Jump to content

diferenta intre SB si RA ?


feather_cosmin
 Share

Postare recomandată

eu am la 3000 rpm 110km/h si cand trec la diesel vreau sa schimb doar treapta a5a. eu am 02a pe masina cod cgy


in treapta a5a ....la 2500rtm....120km/h...jante pe 15" -195/45/

cred ca iti arata aiurea vitezometrul. tu ar trebui sa ai 100km/h in a5a cu cutia aia calculat pe marimea originala de golf mk2 (195/50r15).

sti ce culoare are cititorul tau de pe cutie? ar trebui sa fie rosu.

Modificat de alyn_xwt
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum drak aflu eu codul la cutie? este inscriptionat pe undeva? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kuva008.jpg

Si la cutiile mici  de pe golf 1/2 si sunt si pe 3 e tot asa dar dedesupt pe o zona aplatizata a "clopotului" cutiei.

 

transcode.JPG

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dap este rosu ..o sa probez ceasurile cu un gps.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am avut si eu ceasuri de bord cu probleme cand aveam golfu. Mie pe bord imi arata 120 si real aveam 90. Cand leam desfacut cineva se jucase la ace si nu a mai putut sa le calibreze. Am schimbat ceasurile cu unele in care nu se umblasera si totul a fost ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam ce piese se mai nimeresc de pe b3 pe golf2? inafara de motor si cutie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frane, pompa frana + servofrana si cam atat. Trimite-mi si mie niste poze cu masina.

Vezi ca passat-ul are frane de 256 mm pe fata, tamburii mult mai mari, pompa de frana si servofrana sunt ca la golf mk2 gti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am abs :( am dicuri ventilate de 256 deja , pe spate am discuri ...planetarele merg ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merg. sunt mai lungi planetarele. suspensia merge (da o faci mai inalta pe a ta), butoanele de la bord, manetele, o parte din instalatia electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

ai ajuns pe la masina? Sa imi zici si mie codul cutiei si fai niste poze masinii. Si eu tot SB am ales ca sa pun pe passat, doar ca o sa mearga fara intercooler o perioada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!