Jump to content

Bootliner golf 6


ShadoWzZ
 Share

Postare recomandată

Salut.

Am si eu o intrebare in legatura cu acel bootliner.

La mine marginile sunt moi si mai tot timpul cartonul care reprezinta podeaua porbagajului cade datorita greutatii, sub acele margini.

Nu stiu daca e normal asta. Mie unu nu mi se pare normal. Am atasat si 2 poze pentru a fi mai clar.

Multumesc :)

post-3744-13881565838433_thumb.jpg

post-3744-13881565975106_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La golf 7 au un sistem mult mai solid si calumea decat la 6.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La G7 este un sistem mai destept. Acea polita se poate pune pe un nivel mai sus, ajungand aproape la acelasi nivel cu deschiderea portbagajului sau jos de tot cum este clasic.

Acel bootliner fiind mai solid si mai gros.

 

La noi e un fel de carton subtirel care se indoaie.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La golf 7 au un sistem mult mai solid si calumea decat la 6. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Vara nu-i ca iarna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca o tava nu putea fi facuta mai calumea. Nu e ca si cum golful 7 e la 5 nivele peste 6 :) majoritatea nici nu stiu sa distinga diferentele intre ele.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sistemul ala cu polita mai sus exista  si pe opel corsa de vreo 7 ani, nu e mare chestie dar este destul de practic...La mine nu am vazut sa cada dar oricum am pus o tava de porbagaj care acopera tot(are si buza la margine).Nu prea am inteles de ce unele masini vin cu acele prinderi cromate si altele cu prinderi simple

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti ca placa aia reglabila e doar o buata de plastic invelita in mocheta, nu?

Asa ca ar putea cineva sa ia cele doua plastice care functioneaza pe post de "nivele" de la Golf VII, sa le prinda pe un Golf VI ( 2 gauri in caroserie) si apoi sa taie o bucata de Pal pe dimensiunea necesara ( covorul actual poate fi folosit ca model) si dupa sa il imbrace cu mocheta...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveam pe Opel Corsa D acest system cum spunea si TDR, e destul de practic si simplu, nu stiu de ce aveam impresia ca si golf 5-6 au asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!