Jump to content

Ce V-ati Lua: Piele Sau Bixenon?


dintzauru
 Share

Postare recomandată

daca ati avea bani doar de o optionala , ce v-ati lua piele sau bixenon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia piele ......daca mai stangi bani pe urma iei si xenon ...e mai usor de montata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca as circula mult noaptea as lua Xenon , daca nu ...farurile cu halogen fac fata foarte bine si nu merita investitia in Xenon , piele nu as lua decat cu scaune incalzite si cu geamuri cu protectie solara pentru vara...in timp pilelea capata un aspect lucios oricat ai curata-o si aluneci cu hainele pe scaun , consider ca piele ar merge la omasina gen s-classe cu care nu mergi toata ziua la super-market sa faci cumparaturi asa ca daca ma gandesc la necesitatile mele nu as lua nici una nici alta :rolleyes: as lua un sistem audio performant sau sistem de navi daca ma gandesc la viitor...chestie de gust :screwy:

BTW unele Xenoane lumineaza mai prost decat Halogen asa ca atentie .... unele am zis :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Automotive Electronics

BI-XENON pt. ca daca le montezi ulterior o sa te coste ff. mult.

Modificat de dm76ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot Xenon as lua... pielea cere prea multa atentie. Vara transpiri orice piele ar fi, dar adevarul e ca arata mai bine interiorul cu piele. Dar tot Xenon as lua... iluminare mult mai buna ca in cazul halogenelor, mai ales ca am auzit ca Passat-ul are ceva probleme cu becurile cu halogen (nu lumineaza suficient de departe)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca piele...daca sunt faruri cu lupa ma multumesc...oricum buna intrebarea:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xenon. Pielea se poate pune dupa si eu oricum prefer siguranta (xenon-ul este o optionala de siguranta) inaintea comfortului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu la TT le am pe amandoua, da mai mult as fi ales pielea in locul xenonului.

oricum la optiunea de piele iti da standard si scaunele incalzite, nu??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Categoric Xenon. Am avut o experienta proasta cu scaunele de la o Leganza. La curbele luate cu viteza ma scurgeam pe scaunul din dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu generalizam... nu se compara scaunele de la leganza cu cele de la passat(vag-in general) in plus la vag pielea se poate alege numai pe scaune profilate, nu si pe cele clasice. sigur nu zbori din ele...100%

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xenon. Am avut pe un Ford Explorer piele si nu mai vreau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xenon clar....am avut piele pe un S80 si dupa 120k km s-a facut cam varza oricat de ingrijita era.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xenon!

Pielea mi se pare un moft fara prea multe avantaje in afara de imagine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ati avea bani doar de o optionala , ce v-ati lua ...

Cu riscul de a fi OT, mi-as lua ... motorul mai puternic ... 2.0TDI 170CP.

Celelalte, daca sunt chiar esentiale, se pot pune si ulterior. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si promptitudine!

1.Atunci daca este sa cumpar un Passat 2.0 Tdi 140 cp , fara piele pot sa cer un Highline fara piele?

2.Sau mai bine zis de la ce configurare credeti ca ar trebui sa plec : Trendline Comfortline sau sport line? 3.Sportline este rigida? Vreau una sa nu fie rigida...

Cam multe intrebari deodata dar pentru mine fac parte din aceeasi intrebare {vreau sa ma simt cat mai bine in noua mea masina...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. nu se poate HL fara piele. Am vrut si eu asa ceva si nu se poate...

2. depinde ce vrei sa aibe masina. La mine a fost mai ieftin sa iau HL decat CL + optionale

3. Daca nu vrei sa fie rigida, nu lua suspensii sport, dar depinde ce vrei sa faci cu ea....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ei tot CF plus optionale ti-as recomanda. Eu asa am comandat si la socoteala cu xenon si alte optionale mi-a iesit mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xenon. Pielea se poate pune dupa si eu oricum prefer siguranta (xenon-ul este o optionala de siguranta) inaintea comfortului.

sint de acord cu tine

Si ei tot CF plus optionale ti-as recomanda. Eu asa am comandat si la socoteala cu xenon si alte optionale mi-a iesit mai bine.

merci.asa am sa fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

din pct de vedere al meu topicul se inchide , am comandat masina si deja m-am lamurit:am luat un highline cu bixenoane ca sa le am pe amindoua

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!