Jump to content

pompa benzina polo 6n (97)


g3org3lll
 Share

Postare recomandată

salut dragi colegi, am si eu o intrebare pentru voi. lamuriti-ma si pe mine va rog cum scot pompa de benzina din rezervor ca sincer eu nu i-am dat de cap. am incercat ieri toata ziulica dar degeaba. am procedat asa(am dat jos cele trei furtunase, am desfiletat capacul acela ca de borcan, am scos capacu cu cele 2 furtunase dar corpul pompei nu am reusit...) am vazut ca are 3 cleme cu niste cauciuc dar nu pot sa le desfa nu iese de nici o culoare.explicatimi voi babeste si cu niste poze daca sunteti draguti cum sa fac acest procedeu. masina este polo 6ndin 97 motor 1.4 60 cai. va multumesc. p.s. am unul din cele 2 furtunase spart si vreau sa il schimb de aceia vreau sa scot ansamblul.app daca stiti de unde pot gasi furtunase dinacelea, va rog aa imi spuneti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gheorghe Florin

Salut vezi ca in partea de jos a pompei are 2 cleme daca nu ma insel care prinde corpul de rezervor trebuie sa te uiti cu o lanterna clemele doar se desfac un pic si se trage usor de corp in sus ! cat despre furtun incearca la NORAUTO !! bafta 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rotesti tot borcanul spre stanga 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms baieti o sa ma uit maine sa vad daca reusesc. eu clemele care le-am vazut(cele 3) erau alea de pe corp si suport am crezut ca se scoate doar corpul fara suport. rotesc cu tot cu partea care are plutitorul sau doar de pompa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in imaginea de mai jos exact cum se desface

 

 

post-99404-0-58117800-1390159855_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paasul asta cu capacu il stiu, urmatorul pas ma impotmolesc. sa scot pompa din rezervor, e prinsa in niste cleme si nu le dau dde cap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Aceiasi problema o am si eu . Poate cineva sa ne ajute cu ceva detalii ,va rog ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!