Jump to content

service mobil


nadir@boosted.ro
 Share

Postare recomandată

asta inseamna k trebuie sa ma combin cu ink 1 forumist......cineva interesat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • C.T.C.

    40

  • nadir@boosted.ro

    12

  • ValiB

    12

  • warhammer

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu voi fi, dar ceva mai incolo.. ca acu tre sa imi revin financiar dupa lovitura care a primit-o portofelu' de la ML-u de care v-am zis.... :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@All-X > da-mi de veste cand iti revii financiar.asta inseamna k am gasit si k se face....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@All-X > da-mi de veste cand iti revii financiar.asta inseamna k am gasit si k se face....

sure thing :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca si in timisoara se poate organiza ceva similar, adica sa ne ajutam intre noi forumistii. Eu sint dispus sa pun la dispozitie ceva scule, documentatie, ... astept propuneri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitandu-ma mai atent pe forum am gasit un subiect (slab dezbatut) referitor la cursa schimbatorului de viteza.se pare k interesat de aceasta schimbare a fost IZOTOPE insa "tema" propriuzisa nu a mai fost dezbatuta de nimeni.acum, vin eu si intreb...se poate face aceasta modificare la schimbator prin acest SERVICE MOBIL?..dar hai sa va spun eu : cursa mai scurta

http://www.vwfixx.com/forums/index.php?showtopic=40125&st=0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitandu-ma mai atent pe forum am gasit un subiect (slab dezbatut) referitor la cursa schimbatorului de viteza.se pare k interesat de aceasta schimbare a fost IZOTOPE insa "tema" propriuzisa nu a mai fost dezbatuta de nimeni.acum, vin eu si intreb...se poate face aceasta modificare la schimbator prin acest SERVICE MOBIL?..dar hai sa va spun eu : cursa mai scurta

http://www.vwfixx.com/forums/index.php?showtopic=40125&st=0

Daca te referi la un short-shifter se poate face dar trebuie ceva documentatie inainte si sa te gandesti daca nu merita mai degraba sa iei un kit gata facut ( costa cam 150$). :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e mai simplu sa prinzi o bucata de tabla mai groasa de bratul selectorului, care sa aiba o gaura orientata in jos in care vine bagata tija.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai XANu, tocmai aici este problema.banii....si dc sa dai atatia cand se poate face chiar fara prea mari riscuri.in cazul in care nu iese din prima si strici piesa, o inlocuiesti...si este si mai ieftin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine, dar nici 150 de euroi nu ma costa inlocuirea ei... :)

Modificat de Bizonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar am vazut k mai sunt pe aici, mai rar ce-i drept, forumishti de la Iasi. Crede-ti k am putea organiza si in Iasi un service mobil?

Modificat de Micutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro
bine, dar nici 150 de euroi nu ma costa inlocuirea ei... :blink:

Xanu a zis ca, costa 150 daca o cumperi de la o firma de tuning ideea e ca se poate schimba asa cum ai vazut in vwfixx.com dar tre sa te pricepi si sa ai pe cineva sa iti faca piesa sau sa ai o piesa dupa care sa te orientezi

apoi rezultatele se vor vedea ;;)

placere la condus si mult mai putin timp de schimbarea vitezei

castigi cel putin 2 secunde la fiecare schimbare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate si poate de aceea am apelat la acest service mobil.numai k eu veneam cu piesa de rezerva si de aici se putea incepe punerea ei in practica pentru k nu-i asa..nimeni nu s-a nascut invatat.cat despre faza asta..

bine, dar nici 150 de euroi nu ma costa inlocuirea ei... :blink:

eu m-am referit la G60

;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde e legat cu mine in citat ca nu prea o observ ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

deci

din cate am vazut in pozele de pe siteul asta http://www.vwfixx.com/forums/index.php?showtopic=40125&st=0

este vorba de scurtarea cursei de la ambreiaj nu de scuratrea cursei de la maciulia :blink: deci ei tot short shifter il numesc desi in adevaratul sens al cuvantului este alt ceva !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar am vazut k mai sunt pe aici, mai rar ce-i drept, forumishti de la Iasi. Crede-ti k am putea organiza si in Iasi un service mobil?

Da de ce nu !! eu sunt dispus la asa ceva :D

Dar am vazut k mai sunt pe aici, mai rar ce-i drept, forumishti de la Iasi. Crede-ti k am putea organiza si in Iasi un service mobil?

Da, de ce nu !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

cine ma ajuta si pe mine undeva pe la jumatatea lunii sa dau toate geamurile jos si sa le montez la loc.(FARA PARBRIZ)

vreau sa-mi ionizez masina si am nevoie de putin ajutor..

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

ionizezi geaburile poate :banghead:

pai depinde cand hotarastete la o data poate gasim un compromis eu in urmatoarele 2 wknd`uri sunt cam ocupat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ionizezi geaburile poate :banghead:

pai depinde cand hotarastete la o data poate gasim un compromis eu in urmatoarele 2 wknd`uri sunt cam ocupat

da, geamurile.m-am grabit putin.....oricum s-a inteles ceva pe acolo :)

am sa te caut eu si vb atunci.ms mult de tot

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, geamurile.m-am grabit putin.....oricum s-a inteles ceva pe acolo :)

am sa te caut eu si vb atunci.ms mult de tot

maine ( Duminica ) dau chiulasa jos. Cine vrea sa mai sa uite si sa invete ceva il astept :)

Poate o sa fac si ceva poze

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde si la ce ora dai jos ciulasa? Eu sunt foarte curios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde si la ce ora dai jos ciulasa? Eu sunt foarte curios.

Crangasi , duminica la 10

Nr meu 0723384407

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se mai poate si costa 1,5 mil placa de 2/1 ( din placa de 2 /1 se pot face pt 2 golfuri)

sunt dispus sa-mi fac si eu presuri dar nu am cu cine..pana la urma se poate face separat?... adica pot lua doar pentru o masina? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

eu am acasa mai mult de 3sferturi dintr-o placa adica am o placa si e taiat cam 30 de cm pe o latime de 5 cm din ea ... daca vrei iti dau jumate adica jumatate din placa dar aia care o am eu acasa este de 25mm si a costat ceva mai mult deci ar veni undeva la 90 ron jumatatea ta.

Daca iti convine da-mi un semn si te ajut !

daca nu ma insel eugen pe masina lui tot asa are presurile din tabla dasta mai rigida nu din aia mai subtire !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!