Jump to content

Cardinal motors Ploiesti


raduss
 Share

Postare recomandată

Anul trecut am cumparat de la Cardinal un vw bora (prin leasing).Eu fiind din Ploiesti m-am gandit sa iau de aici masina,mai ales ca de-abia se deschisese noul sediu,am zis sa nu mai stau sa caut prin Buc.Mare greseala am facut:vreau sa spun ca doar in prima luna mi-a venit factura de leasing la timp , in rest a trebuit sa dau mereu telefoane la ei si sa ma interesez de factura, care venea mereu cu intarziere.Dar luna asta s-a umplut paharul:am primit si o factura de penalizare de 297 de euro pt ca n-am platit factura la timp :D .Adica tot eu sa platesc penalizari pt ca nu primesc factura... In fine dupa scandal mare facut la ei in birouri, directorul de acolo a spus ca e greseala lor dar ca banii nu pot sa-i mai recuperez decat printr-o reducere la prima revizie.Dar ma gandesc cat poate sa coste revizia de 15k ca sa-mi ofere ei reducere de 297 de euro ?

Sunt plin de draci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-i suport p-astia care-mi dau motive "nu mai pot sa va dau banii ca i-am bagat in program". NU MA INTERESEAZA. Ce-as face eu: Eu nu platesc nici o penalizare. PUNCT. Daca aveti o problema cu asta, maine discutati cu avocatul meu si protectia consumatorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa stii ca cei de la cardinal sunt vechi "cunoscuti" ca problematici. cauta sa vezi multe topic-uri despre supararea lor.

deocamdata nu te pot ajuta, dar cat de curand sper sa reusesc. oricum mult succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma cat ar costa prima revizie presupanand ca as cumpara uleiul si filtru de la ei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu stiam ceva in jur de 200 euro. atat am dat eu pe la seat. si bridefo la un polo tot cam atat a dat. deci cam de cate ori ai revizii gratis ?;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In principiu ei au zis de prima revizie dar cred ca urmeaza alt scandal , nu stiu dc tre sa platesc eu acum revizia cand masina are de-abia 5k km...e ca si cum as plati in avans...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

neprofesionisti daca vine vorba si de reparatiile la masini..nu respecta termenele de livrare dupa reparare au multe alte probleme...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut,

Eu am cerut pe mail, celor din Ploiesti, o oferta de pret pentru schimbat distributia (passat b5 2000) cu piesele lor prin august 2009 si mi-au cerut "cu tot cu TVA" 4400 RON. :)

La alte firme de prin Bucuresti am gasit intre 18 si 27 mil.

Modificat de Miril
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am masina in service la Cardinal Motors Ploiesti ... dupa o mica tamponare ... ma poate ajuta cineva cu o "pila" la tinichigerie pentru a merge mai repede treba? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Eu zic sa mergi la protectia consumatorului.

Pastrezi frumos plicul in care ai primit factura cu rata+penalizare, vezi data scris pe plic, te duci la posta ii pui sa-ti dea in scris cand a ajuns plicul la destinatar si gata treaba, ii bagi bagi pe gat la OPCP. Ceri recuperarea daunei si ca de acum inainte toate facturile sa-ti vina cu recomandata si confirmare de primire, astfel incat sa nu mai existe discutii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic sa mergi la protectia consumatorului.

Pastrezi frumos plicul in care ai primit factura cu rata+penalizare, vezi data scris pe plic, te duci la posta ii pui sa-ti dea in scris cand a ajuns plicul la destinatar si gata treaba, ii bagi bagi pe gat la OPCP. Ceri recuperarea daunei si ca de acum inainte toate facturile sa-ti vina cu recomandata si confirmare de primire, astfel incat sa nu mai existe discutii.

Vlad, cred ca din 2006 pana acum a si inchis leasing-ul !! :)

Modificat de bogdan2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Probleme cu cei de la Cardinal Motors Ploiesti am avut si cu passatul B6 pe

care il aveam in garantie la ei,cand dupa o tamponare,imi dadeau masina

sa o ridic din service,fara freon la sistemul ac,iar apoi dupa o perioada de o luna cand am venit la revizie,

aveam niste probleme la un semering pe care incercau sa nu-mi rezolve problema pentru ca masina sa iasa din garantie.

Acum dupa 2 ani ma lovesc de ei dupa achizitionarea unui passat cc

nu spun cu intarzieri de aproape 3 saptamani la livrare,si acum am cerut sa-mi instaleze un pilot automat

pe care l-am achitat din august si nu mi l-au adus.Mai mult m-au chemat in service pentru montaj de

doua ori si mi-au adus siteme de pilot automat care nu se potriveau la cc. :icon_thumright:

Modificat de adryan69
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Revin cu atentionarea...Nu mai cumparati de la Cardinal Motors Ploiesti.Sunt un client fidel (dupa cum am mai spus)am achizitionat 3 masini passat noi in 3 ani...

Au trecut doua luni de cand am ridicat masina de la ei(cu intarziere...achitata cu bani jos cu 2 luni inainte...prins ulterior tva marit :)) ),si aproape trei de cand am comandat un pilot automat

(achitat)si ma plimba ,de 4 ori am fost si nu era pentru masina mea.Urmeaza sa-i reclam mai departe,acum o sa scriu reclamatii ...ca nu-s profesionisti si sunt neseriosi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Ce impresii mai aveti despre Cardinal? Eu trebuie sa imi vopsesc masina si tinand cont ca sunt in Ploiesti ca si mine i-as cam lua in calcul, mai ales ca au si decontare directa cu firma de asigurari (BCR).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum 5 ani, pe CASCO, mi-au indreptat aripa dreapta fata pe o suprafata de 30/20 cm, cu vopsitul aferent. La acel moment lucrarea era impecabila, nu era nici o diferenta. Acum, partea de jos spre roata a inceput sa se exfolieze pe toata lungimea de 30 cm. Nu stiu cat ofera garantie la aceste lucrari, nu ma asteptam sa tina o viata, dar concluziile le tragi singur. Partea proasta este ca nu prea mai am incredere in nici un service din Ploiesti pe acest tip de lucrari; si eu trebuie sa ma orientez unde sa refac aripa si nu m-am hotarat inca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt elemente revopsite se da 6luni(la Cardinal si Pex).

Pretexte ca sa nu ti-o revopseasca o sa gaseasca cu nemiluita,mai ales pt locul de unde ti-a sarit tie vopseaua(parca ii si aud''de la pietre dom'le'',deci esti vinovat ca ai condus masina ,in loc sa o lasi in garaj :lol: ).

Eu am fost la ei pt un injector,mi-au cerut 4900lei si 500lei manopera...la asa scoruri o sa mai vanda din parti.La dealerul din Targoviste am dat pe injector 1628lei si 50lei montaj

Sunt satul de genul asta de oameni.

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tibi...esti tu sigur ca e acelasi injector 100%? le-ai vazut tu ca sunt identice? cine stie..unde e diferenta...

eu am vopsit la ei ceva la masina..si dupa ~1an arata la fel de bine. acum..vorbim peste alti 4 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap, m-am dus cu codul notat pe o foaie(codul luat de pe injector).

In Targoviste m-am dus cu piesa in buzunar si am comparat cele 2.

WRCule ,la noi(in general) in tara asta de 2lei prestam servicii exemplare pt rude,pt cei care lucreaza acolo,etc.Nu ne dam silinta pt a face ceva ca la carte pt ca asa e normal.Se intampla asta pt ca li se permite.

Sunt curios, cum stau lucrurile intr-un service din Spania,Germania sau care vreti voi?

sa nu fii fost o intamplare la tine,o ''greseala'' ca au lucrat-o bine.

Modificat de TIBI_84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine au lucrat bine, dar n-a tinut decat 5 ani :cool:

Modificat de bridefo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!