, si sa-l folosesti SANATOS!

Mai pume te rog poze daca mai ai.

Superb!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EXTRAORDINARA treaba ai facut acolo, felicitari.

sincer me bate si pe mine gandul....dar e cam complicat din cate am vazut :D

daca poti, la terminarea instalarii sa faci o lista cu toate cele necesare pentru instalare, operatiuni,echipamente, costuri..etc, poze daca mai ai din timpul montarii, in caz ca ne apuca pe unul dintre noi(restul doritorilor) mesteritul.

inca odata felicitari!!!!!

Pai nu e greu de instalat deloc daca e sa o luam asa. Sincer cel mai nasol e cu masca aia care am facut-o pt display. Bine e asa ca asa am vrut eu. Da el original ai vazut ca are carcasa lui si are si niste butoane pe el.

Daca ar face cineva masti din acelea ar fi super ca nu ar dura mult deloc instalarea. Pe ce vrei sa iti pui pe GOLF sau pe TT ? ca am vazut si pt TT pus :D

Tot ce trebuie pt instalarea lui vin in pachet. A si trebuie trase fire pt fiecare boxa a masini cam asta ar fi o operatiune in plus. Si se si auda trebuie si o statie doar pt boxele masinii. Asta e ce se pune in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu e greu de instalat deloc daca e sa o luam asa. Sincer cel mai nasol e cu masca aia care am facut-o pt display. Bine e asa ca asa am vrut eu. Da el original ai vazut ca are carcasa lui si are si niste butoane pe el.

Daca ar face cineva masti din acelea ar fi super ca nu ar dura mult deloc instalarea. Pe ce vrei sa iti pui pe GOLF sau pe TT ? ca am vazut si pt TT pus :rolleyes:

Tot ce trebuie pt instalarea lui vin in pachet. A si trebuie trase fire pt fiecare boxa a masini cam asta ar fi o operatiune in plus. Si se si auda trebuie si o statie doar pt boxele masinii. Asta e ce se pune in plus.

pe golf vreau sa pun, pe TT nu intra din cauza bordului prea mic, asa cred.nu are loc din cauza climatizarii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe golf vreau sa pun, pe TT nu intra din cauza bordului prea mic, asa cred.nu are loc din cauza climatizarii

Eee sati lnistit ca merge si la TT am vazut eu care au facut si la TT. au mutat clima mai jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic detalii despre cum functioneaza? Ceva poze cu navigatia... ce soft folosesti... impresii, TOTUL. :lol:

Sau esti prea fericit (si ocupat sa te joci cu el) si nu mai ai timp sa ne "alimentezi" cu informatii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimic detalii despre cum functioneaza? Ceva poze cu navigatia... ce soft folosesti... impresii, TOTUL. :lol:

Sau esti prea fericit (si ocupat sa te joci cu el) si nu mai ai timp sa ne "alimentezi" cu informatii?

Deci de functionat, functioneaza foarte bine nu am ce sa zic:) Am stat ieri vreo 4h sa reinstalez toate softurile la el ca aveam eu pitici pe creer ca nu imi merge bine in cele din urma l-am facut super mi-am instalat si zapp-ul (am net). Programul de navigatie se numeste Marco polo vine inclus as vrea sa il schimb totusi ca e in germana sunt varza nu inteleg nimic da totusi merge grozav.

A uitasem mai mi-am achizitionat ceva: este pt reglarea volumului super marfa si e si programabil.

Mai multe detalii maine cand fac niste poze pe zii ok ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, si merci pentru promptitudine :D

Poze noi de pe zi de la reinstalarea sofurilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auzi da niste sofuri pt asa ceva nu stii pe unde gasesc ca ala care il am da numai erori... e idiot rau :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat MEDIA CAR?

E super...

Cauta-l ca e disponibil la download pe Internet :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana la urma am rezolvat problema cu softul merge super bine. Acum am ceva probleme ca nu imi citeste toate formatele de videoclipuri pt ca el foloseste windows media player... nu exista vre un program de codecuri care se instaleaza in windows si sa le foloseasca si media player ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista cum sa nu existe de ex ace mega codec pack , nimo codec sunt multe cum sa nu fie dar mai trebuie si un pic configurate sa mearga pe media player

As vrea sa stiu si eu daca te tine bateria cu el mergand adik daca iti consuma mult chestia asta cu tot cu statie ca banuiesc , ca ai pus statie ca asa nu se aude (cu motorul oprit ca in mers e clar ca tine )

Eu as vrea sa fac asa ceva cu o placa de baza normala dar de dimensiuni mici , pt ca mi se pare mic totusi acel procesor de 1000 sau 1200 si totusi scump :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!