Jump to content

Intrebari tehnice despre Octavia 3


Makron
 Share

Postare recomandată

Alexandru stai linistit ca o sa inceapa si acolo ... eu sper ca se va gasi o solutie sa se rezolve problema asta pentru ca este enervant cel putin pt mine .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat-o la 8000km si de la prima ploaie am observat pe st, acum am 12.000 si pe dr tot nu face

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare lebata de o octavia 3 1.4 tsi. Cat costă asigurarea obligatorie la aceasta mașină? Masina luată în leasing. .. Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti obtine o estimare doar din motorizare..sunt nspe alti factori care pot face ca asigurarea sa fie 400 sau 4000 pe an, varsta de ex e un criteriu f important :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca e luata in leasin? Cred ca sare vârsta... am 28 de ani oricum. Dar stiam ca daca e firma are o cota unică. Are cineva masina in leasing?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine este 942, masina luata in leasing pe firma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 1.2 tsi 942 lei asigurarea pe firma? Incredibil. Pe mine m-a costat 165 lei pe 1 an pe persoana fizica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

165 ron/an, esti sigur? :)

 

La mine (>30 ani, copil etc) a fost 1200 ron/an inainte de scumpirea RCA, iar acum e vreo 1500 ron/an.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristiansen077

Unde o fi aditu, ar fi util un topic cu preturi rca la O3 nu?

Glumesc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: Aditu se pregateste sa faca record la consum maine de 1 Mai in drum spre Vama :P Sper sa nu se supere ne noi ... :beer:

 

Am facut luna asta asigurarile la masinile din semnatura si am dat pe juma' de an 167 ron ptr O3 respectiv 157 ron ptr Leon. (31 ani ce batran sunt, continuitate la Astra, fara evenimente ...).

Modificat de ionut_slatina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1200 rca....ai 2.0 benz.

Eu am dat pt 1.2 htp 250 ron pe an...nu ai cum sa dai 1200 rca pe an, ca doar nu ai hummer

Modificat de warlock
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai stiu daca 165 dar intre 160 si 170. Am ales-o pe cea mai ieftina si am facut-o in ianuarie anul asta. Nici cea mai scumpa din vreo 6 variante nu depasea 400 lei. Poate confunzi rca cu casco.

 

De fapt este fix 165. Am gasit chitanta scanata. Dar pe 6 luni.

Modificat de florino2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Indiferent de masina, eu as folosi topicul dedicat din Legislatie si Asigurari pentru RCA. Nu aveti nevoie de mine sa va deschid topic-uri, desi am vazut ca va place cand avem subiecte separate si organizate civilizat. Nu-i problema Crisitansen077, se invata si se incepe cu regulamentul forumului..

Altfel, se va inchide si acest topic de "chat-uiala" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La 2.0 TDI, 30+ am platit vreo 1500 la allianz iar cel mai ieftin era vreo 700 parca la astra.

Cel mai scump era la Omniasig vreo 3000 pe an, si da, vorbesc de RCA nu de casco :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aditu, crezi că mai durează mult?

Stimați forumiști skodari, dacă mai discutăm altceva decât subiecte legate de Octavia 3, acest topic se va închide.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca este topicul potrivit...

Cei care ati luat alarma de fabrica, va rog sa-mi spuneti cum functioneaza. Are senzori de proximitate?

Sambata mi-am gasit masina stearsa de cineva in parcare.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Senzorii de proximitate din cunoștințele mele sunt interziși în UE.

Sunt folosiți doar senzori de presiune pentru habitaclu. Dacă nu mișcă nimic înăuntru nu va suna alarma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu au senzor de proximitate.

Se delanseaza doar la geam spart, usa/capota/portbagaj deschisa si eventual tractare.

 

Am postat in acelasi timp cu BLiTZ

Modificat de loghy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc.

Pana la urma este ok. Alarma aia e sa te protejeze impotriva furtului nu impotriva nesimtirii.

Nu stiam ca sunt interzisi senzorii de proximitate in UE, probabil din considerente de liniste publica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o nelamurire venind caldura de annul trecut aveam obiceiul de a deschide geamurile din telecomanda pana sa ma urc in masina sa se aeriseasca si surpriza ca nu mai functioneaza desciderea si inchiderea geamurilor din telecomanda stie cineva da ca este vreo resetare a cheii sau altceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alexandru P

A montat cineva in lumina de plafonleduri? Caut ceva leduri albe care sa nu faca figuri gen sa stea slab aprinse cand ar trebui sa fie oprite, eroare de bec ars etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

a doua cheie functioneaza  pt ca atunci cheia care este folosita zilnic este defecta .

dar mai intai schimba bateria  din cheie si apoi vezi cum se comporta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt deschiderea geamurilor nu e vreo setare in Bolero cumva? Tin minte vag ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rifflections

Colegi cu cutie manuala de viteze: nu va enerveaza cat de imprecisa e schimbarea vitezelor? Uneori cand schimb, in special din 1 in 2, e o senzatie ca si cand ar agata ceva inainte de a intra in viteza.

 

Se poate oare face ceva sa scap de chestia asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Bebeee a deschis acest topic
  • vdragos a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!