Jump to content

rulment ventilator A4 2.5 tdi quattro


maxu
 Share

Postare recomandată

Ventilatorul din dreapta e prins pe un rulment care face parte "integranta" dintr-o bucata mare de aluminiu, de care mai sunt prinse o gramada de piese. Respectivul rulment uruie putin, mecanicu zice ca ar trebui schimbat, dar, surpriza, nu vine decat cu tot cu blocu ala de aluminiu la un pret luat ca din povesti. Care s-a mai batut de problema asta ? E normal sa uruie ? In spatele bucatii de aluminiu, unde e prins rulmentul, e un mic orificiu.... nu ar avea legatura cu rulmentul, sa pot sa-i strecor putin ulei, sa taca dreq din gura.

Pls help :D :D :( :P :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Ventilatorul din dreapta e prins pe un rulment care face parte "integranta" dintr-o bucata mare de aluminiu, de care mai sunt prinse o gramada de piese. Respectivul rulment uruie putin, mecanicu zice ca ar trebui schimbat, dar, surpriza, nu vine decat cu tot cu blocu ala de aluminiu la un pret luat ca din povesti. Care s-a mai batut de problema asta ? E normal sa uruie ? In spatele bucatii de aluminiu, unde e prins rulmentul, e un mic orificiu.... nu ar avea legatura cu rulmentul, sa pot sa-i strecor putin ulei, sa taca dreq din gura.

Pls help :) :) :) :) :banghead:

de unde ai luat rulmentul ? cum l-ai schimbat, doar pe el sau cu tot cu carcasa ? am si eu aceeasi problema.

merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am schimbat cu tot cu carcasa, ca deh, astia-s nemtii, si a fost undeva la 7.655.000 lei, oricum mai putin decat m-am asteptat prima data (aluminiu+lucratura aia sa vina numa de pe original).

Am incercat sa scot rulmentul afara, da "finut" nu a vrut sa iasa, iar mai "hotarat" de incercam,..... am luat piesa noua :banghead: .

Stiu pe cineva cu un Allroad la care i s-a rupt ventilatorul si i-a facut varza pe la motor - aprox 120 mil o bagat dupa aia in masina.... so , eu zic ca e eftina magaoaia aia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!