Jump to content

porobleme chiulasa


cioli
 Share

Postare recomandată

Buna ziua, am achizitionat in urma cu 2 luni un vw polo 9N din 2003, motor de 1.2 benzina cod AWY, iar la scurt timp am constatat ca masina consuma ulei, in mod exagerat si ancrasa bujia de la pistonul 3. Dupa ce am consultat mai multi mecanici( fiecare cu parerea lui, dar parerea majoritatii era schimb de motor), unul dintre acestia s-a incumetat sa desfaca motorul ocazie cu care a descoperit ca problema este de la chiulasa. Problema e ca dupa multe cautari pe net nu am gasit inca chiulasa din dezmembrari. poate ma ajuta cineva, unde as putea sa gasesc sau unde as putea sa rectific.. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar care este problema exact la chiulasa? chiulasa este formata din o gramada de piese, trebuie schimbat doar ce este defect...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!