Jump to content

Boxe stock Audi A6 !


andrein
 Share

Postare recomandată

Okey, cum zici tu ! Eu iti doresc mult NOROC ! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu poti sa dormi linistit dar la un prieten ere sa-i ia foc masina...si cand si-a pus muzica i-am zis dar nu a vrut sa asculte...exact ca tine...prietenul tau sunt sigur ca nu-ti vrea raul dar poate nici el nu stie chiar bine...ce lucreaza in domeniu?

Tu crezi ca sigurantele alea s-au inventat degeaba si toata lumea le pune de fraieri?

poate tu nu o sa patesti nimic si nici nu iti doresc dar aia nu inseamna ca asa trebuia :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai el o zis ca nu mai stie daca mi-o pus sau nu, cum nu mai stiu nici eu exact, da nici o problema, sa ma duc sa se uite si imi pune. Repet, riscul este in caz de scurt la firul respectiv.... so, depinde si de cat de bine e facuta izolatie si pe unde e tras firul.

Cat despre ce lucreaza..... cum sa-ti zic, de cand il stiu nu am auzit pe nimeni sa zica ca a facut cava rau, ca a dat un sfat gresit, ca nu a facut ceva calumea.... in schimb vin la el oameni cam din toata tara sa le lucreze: linii audio, alarme, computere de bord, tot ce vrei tu si are electronica in el :huh:

P.S. Sa stiti ca de ieri de cand am vb cu el tot ma suna sa ma duc sa vad daca mi-o pus siguranta sau nu, si in nici un caz sa nu credeti ca nu va dau dreptate in legatura cu siguranta respectiva, chiar o recomand calduros la toata lumea, dar eu stiu cum lucreaza el si nu imi fac probleme.

P.S.2 Promit sa ma duc pe la el sa ne uitam de siguranta.... ;)

P.S.3 Fuscobal, un lucru bun.... da-ne niste linkuri de unde putem sa luam boxe calumea din Ro, pt ca doar la bucuresti gasesti firme cu tot ce vrei, in zona mea mai putin - ultimu dif DLS l-am comandat din buc de pe net, da am uitat adresa si firma si nu o mai gasesc :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru DLS, Tottal Motto are preturile cele mai bune si sunt profesionisti. Se pot trimite prin fan-courier > multi din tara au luat asa de la ei !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost, am verificat, ii tras prin siguranta.

BTW, casu' din fabrica, la mine Symfony II, are boxele din usile din fata legate pe o iesire a aparatului, iar cele de pe spate+difu din polita sunt legate la un mic amplif de 20 W, deci, judecand logic, iesirea pe fata ar fi de 10-15 W, deoarece sunetul mai puternic vine din spate, nu ?

P.S. Tocmai m-am suparat si am zis ca o sa fac si sunetu din masina asta beton :) . Maine o iau din service, si voi incepe probele, si sper ca la urmatoarea intalnire sa va delectez pe toti :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

ce am aflat de ceva vreme e ca la A6 boxele de pe spate sunt amplificate. iti poti da seama chiar ascultand treaba asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu pe unde... dar pe undeva am scris ..... amplifu ala e cat pumnul meu, sau putin mai mare - si are ceva de genul 2X20 daca bine imi aduc aminte, si pe el sunt legate de obice 3 difuri - portierele spate + polita, precum si tweterele spate..... se poate mai bine.... mult mai bine.... :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu pe polita din spate nu am boxe. Si nici nu am vazut vreun Audi (A4 sau A6) care sa aiba boxe acolo. Chiar as fi curios daca te-ai putea uita pt mine mai atent sa imi confirmi daca tu ai sau nu.

Adica am gaurelele alea dar daca ma uit din portbagaj in sus spre ele nu vad nici o boxa. Si pe deasupra daca pun urecehea langa luneata spate nu aud nici un sunet care sa provina din acea zona.

Multi ziceau ca au boxe acolo si cand ma uitam nu era nimic.

Acum te-a s ruga pe tine sa arunci o priviere si sa-mi spui ... poate chiar ai si as vrea sa stiu si eu

Multumesc.

PS: Unde este situat acest amplif ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din nou..... am mai spus pe undeva..... eu am, chiar am schimbat-o cu un subwofer mai puternic, si tot acolo unde am mai spus mi-a raspuns l.u.v. - ca la el pe A6 are in dreapta in porbagaj parca. Nu mai stiu, dar vezi aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,la mine in portbagaj in dreapta se afla subwoofer-ul,am si eu tot 8 boxe in masina,dar la mine sonorizarea este Bose,de care eu,un umil sofer si pasager uneori sunt foarte multumit..

Acum depinde si ce cauti,eu am aproape 40 de ani si au trecut timpurile in care imi scoteam ceara din urechi cu ajutorul amplif-urilor si Woofer-elor din masina in timp ce conduceam prin oras cu toate geamurile lasate..

Eu spun ca pentru un om normal,fara fite in cap,sistemele audio actuale de prim montaj sunt arhisuficiente!

Sanatate la toti..

Luigi Vicol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haide l.u.v, nu minti, zici ca au trecut vremurile alea??? Si totusi ai linie Bose pe masina.... care e ceva peste linia standard, nu ?

Hai recunoaste ca ceva simplu te zgarie pe urechi.... :) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Lumea vad ca se pricepe la instalatii de sosnrizare in masina pe aici. Eu unul recunosc sunt novice.

Instalatia audio pe masina mea este cea standard. Mie mi se pare ok pana la o anumit punct (volum); de la un anume nivel al volumului as dori o mai mare fidelitate a sunetului, cel putin asa simt eu. Clar se poate mult mai bine.

Modificat de zaxas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zaxas - boxele tale s-ar putea sa fie puti obosite - au totusi 5 ani vechime; la mine, boxele stock se apropie de cele infiniti - care au fost 350 lei; eu zic sa vezi cat te costa boxele originale, apoi sa vezi cu care iesi mai bine; ca fidelitatea sa-ti urce mai sus iti va trebui si o statie... motivele le gasesti pe forum, nu le mai repet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!